Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogyhatok ha egész nap csak...

Lefogyhatok ha egész nap csak olajos magvakat eszem?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egész nap eszed, aligha. Sőt, más bajod is lesz.
2014. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olajos magvakból csak mértékkel szabad enni, igaz, hogy egészséges, de amúgy hizlal.
2014. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, igen, mennyiség kérdése.

Az olajos magvakban egy csomó tápanyag van - bár a fitátok miatt sokan aggódnak, de sehol nem olvastam, hogy konkrétan mi történik a felszívódással...

A makrotápanyagok aránya teljesen jó fogyáshoz, csak olajos maggal még könnyen ketózisba is kerülhetsz...

De nekem rém egyhangú lenne, pedig rengeteg ételt el tudok képzelni velük. Magkenyér (persze tojástalan, hisz csak magokról van szó), magropogós, magkása, magtej... Jók meg minden, az én étrendem igencsak rájuk épül, de azért falnak mennék a napi nagyon alsó hangon fél kiló zöldség, némi tojás, némi extra zsír és egyebek nélkül. Minden azért nincs meg az olajos magvakban, felszívódás ide meg oda. A lizin aminosavval is gondok lehetnek, az trükkös, ha az ember vegán, nem eszik sokat és hüvelyest sem. Bár ennyire nem kellene belemenni, sokkal hamarabb akadna ki eme táplálkozástól egy ember, mint ahogy észrevehető lizinhiánya lenne... Alapvetően jó irány, de mondom, én mellédobnék ezt-azt.

2014. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Olyannyira, hogy kórházba kerülsz, s talán meg tudnak menteni.
2014. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2: Ahogy minden másra is elmondható ez. De az olajos magvakkal sokkal könnyebb kalóriadeficitet elérni, mert a zsír laktat. Bár nem vagyunk egyformák, bizonyára van, akire máshogyan hatnak s a kis térfogat miatt épphogy túlennék magukat. De a zsírosan s nem szénhidrátosan evők hajlamosak inkább alulenni, én se értem, miért.
2014. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

A 4. hozzászólónak bizonyos esetekben igaza lehet. Akár sok esetben. Nagyon nem mindegy, korábban hogyan étkezett az adott ember. A drasztikus váltás olykor megviseli a szervezetet. Attól függ, milyen változásról s mennyire jól működő testről van szó. Bár vannak, akik szénhidrát alapú étrendről mennek át zsír alapúra, ez nekem túl extrémnek tűnik. Amikor annak idején 100-200g-ról (paleo) leejtettem 20g-ra a szénhidrátbevitelt (egy napra :P), az nem esett jól. De 400g is kiborít, ha nem gyümölcs és zöldség okozza.

Hallottam olyanokról, akik 100g alatt sem érzik magukat jól. Bizonyára meg tudnák szokni az alacsonyabb értéket is, de nekik durva lenne az, ezért is nem csinálják, ami működik számukra, minek elrontani?

2014. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok. A kérdező kizárólagosan akar olajos magvakat enni, s abba rövid úton belehal. Vagy nem tud kérdést megfogalmazni.

Egyébként semmiféle fogyókúra nem létezik. Megfelelő mozgás, változatos könnyű táplálkozás működhet csak tartósan.

2014. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Szerintem sokkal hamarabb adja fel, mint ahogy különösebb baja lenne a hiányjelenségek miatt, az anorexiások nem így szokták csinálni :) A zöldséghiányt elég sokáig bírja az ember, de a többi hiánybetegség is viszonylag lassan alakul ki. Zsírt, fehérjét pedig vinne be, egy csomó ásványi anyaggal együtt. Sokkal rosszabb fogyókúrákról hallottam már. Egyesek pedig csak gyümölcsön élnek (nem kutattam utána, de valamennyire tartósan), annál is jobban hangzik.

Egyébként egyetértek, ahogy írtam korábban, én is rádobnék még pár táplálékcsoportot... Sőt, az olajos magvakat is változatosan enném.

2014. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!