Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia után normális testsúl...

Anorexia után normális testsúly - utána könnyeben vagy nehezebben megy ismét a lefogyás? Nem bírom a testet, amiben most vagyok.

Figyelt kérdés
Szóval csak arra válaszoljatok légyszi, hogy ha valaki majdnem anorexre fogyott, utána hamar visszahízott normálisra, majd ismét szeretne lefogyni, az előzmények miatt könnyebben, nehezebben vagy átlagosan megy a fogyás?
2014. szept. 17. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nehezebben. Több hónap kellett.
2014. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval ha most visszahíztam, sokkal nehezebben sikerülne leadni? Szuper.. Ha folytatom a normális táplálkozást (sok szénhidráttal..), jobban meghízom mint előtte voltam, ugye? :| Te is voltál ugyanebben a helyzetben? Sikerült visszafogyni?
2014. szept. 17. 15:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát én tavaly ilyenkor 41 kiló voltam, és kb 8-9 hónap alatt felhíztam 57-re:| Ami úgy a "normális" súlyom lenne, szóval még sosem kaptam annyi bókot mint akkor. :D Pedig teljesen normálisan ettem, nem sokat, nem keveset, még is iszonyat könnyen szedtem fel a kilókat. 2 hónapja veszem komolyan a fogyókúrát, de még mindig 50 vagyok. Ilyen nehezen még sosem fogytam, az első 1 hónapban kb semmi nem történt. 3-4 hete indult be a dolog, amikor úgy döntöttem, hogy végleg szakítok a hússal. A tejtermékekről is próbálok leszokni, menne is ha nem lennék kávéfüggő :')

Szóval nekem nehezebben ment. De ez csak én vagyok.

2014. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kalóriákat te számolod mint mikor anorexiás voltál, vagy hogyan próbálsz lefogyni? Én most 48-49 lehetek (46 után nem álltam a mérlegre..), 39 volt a legkevesebb, komolyan 1-2 hónap alatt csak úgy leolvadtak a kilók, de most nem tudom mit csináljak, engem is mindenki agyon dícsér, hogy de jól nézek ki végre, de szeretnék legalább 45-46ra visszamenni.. Ehhez napi kb. hány kalória kellhet? Te anno mennyit ettél? Nekem változó volt de úgy 400-700 korül. Istenem, de rossz volt, esténként vagy hatszor számoltam ki a napi adagomat és napközben is állandóan csak számolgatni..:( De most sem érzem jól magam..
2014. szept. 17. 15:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, szörnyű..:/ Én is számolgattam, bár a legdurvább időszakomban csak naponta egyszer ettem, este, és az mindig csak nyers zöldség/gyümölcs lehetett. Undorodtam minden mástól, igazából:/ Megint itt tartok lassan..

De ebben a legrosszabb az volt, hogy gyenge voltam, naponta többször elájultam, besárgult a bőröm és a körmeim, lila-fekete karikák voltak a szemeim alatt, épphogy a hajam nem hullott ki..

2014. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én kb. 3-4 körül ettem egy dolgot, pl. egy alma vagy egy müzliszelet, később, 8-9 körül valamit, egy szelet kenyeret pl. pástétommal és cukrozatlan teával, hogy telítsen de ne legyen hizlaló és csak számolgattam számolgattam, hogy biztos legyek a dolgomban..belegondolni is rossz. Én magamtól "gyógyultam meg", teljesen környezetet váltottam, elmentem nyáron a kolosszeumhoz dolgozni mert tudtam, hogy így sosem fogok ebből kikerülni, pár hét ugyanolyan volt mint itthon, délután négyig 2OO kalória, a nap hátralevő részében még kb 3OO maximum, a depresszióbol viszont kezdtem kilábalni..egyik nap bementem a H&Mbe ruhákat próbálgatni, persze semmi nem volt jó, nem volt az az XS-es szoknya ami le nem esett rólam, csak a gyerekosztályon, viszont a próbafülkében van az a harmadik tükör tudod, ahol mintha külső szemlélő lennél, úgy látod magad.. hát abba megláttam magamat hátulról, mintha csak valaki mást néznék és elborzadtam, rögtön egy éhező kóbor kutya jutott eszembe, minden csontom kiállt, a hasam totál összeszűkülve, semmi fenék persze, mintha csak egy csontos kislány lettem volna és az volt a fura hogy ott akkor nagyon ledöbbentem, de mikor "saját magamat" néztem a tükörben, a normális tükörben, még csak nem is gyanítottam hogy így nézek ki, elmentem másnap a tengerre és ott is attól féltem mindenki kövérnek lát, kövérnek éreztem magam, de oda már vittem egy 157 kalóriás kis sütit is az alma mellé. Tudom te is így lehettél vele, pokoli ez az egész.. Aztán minden ok volt, kezdtem enni és egyszer csak nem számolgattam a kalóriákat, megettem akár ezret is lelkifurdalás nélkül, de most hazajöttem, ismét kezdek lelkileg lefele menni és ma már érzem, hogy túl kövér vagyok és szeretnék legalább fogyni, ha más úgysem jó.. Én amúgy 23 éves vagyok.

Remélem te abba tudod ezt most hagyni, tényleg próbálj meg nem visszaesni totál oda ahol előtte voltál, ha számolod is a kalóriát, szerintem tényleg tartsd be a napi minimum12OOat.. habár tudom milyen mikor totál elveszted az uralmat az agyad fölött. :(

2014. szept. 17. 15:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz, mert komoly gondjaid vannak! Csak hiszed, hogy kilábaltál belőle, valójában csak enyhült kicsit.
2014. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Anorexia, nem egy testi állapot, hanem egy pszichés betegség, ami neked is van. Szóval lehet anorexiás egy 40 kilós, de egy 170 kilós is. Nem a kóros soványságot hívjuk anorexiának, hanem egy kóros önképi állapotot.
2014. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom ezt..de nekem nem épp a kilóimmal volt gondom előtte, nem kövérség vagy ilyesmi miatt kezdtem 'fogyókúrázni', hanem egyéb lelki bajaim voltak, depressziós voltam, nagyon-nagyon boldogtalan, minden nap sírtam, meg is vágtam magam párszor stb..aztán ebben nyilvánult meg a dolog, kezdtem fogyni és fogyni és emiatt elmúlt a depresszióm meg minden..
2014. szept. 17. 22:26
 10/13 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__58..


ezt a kérdést is akkoriban írtam ki.. Épp az előbb is ettem, szinte folyamatosan enni tudnék és pár hétig ez nem is zavart, de ma irtó lelkifurdalásom volt és egy dagadt malacnak éreztem magam, kezd visszatérni az a lelkiállapot. :(

2014. szept. 17. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!