Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartásnál milyen a megfele...

Súlytartásnál milyen a megfelelő CH/zsír/fehérje arány?

Figyelt kérdés

Sikeresen elértem a célsúlyt, de most nagyobb gondban vagyok, mint mikor fogyóztam. Eddig sok fehérjét és kevés CH-t ettem. Mi a helyzet súlytartáskor? Mi a megfelelő arány számomra? Hány kalóriát ehetek kb? Több helyen azt olvastam, hogy a sok fehérje hosszú távon nem egészséges, de hozzászoktam az eddigi étrendemhez és napi 100 gramm fehérje mindig megvan. Mennyi legyen mostantól?

168/56 vagyok és lány.



2014. nov. 9. 11:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A 100 gramm fehérje teljesen jónak tűnik, pláne, ha mozogsz is. Picit kevesebb se gond, de az egészségtelenül sok az nem ennyi :)

Nincs olyan, hogy megfelelő vagy ideális arány. Egyrészt a kalóriabevitel függvénye, hogy a megfelelő grammnyi zsír és fehérje hány százalék, másrészt nagyon sokféle arány megfelelő. A fehérjét akkor tisztáztuk, zsírból 40 gramm körül van a minimum, a szénhidrát nem eszenciális tápanyag, de sokunknál van egy természetes minimum, ami alatt nem érezzük jól magunkat, akár testileg, akár lelkileg (pl. nálam almaszezonban ez 50g. mivel a viszonylag sok zöldséget - 1 kiló, jobb napjaimon - és olajos magvat akkor is tartom).

De hogy 80% szénhidrát vagy 80% zsír... Az választás kérdése (s kalóriabevitelé, túl kevésbe nem fér ennyi). A legtöbb ember persze a kettő között van.

2014. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!