Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt fogyhatok...

Mennyi idő alatt fogyhatok 20kg-ot?

Figyelt kérdés

171cm vagyok 75kg nagyon kövér vagyok és le szeretném adni ez mennyi idő?kb és ehhez mit kéne tennem?

Normalis válaszokat!köszi elölrre is!(:



2014. szept. 19. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
6-7 honap ha mindent jol csinalsz.
2014. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fél év.


Ki kell iktatnod az étrendedből:

- cukros ételek (a fruktóz, glükóz is cukor, ne tévesszen meg a kaják csomagolásán)

- fehérlisztes ételek, kenyér, zsömle, kifli, pogácsa stb.

- alkohol

- gyorséttermek

- előre csomagolt készételek

- felvágottak, virslik, kolbász stb

- margarin


Ami jó: sok zöldség, lassú felszívódású szénhidrát (zabpehely, barna rizs, lencse stb.), teljeskiörlésű, rozs (nem rozsos) pékáruk mértékel, sok hús: csirkemell (esetleg comb), marhahús, tengeri hal, pulykamell, édesítőszer, cukormentes natúr kakaópor, ha édességre vágysz, nagyon kevés gyümölcs.


Aerob edzés, heti 4-5x, fél-egy óra (futás, kocogás, biciklizés közepes tempóban).

2014. szept. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. szept. 19. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Normális, egészséges körülmények között minimum egy év. Tehát, ha most elkezded akkor jó eséllyel a következő strandszezonra már egész jól fogod magad érezni a bőrödben.171 centihez az 54 kiló nagyon kevés lenne. Elég lenne csak 15 maximum 17 kilót leadnod. Megmondom, hogy miért. 20 kiló (esetedben szerintem inkább 15 kiló)súlyfelesleg nem fog elmúlni nyomtalanul. A bőr akarva akaratlanul, de néhány helyen veszíteni fog feszességéből. Sajnos a fogyás mindig a legrosszabb helyen indul meg először, soha nem ott ahol kellene, nők esetében a mellen. Ez mindenképpen azzal jár, hogy a mell veszít tartásából. Ha mázlid van, akkor csak kicsit. A hasról, a fenékről, a combbelsőről megy le a legnehezebben, ha nem dolgozol rá a diéta alatt, akkor a feneked is megereszkedik. És inkább a bőr fog rajta lógni, mint a zsír. És persze sorolhatnám még. Szóval ésszel a fogyással, mert a nagy súlyfelesleg leadása a bőrön nem tűnik el nyomtalanul. Nem szabad hinni a reklámokban, ahol feszes idomokkal rendelkező bikinis hölgy mutatja milyen karcsúra lehet fogyni. Ez kamu. Ez tapasztalat.

Szóval, hogy mit tegyél. Ha nem akarod, hogy vissza is szedd a kilókat, kezdj el sportolni. A futást javaslom. Kezdetben naponta. Heti egy nap pihenővel. Ha nem vagy jó kondiban, akkor kezd úgy, hogy 1 perc séta-1 perc futás, ameddig csak bírod. Fokozatosan emeld a futások hosszát. Ha teheted, néha ülj kerékpárra is és tekerj le pár kilométert közepesen nehéz tempóban.

Naponta 5x egyél, de mindig keveset. Reggelire zabpehely vagy zabkása mellé valamilyen gyümölcs (leginkább az íze miatt). Valamilyen saláta, mellé natúr hús, vagy durum tészta. Igazából a salátás változatban szabadon lehet variálni. Vacsi lefekvés előtt 3 órával! és saláta, esetleg egy kis felvágott mellé. Két étkezés között valamilyen zöldséget ropogtass pl. répát. Igyál sok folyadékot.


Ha már egész jól megy a futás, akkor ajánlom neked a testsúlyos edzés (olvasgass utána) néhány gyakorlatát, amit otthon a szobában is végezhetsz. Ha tetszik a torna, akkor váltogathatod, hogy egy nap torna, egy nap futás. De heti egy nap pihenő mindenképpen kell!


Ha már elérted a kívánt alakot, fokozatosan elkezdhetsz enni bármit, de csak mértékkel és a számodra legszimpatikusabb mozgásformát ne hagyd abba, heti minimum 3 alkalommal folytasd tovább.


Amit a fentiekben leírtam, azt csináltam én is. Voltam már 75-80 kiló én is arról a súlyról sikerült egyszer már 60 kilóra lefogynom. Hirtelen ment fel, hirtelen ment le (nem dolgoztam érte semmit) a bőrömön ez meg is látszik(ahogy fent már említettem). Utána megint meghíztam 64 kilóra, és legutóbb fogytam le a fent írtak szerint 57 kilóra, 5 hónap alatt. Most úgy tűnik sikerül is tartanom.

Szóval csak okosan és sok sikert!

2014. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. szept. 19. 11:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy itt mindenki napra pontosan be tudja lőni, hogy mennyi idő alatt klehet lefogyni x kilót. Olyan, hogy genetika és alkat kérdése, mond valamit?
2014. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!