Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni, de a...

Le szeretnék fogyni, de a dolog kissé komplikált. Mégis merre induljak el?

Figyelt kérdés

21 éves leszek, 176 cm vagyok. Igazából évek óta nem álltam mérlegre, szerintem most kb 76-80 kg lehetek. Sosem voltam több 60-65 kg-nál, de érzem, hogy sok rámjött az utóbbi időben. Nem eszem sokat, sőt, viszont elég rendszertelenül, és sokszor, mivel gyakran éjjel 2-3 óráig is fenn vagyok, tanulok, éjszaka is eszem.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen étrend, és mozgás lenne az alkalmas arra, hogy megszabaduljak 12-15 kg-tól.

Ami még fontos, hogy jelenleg tünetmentes, de asztmás vagyok, valamint a térdem gyakorlatilag teljesen lestrapált, műtött, sportbaleset miatt, tehát elsősorban arra lennék kíváncsi, milyen gyakorlatokat végezhetnék el, amivel nem terhelem le teljesen az alsó végtagjaim, viszonylag kímélőek (tehát pl a futás kizárva) mégis hatásosak lehetnek. Minden tanácsnak nagyon örülök! Köszönöm!


2010. jan. 8. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 68-ról fogytam 54-re:

- mindennap 3 féle zöldség, 3 féle gyümölcs

(brokkoli, paradicsom, jégsaláta, fejessaláta, lila-fehér káposzta, répa, borsó, retek, uborka, narancs, banán, mandarin, grapefruit, szőlő, szilva, alma, barack, szóval amit eltudsz képzelni, lehet kombinálgatni, de a zöldségeket általában vegyesen ettem, összevágva vegyessalátának + ezeket szeretem csak :))

- napi két liter folyadék (ásványvíz VAGY zöldtea VAGY citromosvíz, semmi cukros üdítő, stb)

- szénhidrátokat amennyire tudtam, lecsökkentettem, inkább zöldségeket ettem helyette, ill. tészták helyett mindig rizs, vagy főtt krumpli és nagyon kevés kenyér-péksüteményről lemondtam

- napi min. 3x, de mégjobb az 5x étkezés (tízórai valamilyen gyümi, uzsonna valamilyen zöldség)

- zsírégetéshez az egyik legjobb az aerob edzés, vagyis mindennap sétálj legalább 40 percet folyamatosan, gyorsan-tempósan. Akkor a legjobb, hogy érzed, hogy felpörget, de még nem lihegsz, mint pl a futásnál. (Amikor még nem változtattam az étrendemen, csak gyors-gyaloglást csináltam, két és fél hét alatt lement 5kg.:)) Emelett az úszás is kímélő. :)

- Hetente csak egyszer állj rá a mérlegre.

- Naponta 1400-1600 kalóriát vigyél be! Ne koplalj, annak nincs értelme. :)


Remélem tudtam segíteni + ha valami még eszembe jut, vagy kimaradt volna, írok. :))

2010. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És igen, kimaradt. :D

Hús: én csak filézett csirkemellet eszek vagy halat. Ezt is leginkább pici olívaolajon teflonserpenyőben sütve.

2010. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm. :) Pláne, hogy most már van miből erőt is merítenem! Igazán aranyos, köszi tényleg. :)
2010. jan. 8. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!