Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen lehetőségek mellett...

Ilyen lehetőségek mellett hogy tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdést nem tudtam máshogy megfogalmazni, mert összetettebb. 20 éves vagyok, és sok kg, nagyon sok. Ezen szeretnék végre változtatni, mert nem érzem magam jól a bőrömben, viszont a napjaim kicsit más mint a többi emberé. Én este 7-től 11-12-ig vagyok ébren. Ugye este 6 után azt mondják nem szabadna enni, ez az én esetemben hogy működik? Ha nem szeretnék kalória számlálgatásokkal bíbelődni, úgy is lehet fogyni, vagy az feltétlenül szükséges hozzá? (Szétszórt vagyok, elfelejteném, túllépném, vagy nem lenne meg az adott kalória, nem igazán nekem való). Egyenlőre annyit változtattam az étrendemen, hogy teljesen kiiktattam mindenféle cukros dolgot (kávét édesítővel és fahéjjal iszom, cukormentes üditőket iszok), étrendembe sokkal több zöldséget iktattam mint ezelőtt, és az eddigi ételadagjaimat is megfeleztem. Szeretnék úgy lefogyni, hogy később is meg tudjam majd tartani, ezért is nem szeretném magam lelkileg sanyargatni( olyan dolgot enni amit nem szeretek, vagy amiktől rosszul vagyok ). Min tudnék még változtatni az adott körülményekkel?


Esetleg tippeket is adhatnátok, hogy mit tudnék magamnak főzni ami egészséges.

(hal, brokkoli, sóska, spenót, karalábé, fehér répa amit egyáltalán nem eszek meg, sőt a legtöbbtől rosszul is leszek)


2014. nov. 25. 04:28
1 2
 11/16 anonim válasza:

Én 25kg-ot fogytam sport, étel megvonása és csodaszer nélkül! 2 ismerősöm fogyott le így. Könnyű diétanak hangzik, de nem az, mert 1x szegi meg az ember a szabályt, és előröl kell indulni az egésszel!!! Amiket leírok fontosak, ha valaki variál rajta, vagy csak 1x enged a csábításnak, game over a fogyi részére!!


Az én diétám :) receptje: Dolgozz ki egy részletes tervet, 3 hónapra előre. Mindenképpen kis cél kell, ha 110kg is vagy, először 10kg mínuszt tűzz ki célnak! Egy +20 és az feletti súlytöblettel küzdő embernek a legnagyobb problémája az hogy mivel a gyomra ki van tágulva, nagy kín és lemondás a cél elérése diétával, sporttal pláne ha reménytelennek tartja az álom alakot, és a kialakut gátlásosság végett a kitartás sincs meg. Ez saját tapasztalat!


Vannak, igen, ismerőseim akik mikor megtudták hogyan fogytam le, állították, hogy ők is próbálták de baromság, nem hatott. Persze hogy nem sikerült!! Itt nincs vendégség, itt nincs csak most, itt vagy csinálod vagy nem! És hogy hogyan éhezés nélkül? Hát a már megszokott ételeiddel érni el, hogy ÖSSZEHÚZÓDJON a gyomrod!


Írd fel egy füzetbe a jelenlegi étel, ital, üdítő fogyasztási mennyiségét. Azt kell csökkenteni MINIMÁLIS adaggal, nevetségesen minimális adaggal. Ha többet is bírnál csökkenteni ne tedd!!! Hosszú hónapok várnak rád, le fog csökkenni a mennyiség ne aggódj! A gyomrod húzódik összefelé,-10kg után már nem is kívánsz annyit enni mint előtte!


2 héten belül ne változtass az adagodon! Ennyi idő kell hogy a gyomrod húzódjon annyit, hogy végig tudd csinálni a diétát annak megszegése nélkül!!!


Írd fel pontosan, ezt nem látja más, mennyi az adagod :kenyér, pöri, pizza, és minden. Hány szelet friss kenyér és felvágott.

Példaképp nekem 84kg-osan 5-6szelet friss kenyér, 4szelet ha nem friss, ez volt az adagom. Ezeket az őszinte adatokat úgy írtam le Hogy jól megnéztem minden nap,ennél többet soha nem fogok enni! A 6 szelet friss kenyeret 5,5 +1harapásra, a 4 szelet kenyeret 3,5+1harapásra szűkítettem 2 hétre!! 2hét után pedig ismét minimális csökkentés! Töltött káposzta :12 közepes +2szelet kenyér helyett 11 darab kápi+15 szelet kenyér! De ez az adag már soha ne legyen több!!!!


Ne repetázz, lassan egyél!!! :Mókás trükk kiegészítés kép a diétához az agyad becsapásával! Ha lassan eszed azt az adag ételt amit eszel a gyomrod hamar elkezdi termelni azt a hormont, ami azt jelzi az agyadnak hogy jóllaktál! Ezért van az hogy a hotdogevő versenyen olyan gyorsan esznek, ha nem így tennének hamar telíődnének..:)


Sok sikert! :) Ha valami nem világos, szívesen válaszolok bárki kérdésére.

2014. nov. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Lehet ám úgy is lefogyni, hogy nem sanyargatom, meg lelki terrorba tartom magam 3 hónapig hanem szimplán változtatok az életmódomon. "


Nyilvan te mar vegigycsinaltal drasztikus fogyast, esetleg lattal kozelrol olyat aki vegigcsinalta, igy tudod hogy hogyan megy ez :) En szemely szerint egyszer lementem 112 kilorol 96ra, igaz komoly edzes mellet, es lattam mar 40 kilos fogyast is...


