Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akinek sikerült lefogyni,...

Akinek sikerült lefogyni, eltudná mondani a módszerét?

Figyelt kérdés

nagyon megköszönném :)

165cm és 72 kg vagyok



2014. nov. 25. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár még folyamatban van, nekem az egyre inkább csökkentett szénhidrátbevitel vált be (persze a kalóriákat kipótoltam zsírral, ha kellett, energiára szükség van, a fehérje pedig mindig megfelelő szinten állt. igaz, amikor még rengeteg szénhidrátot ettem, akkor is sok zsírt vittem be, nagy változás nem történt), amitől egyre kevésbé voltam éhes kevesebb kalória mellett s egyre jobban éreztem magam. Ez még egész általánosan alkalmazható dolog, a többi "trükköm" inkább egyéni, kivéve a sok zöldség evését (jelentős részét nyersen), az szerintem általánosan egy jó ötlet.

Persze a mozgás is igen hasznos, de az eleve célszerű az egészség miatt, akár akarunk fogyni, akár nem.

2014. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Életmódváltás.


Napi 160g szénhidrát 5 étkezésre elosztva, lehetőség szerint lassan felszívódó szénhidrátokból.


Fehér liszt, cukor elfelejtve, sok zöldség, teljes kiőrlésű dolgok.


Napi fél óra mozgás


Egy év alatt 10 kg.

2014. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első voltam. Én is leírom akkor ilyen stílusban a fogyásom első, könnyű részét.


163/nyolcvanpár kg (nem volt mérlegem) -> 67 kg (de ha nem néztem oda, visszamászott 69-re s akörül hullámzott ideoda), jópár hónap alatt:

80g szénhidrát (többel csak éhes voltam), ennek zöme zöldség, 3 étkezés, majdnem vega paleo életmód. Gyakran sétáltam, túráztam és megpróbáltam tornázni és súlyzózni is, olykor össze is jött. Elég sok kilengés volt, s a szigorúbb napjaim 2000 kalóriásak voltak (ennél kevesebbet még szénhidrátszegényen sem bírtam enni), úgyhogy elégedett voltam a lassú fogyással is (az elejét kivéve úgy átlagban heti 30 dekát fogytam).


163/69 alatt ez már nem akart működni, meg kellett oldanom a kalóriacsökkentést. De ez már egyéni dolog, szinte minden pontban durván keresztbemegyek a tipikus fogyókúrás elvekkel.

2014. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem közel 3 éve sikerült lefogynom 110kg-ról 78kg-ra. Azóta is tartom a súlyom, sőt a páromnak is segítettem. Ő 52 kg-ot fogyott. A titok az életmódváltás valamint a Herbalife termékek segítsége volt.
2014. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Bemásoltam a válaszom egy másik kérdéstől, mert hosszú: :)


Én 25kg-ot fogytam sport, étel megvonása és csodaszer nélkül! 2 ismerősöm fogyott le így. Könnyű diétanak hangzik, de nem az, mert 1x szegi meg az ember a szabályt, és előröl kell indulni az egésszel!!! Amiket leírok fontosak, ha valaki variál rajta, vagy csak 1x enged a csábításnak, game over a fogyi részére!!


Az én diétám :) receptje: Dolgozz ki egy részletes tervet, 3 hónapra előre. Mindenképpen kis cél kell, ha 110kg is vagy, először 10kg mínuszt tűzz ki célnak! Egy +20 és az feletti súlytöblettel küzdő embernek a legnagyobb problémája az hogy mivel a gyomra ki van tágulva, nagy kín és lemondás a cél elérése diétával, sporttal pláne ha reménytelennek tartja az álom alakot, és a kialakut gátlásosság végett a kitartás sincs meg. Ez saját tapasztalat!


Vannak, igen, ismerőseim akik mikor megtudták hogyan fogytam le, állították, hogy ők is próbálták de baromság, nem hatott. Persze hogy nem sikerült!! Itt nincs vendégség, itt nincs csak most, itt vagy csinálod vagy nem! És hogy hogyan éhezés nélkül? Hát a már megszokott ételeiddel érni el, hogy ÖSSZEHÚZÓDJON a gyomrod!


Írd fel egy füzetbe a jelenlegi étel, ital, üdítő fogyasztási mennyiségét. Azt kell csökkenteni MINIMÁLIS adaggal, nevetségesen minimális adaggal. Ha többet is bírnál csökkenteni ne tedd!!! Hosszú hónapok várnak rád, le fog csökkenni a mennyiség ne aggódj! A gyomrod húzódik összefelé,-10kg után már nem is kívánsz annyit enni mint előtte!


2 héten belül ne változtass az adagodon! Ennyi idő kell hogy a gyomrod húzódjon annyit, hogy végig tudd csinálni a diétát annak megszegése nélkül!!!


Írd fel pontosan, ezt nem látja más, mennyi az adagod :kenyér, pöri, pizza, és minden. Hány szelet friss kenyér és felvágott.

Példaképp nekem 84kg-osan 5-6szelet friss kenyér, 4szelet ha nem friss, ez volt az adagom. Ezeket az őszinte adatokat úgy írtam le Hogy jól megnéztem minden nap,ennél többet soha nem fogok enni! A 6 szelet friss kenyeret 5,5 +1harapásra, a 4 szelet kenyeret 3,5+1harapásra szűkítettem 2 hétre!! 2hét után pedig ismét minimális csökkentés! Töltött káposzta :12 közepes +2szelet kenyér helyett 11 darab kápi+15 szelet kenyér! De ez az adag már soha ne legyen több!!!!


Ne repetázz, lassan egyél!!! :Mókás trükk kiegészítés kép a diétához az agyad becsapásával! Ha lassan eszed azt az adag ételt amit eszel a gyomrod hamar elkezdi termelni azt a hormont, ami azt jelzi az agyadnak hogy jóllaktál! Ezért van az hogy a hotdogevő versenyen olyan gyorsan esznek, ha nem így tennének hamar telíődnének..:)


Sok sikert! :) Ha valami nem világos, szívesen válaszolok bárki kérdésére.

2014. nov. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!