Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen fajta mozgás mellett...

Ilyen fajta mozgás mellett ugye nem fogyhatok izomból?

Figyelt kérdés
A hét legtöbb napján (5-6 nap) fél nap takarítok (járkálás, cipekedés, nem ülőmunka), túrázok, a városban rohangálok (gyalog), van amikor egész nap is. A végére már jól elfáradok. A fennmaradó napokban tornázok. Mellette sok vizet iszok, egészségesen étkezek. Így lehetséges, hogy mégis izomból fogytam? 9 kiló ment le eddig, egy barátnőm viszont azt mondta, hogy nem látszik... Most attól félek, hogy izomból fogytam csak :/ Bár én látok magamon változást, a ruháim is lengenek rajtam, a kisebbek pedig jók lettek. Igaz, ő mindig is ilyen volt... ha nem híztam, akkor azt állította, hogy biztos híztam, ha fogytam, akkor biztos nem. Mások véleményére még nem nagyon tudok hagyatkozni, a nyáron szinte csak a családommal találkoztam. 65 kg vagyok most.
2014. aug. 20. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány gramm fehérjét eszel? Hány kg vagy?
2014. aug. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
65 kg vagyok, oda van írva. Nem tudom mennyi fehérjét eszek, nem szoktam méricskélni. Általában naponta egyszer eszek húst, és iszok 1-2 pohár tejet.
2014. aug. 20. 12:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha fogysz, mindenképp izmot is veszítesz. Ez elkerülhetetlen. Itt a különbség abban van hogy mennyit. Egy jó szálkásító étrenddel csak kevés izmot veszítesz és sok zsírt. Egy rossz étrenddel sok izmot veszítesz és kevés zsírt.

60 kilósan lehet szép feszes tested de lehet löttyedt tested is. Első esetben jól volt megválasztva az étrend és a mozgás míg a 2. esetben ez nem valószínű.


Ha nincs meg a megdelelő mennyiségű fehérje (ami kb, testsúly kilogrammonként 1.5-2g szinte teljesen biztos hogy izomból fogsz veszteni főleg és a testzsír %-od relatíve magasabb lesz a fogyás után. Ezért fontos a fehérje, CH és zsír meghatározása, ilyenkor nem futsz felesleges köröket.

2014. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha 1x eszel húst remélem megeszel 1kg csirkét. A tej meg nem egészséges, fehérje sincs benne annyi hogy érdemes legyen inni.
2014. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tehát mindenféleképpen el kell kezdenem méricskélni. A kalóriabázis nevű oldal megbízható? Mindegy milyen húst eszek (nem zsírt, húst, ha zsír van rajta, azt úgyis leszedem), csak legyen meg a megfelelő fehérje mennyiség? Sajnos nem tudok minden nap csirkehúst enni.
2014. aug. 20. 12:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudod itt az is egy fontos tényező hogy milyen minőségű kajából állítod össze a fehérjét, CH-t és a zsírt. vannak jó fehérje, CH és zsírforrások és vannak kevésbé jók. Ez nem etalon az alábbi mert mások vagyunk, viszont kiindulásnak jó.


Szálkásító étrend.

Testsúlykilogrammonként 1.5-2g fehérje, 2-3g szénhidrát és 0.5-1g zsír (50% telített 50% telítetlen). Ez napi 5 étkezésre lebontva Víz kb. 3 liter. Multivitamin (reggel).

Edzés után azonnal fehérje bevitel, t.k x 0.5g (pl. 60 kilós ember esetében 30g). Ezt a mennyiséget táplálék kiegészítővel is beviheted (protein turmix)


Pl. ha te 60 kiló vagy, akkor neked kell kb, 90-120g fehérje, 120-180g szénhidrát 30-60g zsír ez napi 5x étkezésre lebontva. Zsírt csak kalória mínuszban tudsz veszteni.


Akár ezekből is összerakhatja a kaját. A linken pedig megnézheted miben mennyi, fehérje, CH és zsír van. Pl 300g csirkemell és 4 tojás már fedezi a napi fehérje szükségletedet ez 100g fehérje.


[link]


Fehérje: csirke, hal, marha, pulyka, tojás, túró

Szénhidrát: rizs, teljes kiőrlésű kenyér és tészta, zabpehely

Zsír: olívaolaj, lenmagolaj kókuszzsír, omega 3 kapszula

Zöldség: brokkoli, karfiol, répa, stb

Gyümölcsből csak nagyon keveset.


A legjobb amit adhatok neked hogy teljesen biztos legyél mindenben, az egy 65 oldalas tömör de nagyon ütős kis könyv a zsírégetésről :)

[link]

2014. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom, mások már eléggé megmondták, amit kell, de azért én is írok pár mondatot.

Sokszor láttam ilyen kérdést... A mozgás nem elég, a fehérje- sőt kalóriabevitel is sokat számít. Brutálisan nagy kalóriadeficitnél különösen veszélyben vannak az izmok s persze ha nem eszel elég fehérjét, ráadásul sokat mozogsz, ami miatt amúgyis több szükséges, mégis honnan vegye a fehérjét a tested?

Nem baj, ha nem csirkemellet eszel, ahogy a zsírral sincs különösebb baj (persze ha nem szereted, nem szereted, az OK). Bizonyos húsokról pedig megnézném, hogyan szeded le a zsírt, ott van pl. a lazac, aminek a fele zsír, ha a kalóriát nézzük :) Valamennyi táplálkozással bevitt zsír pedig kell a tested működéséhez.

2014. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
valamennyi zsírt is azért egyél mert vannak zsírban oldódó vitaminok(A, D, E, K-vitamin) és ezek szükségesek ahhoz hogy egészséges maradj
2014. szept. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!