Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot tudnátok adni...

Milyen tanácsot tudnátok adni a fogyásban egy extrém túlsúlyosnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves srác vagyok, és rendkívül túlsúlyos, több mint 140kg társul az átlagos testmagasságomhoz (kb. 180cm).

Már régen ideje volt, de most eljött az a pont, hogy szeretnék változtatni az életemen, külsőmön és mindenen ami ehhez kapcsolódik. Nem könnyű erről beszélni, írni...én ezt egyfajta betegségnek gondolom.

Így kérném azokat akik csak gúnyolódni, leszólni képesek azok kerüljék a hozzászólást, kapom én ezt bőven eleget az emberek pillantásaiban a hétköznapokban.

A segítséget abban kérném, hogy milyen sportolási lehetőségek lehetnek számomra? Futni nem tudok, és azt az izületeim sem bírnák, a szégyenérzet és gátlások miatt az úszást sem vállalnám, a konditeremmel hasonló a helyzet.

Én a következő egyszerű dolgokra gondoltam indításképpen:

1, Este 6 után nincs evés, ha végképp szakad minden akkor sárgarépa, uborka,stb rágcsálása

2, Lépésszámláló beszerzése és esténként min. 4-5km intenzív séta

3, Kézisúlyzó beszerzése és kezdetben napi 20-30perc súlyzózás bemelegítés után.

4, A kenyérfélék bevitele a nap első felében történjen,a mennyiség fokozatos csökkentése. Kiváltása idényzöldséggel, gyümölccsel.

5, Édességek, nassolnivalók drasztikus lecsökkentése


Várnék segítséget a sportolási ötletekben, és az étkezést illetően is, hogy min kellene még változtatnom ahhoz hogy eredményesen meginduljon a fogyás.

Köszönöm mindenkinek aki rászánja az időt egy válaszra!



2014. júl. 10. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

alapanyagcsere + 200 kcal legyen a beviteled. ebből 2*testsúly g / fehérje, kb 50 g zsír a maradék szémhidrát.

gyümölcs csak de. zabpehely, barna rizs, basmatirizs, csirkemell, pulykamell, zsírszegény túró, yoghurt, sajt, zöldségek ilyesmik. + fehérjepor

éhezni se fogsz és ennyi kcal mellett is meglepően gyorsan fogsz fogyni csak egészségesen.

Egyenlőre kb csak a séta ajánlott, vagy járj el úszni is, az nem megterhelő.

Diétás recepteket itt találsz: Shapeshifter.hu


Sok sikert! ;)

2014. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha azokat amiket leírtál betartod biztos hogy sikerül sokat fogynod! sportolni ráérsz ha már kb 10kg felesleged van csak, szerintem először a nagy súlynak a csökkentése a lényeg! ha lefogytál kb 100kg-ra utána érdemes személyi edző segítéségét kérni. Addig a napi 1-2 aztán 3-4km intenzív séta elég. Ételeknek fogyassz fehér húst halat, saláták, köretnek jó a rizs vagy édes burgonya, igyál sok ásványvizet, napi 3l simán letolhatsz, szénhidrátot pedig ahogy írtad inkább délelőtt. Ez fejben dől el, ha akarod az eredményt látni úgyis végig csinálod! :) sok sikert kívánok!:)
2014. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy látom komoly lelki okok is közre játszanak a túlsúlyodba. Szégyen érzet és félelem, ezeket is orvosolnod kell. Ha úszni szeretnél tedd meg, ha kondi terembe akarsz járni, tedd meg. Beszólnak.? kapják be.! Te csak csinálod amit elképzeltél, tök mindegy ki mit mond.


