Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy is van ez pontosan, mi...

Hogy is van ez pontosan, mi történik ilyenkor a szervezetemben?

Figyelt kérdés

Alapjaraton kb. 1200 kalóriát fogyasztok,a szénhidrátot minimalizalva,így tartom a súlyom. A hétvégén azonban megettem két napon keresztül 4-5 ezer kalóriát/nap, persze szemét kajabol, rengeteg szenhidrattal. Ennek a két napnak az eredménye a mérlegen 4,5kg plusz volt, amivel tisztában vagyok hogy toredeke lesz a valódi hizas (és már kezd visszaallni a súlyom). De a combjaim is vastagabbak lettek 3-3 centiméterrel, bedagadt az egész testem.

Ez pusztán a szénhidrát által megkotott víz, vagy valamilyen rendellenes reakció a testemtol? Már máskor is megfigyeltem, ha szénhidrátdusabban etkezem, mint szoktam, teljesen bevizesedek, és pár nap kell, hogy helyrealljon a rendszer. Más is van vele így? Forduljak esetleg orvoshoz?


2014. nov. 11. 09:39
 1/1 angelside ***** válasza:

Nem írtál paramétereket magadról, de az az 1200 kcal, az eléggé alsó határ.


Ha szénhidrátszegényen étkezel akkor a glikogén raktárak le tudnak merülni. Ha utána feltöltesz, akkor meg fel tudnak töltődni.


Átlagember kb. ~ 500 g szénhidrátot tárol (májban, izmokban). Egy gramm szénhidráttal a szervezet kb. ~ 4 g vizet köt meg, így ~ 2,5-3 kiló simán mozoghat ilyenkor.

2014. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!