A helyzet az hogy egy adott ponton tul nem lehet menni kisebb valtozasokkal. A te elved szerint talan le lehet adni par kilot, de 20-30 kilot nem. Bar nem irtad hany kilo vagy, milyen magas, meg azt sem hogy fiu vagy lany (bar fiura tippelnek), tehat nem tudjuk mennyit is kellene leadni. 20-30 kilot nem lehet kenyelmesen leadni, ahhoz nagy onfegyelem es bizony valamilyen szinten szenvedes kell. Ha erre nem keszited fel magad az elejen, ha azt gondolod majd apro valtozasokkal menni fog, akkor becsapod magad.


A fogyas alapja mindig a kaloriadeficit. Azert erdemes elhagyni a teljesen felesleges dolgokat, mint az edesitoszerek mert azoknak is van kaloriatartalmuk, es csak foglaljak a helyet a hasznosabb dolgok elol.


Nem mondta senki hogy egyel halat. De ha kaloriaminuszt akarsz elerni, akkor a zoldsegeket nem kerulheted meg. A teljes kiorlesu kenyerrel sem ertel el sokat, mert energiatartalomban nem jelentos visszalepes a normal kenyerhez kepest (ha egyaltalan).


A kaloriaszamitas meg azert kell, hogy egyaltalan lasd, mennyit viszel be. Szep dolog a barnakenyer sok tojassal meg zoldseggel, csak ez is lehet tul sok kaloria a tobbi kajalasoddal egyutt. Attol meg hogy valami egeszseges, meg nem jelenti azt hogy ha fogyni akarsz akkor barmennyit ehetsz belole.


kaloriabazis.hu, myfitnesspal.com, sok lehetoseg van minimalis raforditassal pontosan szamolni a kaloriakat.

2014. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
53kg vagyok, 84 voltam. 25éves vagyok és lány, a két ismerősöm is lány az egyikük anyuka. Igen, mindent kipróbáltam előtte az Szent, de 5kg-nál nagyobb eredményt egyikkel sem tudtam elérni, mellesleg tartós sem volt az öröm! Így is szenvedni ám, mert a pici adaggal csökkentés módszere, nagy csábítás ám hogy bűnözzön az ember, nagyon könnyű letérni a helyes útról!
2014. nov. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
:) 161cm magas vagyok, majdnem elgurultam :)
2014. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12: "A teljes kiorlesu kenyerrel sem ertel el sokat, mert energiatartalomban nem jelentos visszalepes a normal kenyerhez kepest (ha egyaltalan)."

Itt nem is ez a lényeg, hanem hogy a lassú felszívódású szénhidrát tartósabban laktat (én így tudom, de engem speciel a szénhidrát nem laktat elég jól), valamint nem viszi fel annyira az inzulinszintet. Nemcsak a kalóriasűrűséget kell nézni. Én pl. tipikusan igen tömény ételeket eszem, így tudok fogyni s így esik jól, ráadásul finom és egész nap remekül jól vagyok lakva. Sokat érek a lightos dolgokkal, amikből pár kiló után is éhes vagyok, csak a gyomrom feszül... De ha úgy érzem, viszonylag jóllaktam, félóra múlva úgyis megéhezek, a gyomor hamar ki tud ürülni, ha elég könnyed ételt ettünk...

Biztos van, aki máshogyan működik, az én szervezetemnek tápanyag és valamennyi kalória kell, ha fejreállok is.

2014. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem elég, ha egészségesen táplálkozol, mindenképpen figyelned kell a kalóriákra. Tapasztalat. Pl. a McDonaldsos kajákkal is tudsz fogyni, de a répától, zöldségektől is tudsz hízni.


Este hat után egyél nyugodtan, főleg, ha 11 körül fekszel.

Vannak a teljes kiőrlésű kenyerek, amik még finomak is, én is ebből eszem sokat, fehéret egyáltalán nem.

De vannak emellett szénhidrátcsökkentett kenyerek is, meg péktermékek, amik laktatnak, finomak és egészségesek is.


Én azt tanácsolnám neked, hogy számolj kalóriát, legalább az első hónapban, hogy tudd, mennyi is az, amit megeszel. Utána, ha már belejöttél, akkor elhagyhatod a számolást, de én javasolnám, hogy tényleg, amíg meg nem szokod az adagokat, addig számold. Legalább kb-ra. (pl. 250 gr-os kenyér 10 szeletéből kenyérből megeszel 4 szeletet, akkor az kb. 100 gr, tekintve, hogy nem minden szelet ugyanakkora.)


Szóval számolgass az elején, sose zabáld magad túl, de ne legyél éhes.

Egyél lassan, és naponta sokszor kevesebbet.

Figyelj arra, hogy rostot is vigyél be a szervezetedbe, ne csak a zsír-fehérje-ch tartalmat nézd.

Mondj le teljesen az üdítőkről, helyette igyál ásványvizet vagy csapvizet.

A kávédba ne tégy édesítőt, mert mindegyik kémiailag előállított szer, és marha egészségtelen. Idd inkább cukorral, de kevéssel, pl. egy presso kávét ne 3, hanem egy cukorral és esetleg tejjel idd.


Ne sanyargasd magad, ha megkívánsz valamit, egyél, de mértékkel.


Ha a fentieket nem szereted, akkor köret helyett tudsz pl. csinálni párolt: répát, spárgát, borsót, mexikói keveréket, stb.


Csak csináld fokozatosan, az adagcsökkentést is, meg mindent, különben nagyon megjárhatod, és könnyen visszajöhet az a plusz.

2014. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!