Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sok 2000 kalória egy napra?

Sok 2000 kalória egy napra?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék fogyni, viszont hízni sem. 161 cm és 43 kg vagyok. Nekem nagyon soknak tűnik 2000 kcal, de így is éhes vagyok. 14/l

2014. júl. 2. 18:23
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem. Még kevés is egy fejlődésben lévő szervezetnek. Nyugodtan egyél többet.
2014. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden szervezetnek más a kalóriaigénye. Az, hogy 2000 kcal sok-e, attól is függ, hogy mennyire aktív az életmódod, tehát, hogy sportolsz-e valamit vagy esetleg mindennap ülsz, keveset mozogsz, milyen gyors az emésztésed stb.


Egyébként az sem mindegy, hogy ez a napi kalóriamennyiség miből tevődik össze, mert messze nem mindegy, hogy jó minőségű ételekből vagy fehérlisztes, cukros, feldolgozott, legtöbb tápanyagtól megfosztott kajákból.


14 évesen egyébként nem tűnik annyira soknak, de lehetséges, hogy neked kevesebb is elég. Szerintem ezt mindenki érzi, aki figyeli a testét.

2014. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha éhes vagy, akkor egyértelmű, hogy neked kevés, úgyhogy egyél. Ne számolgass kalóriát, neked erre nincs szükséged.
2014. júl. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Egy felnőtt nőnek 2500 kalóriára van szüksége. Mivel te még fejlődő szervezet vagy, nyugodtan egyél többet :)
2014. júl. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok, Annyit én is eszem pedig én fogyni szeretnék (csak közben le is mozgom).

Annál kevesebbet semmiképp ne egyél, csak többet, mert neked még fejlődésben van a szervezeted, és ha nem kap elég tápanyagot, akkor nem a magasságodból vesz vissza, hanem például nem fejlőik ki a melled arra a méretre, ami "beléd van kódolva". Különben is, ebben a korban a menszesz még több energiát igényel a testedtől, nem szabad kitoldnod magaddal, hogy nem eszel eleget.

:)

16/l

2014. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
4%

Szinten 14L vagyok es napi 600-1000 kaloria a maximum.

Bar en erre nagyon oda figyelek es fogyni is szeretnek(39kg-ra)

2014. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát erre ne légy olyan büszke. Én voltam már kevesebb is, de az anorexia megkeserítette az életem, mint ahogy a tiédet is meg fogja. Nekem már kezdenek megoldódni a problémáim. Neked is kívánom, hogy gyógyulj meg!
2014. aug. 6. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!