Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek nem fog bele...

Szerintetek nem fog bele betegedni? Ez már az anorexia kezdete?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves nővérem.Sosem volt nádszál karcsú,de kb. 13-14 éves kora óta kifejezetten elhízott.Július 1-én 105 kg volt (171 cm),nagyon kiakadt és azt mondta sosem gondolta hogy 3 számjegyű lesz a súlya,és most le fog fogyni.Elég őrült diétát talált ki magának.Nem eszik egész nap,csak vacsorázik.Ilyenkor cseresznyével töltött sajtos csirkemellet eszik (20 dkg csirkemell,10 dkg cseresznye,2 szelet light Tolle sajt),valamint egész nap csak 1,5 liter citromos Jana vizet iszik.Reggel délben és este is tornázik (10 perc ugrókötél,5 perc torna,megint 10 perc ugrókötél).Szinte már rituálisan csinálja ezeket a dolgokat.Nagyon gyorsan fogy,viszont betegnek tűnik.Anyukánk mellette van,pedig egészségügyben dolgozik,tehát tudnia kell hogy ez nem egészséges.Szerintetek nem lesz valami súlyos baja?Kicsit már olyan mintha kezdene anorexiás lenni,ha anya elnézi az adagot és túl sokat csinál a csirkéből szinte hisztirohamot kap és duplán tornázik este.
2014. jún. 23. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

A bőrével mi a helyzet?

Elég hülye diétát talált ki magának, eleve csak egyszer eszik egy nap, akkor is este? :O Logikus... A Jana víz ivása is értelmi fogyatékosságra utal, ahelyett, hogy a csapvízbe facsarná a friss citromot.

Az biztos, hogy lelkileg már kivan, de ezen nem is csodálkozhatunk, mikor egyoldalúan táplálkozik, abból sem kapja meg a szükséges tápanyagokat. (ZÖLDSÉGEK?)


Lehet szükség lenne egy szakemberre, mert ti biztosan nem fogtok tudni hatni rá, főleg, hogy anyukádat a nővéred kénye-kedve szerint ugráltathatja. Ha nem azt a kaját kapná, amit megszokott, valószínűleg abbahagyná az evést, szóval szakember!

2014. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Surgosen beszeljetek le rola, es adjatok a kezebe egy konyvet ami a helyes taplalkozasrol szol, mert amit csinal az a leheto legrosszabb. Ha egyszer abbahagyja 200 kilo lesz ujra. Mert ezt nem csinalhatja elete vegeig, hacsak nem meg egy ev van hatra az eletebol.

Ha ennyire zavarja a sulya, vigyetek el egy orvoshoz is, megkockaztatom a pszichologust is a dietetikus mellett. Helyes taplalkozassal is ugyan igy fog fogyni csak tartos lesz, nem lesz idegbeteg, nem fog hullani a haja, es gyereke is lehet.


Egyebkent azon tul, hogy napi egyszer eszik vacsorakor, az a legrosszabb, hogy gyumolcsot eszik, es nem tul valtozatos az etrendeje. A citromos viz amit iszik is tele van cukorral.

Mindent teljesen forditva csinal, es ennek csak csunyabb lesz a vege, mint ahonnan indult :(

2014. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat (már amelyik értelmes volt).Nem tudom mi van a bőrével hosszú nadrágban és 3/4-es felsőkben szokott lenni.Én is mondtam már neki hogy ha abbahagyja hízni fog de közölte hogy kussoljak mert egy csomóan lefogytak már 500 kcal-os diétával és nem fogja abbahagyni.
2014. jún. 23. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Minden benne van!

[link]

2014. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sárgakapszulát én is tudom javasolni. Próbáljatok meg beszélni vele, hogy rosszul csinálja, olvastassátok el vele a könyvet. Lehet tartósan, egészségesen fogyni, és lehet úgy, ahogy ő csinálja, tönkretéve az egészségét. Ha nem sikerül a józan eszére hatni, akkor lehet, hogy orvosi segítségre lenne szüksége.
2014. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!