Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ingadozik a súlyom és...

Miért ingadozik a súlyom és most akkor melyik súly a mérvadó?

Figyelt kérdés
Eddig szépen haladtam a diétával,már 2.5 kg lement.67 kg-ról indultam,és múlthéten már 64.5 kg-ot mutatott a mérleg.Tudom,nem kéne naponta mérni,de én 2 naponta nagyon kíváncsi lettem,és megmértem magam.Egyszer ugyanannyi voltam,de utána következő nap meg 63.7 kg.Ma megint megmértem magam,és megint 64.5 kg-ot mutat a mérleg.Amúgy holnap lesz egy hete,hogy 64.5 kg-ot mértem.És nem értem,hogy most akkor mi van,mert ha már egyik napon 63.7 kg voltam,akkor mivel ugyanúgy diétázok,hízni nem hízhattam.Tehát max. 63.7 kg-nak kéne lennem,de inkább kevesebbnek.Most akkor ez vízvisszatartás lenne? Vagy számít az,hogy mindig este van a nagydolog,és nem reggel,és úgy mérem magam? És egyáltalán most akkor melyik súlyom az igazi?A kevesebb,vagy a több?

2014. júl. 25. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1 kg az semmi, ez nem fogyás vagy hízás. Ingadozhat ennyit egy napon belül is a mért súly, pl. wc-zés miatt, evés, ivás.

És tényleg nem méregesd magad állandóan. Nem a kg a lényeg, hanem hogy milyen változást látsz a tükörben vagy mit érzel a ruháidon.

2014. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A test nem gép, élő dolog, így folyamatosan változik, ahogy a súlyod is.


Szóval mind a két súlyod az igazi.

2014. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nem igazi ingadozás, hanem:

1. egyik házi mérleg sem pontos ennyire, ha két centivel odébb teszed, vagy más hőmérsékletben van, rögtön mást mutat. Egymás után ráállsz kétszer - mást mutat.

2. A testsúlyod 1-2 kilós ingadozása függ attól, voltál-e WC-n előtte, mennyi vizet tart vissza a szervezeted, ittál-e, ettél-e előtte, stb.


Egész egyszerűen ez SEMMIT sem jelent. Tized-pontossággal sosem fogod tudni a súlyodat.

2014. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De így hogy tudjam meg,hogy fogytam-e? Tudom,mérjem a cm-t.De nem mértem meg magam a diéta előtt.Direkt úgy állítottam össze az étrendemet,hogy heti -1 kg.Így meg nem tudom megállapítani,hogy kell-e változtatni.Remélem holnap azért valamennyivel kevesebbet fog mutatni.
2014. júl. 25. 10:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg tulajdonképpen akkor most nem fogytam semmit? Már nem értem...
2014. júl. 25. 11:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem érted :)

Nem kell magad mérni. Mérd meg egy hónapban egyszer magad.

Annyi idő alatt már valóban lesz változás, ha diétázol.

Egyébként meg a ruháidon láthatod a legjobban, hogy fogytál-e vagy sem.

2014. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így már érthető.Igaz mit várok, most lesz 2 hete hogy csinálom a diétát.Még olyan egetrengető nagy változás nem következhetett be ennyi idő alatt. Köszi a segítséget, megpróbálok türelmes lenni.
2014. júl. 25. 11:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak nyugi, két hét az még tényleg semmi.
2014. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne diétázz, mert azzal nem mész semmire. Lemegy rólad az izom, és zsír formájában szeded majd vissza.
2014. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miquel, a diéta nem koplalást jelent.
2014. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!