Minden lehetséges. Nézd meg ezt a videót. Ő hozott egy döntést és kitartott mellette és se Isten se ember nem érdekelte. A nehézségek ellenére a célon tartotta a szemét.

https://www.youtube.com/watch?v=ZrasQOojFyo


Másrészt, szakértővé kell válj és mindent pontosan tudni arról hogyan, milyen étrenddel és edzéssel éred el a célod. Életmód váltásra van szükséged. Ha mindent ugyanúgy csinálsz ahogy eddig ugyanazok a dolgok fognak veled történni, ezzel gondolom nem mondtam újat :)


Első lépésben töltsd le " A sárga kapszula" c. könyvet amit már kis milliószor ajánlottak itt. Rábízhatod magad. A holnapi nap folyamán olvasd ki ha van időd, értsd meg, mi az ami működik és mi az ami nem. A hétvégén hangolódj rá erre az egész életmód váltásra és hétfőn, az az július 14. napján kezdj egy új fejezetet az életedben. Sikerre vagy ítélve.!


Én is 180 vagyok mint te és 40 elmúltam de csak 85 kiló és nagyon jó erőben. Neked is sikerül egy jó diétával és edzéssel, szerintem 1 év múlva 40kg mínusz meglesz.

Minden jót :)

2014. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

olvasd ezt vegig, talan segit az indulasban, ha nem, akkor kerdezz :)


[link]


Semmi sem lehetetlen, csak rajtad mulik!

2014. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te milyen beallitottsagu vagy, engem mindig nagyon motivalt, ha kontroll volt felettem, es idönken valakinek prezentalnom kellett az eredmenyeket.

Mivel nalad sajnos eleg nagy a tulsuly, ezert en azt mondanam mindenkeppen fordulj szakemberhez, aki segit edzestervet es dietet összeallitani neked, es aki idönkent ellenörzi, hogy tartod-e öket.

Amugy ha meg szivesen jarnal edzöterembe csak szegyenled magad, akkor nem kell szegyenkezni. Menj nyugodtan, mindenki azert van ott, hogy szepitse a testet, nem gondolom, hogy beszologatnanak. A ferjem szokta meselni, hogy neki meg a bordaja logott ki, mikor lement elöször edzeni, felt, hogy kinevetik, de inkabb csak segitettek neki. Szerintem pont egy edzöteremben tudjak mennyi munka van a szep külsö mögött. De ha mast sportolnal szivesen, az is teljesen rendben van, en pl. unom az edzötermeket. :)

Sport viszont nagyon fontos, hogy a böröd amennyire lehet feszes maradjon es kiepüljön az izomzatod.

Elöször biztosan nehez lesz, nagyon küzdelmes, de megeri, hisz az egeszseged a tet.

2014. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 IRIS B. ***** válasza:

[link]

lépj be ebbe a csoportba, nagyon sokat, napra készen segitenek egymáson a tagok.

én az atkins (ketogén) diétát csinálom, nagyon meg vagyok vele elégedve, mert nem éhezem, de fogyok. amit teljesen el kell hagyni: liszt, cukor, rizs, krumpli, tej, a diéta ideje alatt semmi gyümölcs!

amibôl annyit ehetsz amennyit akarsz: hús, hal, tojás, zsíros sajtok, tejszín.... zöldségeket is csak módjával és nem mindet.

NEM A ZSÍR HÍZLAL, HANEM A SZÉNHIDRÁT! ezt ne felejtsd el.

a gyaloglás jó, ha birja a térded, ha mégsem, bármilyen fekve végezhetô gyakorlatok + súlyzózás.

vond meg a SZÉNHIDRÁT-ot !!!! max.15-25 g-ot egyél szénhidrátból, naponta, ne többet.

SOK SIKERT! és remélem látlak majd a csoportban. Iris.

2014. szept. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom Iris. Te sem gondolod komolyan, hogy egy 140kg-os embernek elég 20g CH naponta.

Ez meg, hogy nem a zsír hízlal, hanem a CH baromság. A CH is és a zsír is hízlal. Sőt minden hízlal, még a fehérje is, ha átlép a napi kcal keretet. Ne hogy koplaltasd magad!

2014. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!