Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyorsan és egészségesen...

Gyorsan és egészségesen akarok fogyni! Mondanátok nekem ötleteket hogy mit tegyek? Esetleg receptek?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni de nem tudom hogyan. Egyedül nem megy, csokoholista vagyok, sokszor próbáltam már fogyni de valahogy nem ment és mikor abba hagytam alighanem még többet szedtem fel mint amennyit leadtam előtte.Nincs motivációm,kondizni vagy sportolni már nem járok régen sokat sportoltam de most már ahhoz sincs kitartásom illetve nem érek rá. Ötletem sincs mit tegyek. Ha van ötletek osszátok meg velem!

2014. dec. 13. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismét egy reménytelen eset...

A hozzáállás nem jó!

Ne legyél lusta sportolni, étkezz egészségesen minimális adagokat..

Mi ezen olyan nehéz?nem is értem.., naponta kb 5-6 ember teszi fel ugyanezt a kérdést, lusták utánna olvasni a dolgoknak..

2014. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan és egészségesen nem lehet fogyni. Gyorsan VAGY egészségesen lehet csak fogyni.

Ezért elsőként azt javaslom, hogy lassan és egészségesen akarj fogyni!


Mérned kell az ételek alapanyagának a nyers vagy száraz súlyát és kalóriatáblázat alapján számolnod kell ezek makrotápanyagait.

Fehérjéből napi 1.5gramm/testsúlykilogrammra van szükséged.

Legjobb fehérjeforrások; sovány húsok (például csirkemell), hal, tojás, sovány sajtok és túró, tejsavófehérje koncentrátum.

Szénhidrátbeviteled legyen 3gramm/testsúlykilogramm naponta. A szénhidráttal kell majd játszani, ami azt jelenti, hogy ezt a mennyiséget kell fokozatosan csökkenteni, amennyiben nem megfelelő a fogyás üteme. A megfelelő ütem -1kg/100testsúlykilogramm hetente. Ha nem fogysz ennyit, akkor tovább kell csökkenteni a szénhidrátbevitelt.

Jó szénhidrátforrás a rizs és a zab (nem a cukrozott szar, hanem az igazi!).

Zsírt is kell bevinni a szervezetbe, napi 1g/testsúlykilogrammot, aminek legalább a fele telítetlen.

Zsírforrások; omega3 kapszula, lenmagolaj, tökmagolaj, kókuszzsír, magvak (utóbbiból nagyon kevés menjen csak, mert sok kalóriát tartalmaznak!)

A rostok miatt sok zöldségre van szükséged, minden étkezéshez menjen, ezt nem kell mérni és számolni.

Az ideális étkezés tehát úgy néz ki, hogy sok csirkemell egy kevés rizzsel és hozzá sok zöldség.

A reggeli étkezésed állhat zab+víz+tejsavófehérje koncentrátumból vagy a zabot és a tojásfehérjét (egy-két sárgája mehet bele) összesütöd és ha kevered egy rántotta-szerű valamit, ha nem kevergeted egy lepény-szerű valamit fogsz kapni.

Ezt követően legyen három főétkezésed (csirke+rizs+zöldség), este pedig már csak fehérje menjen, lehetőleg lassan felszívódó, mint például sovány túró.

A lényeg az, hogy minden számolva legyen; a fehérje, szénhidrát és a zsír is.

Kiegészítésképpen vegyél multivitamint és pluszba 1-2g c-vitamint, ezeket reggeli étkezéssel vedd be, az a legegyszerűbb.

Szigorúan tilos diétában a csoki, bármilyen édesség, cukor, méz, chips, tészta, tésztaféle, kenyér vagy péksütemény, kekszek, tej, üdítőital, alkohol.

Nem ajánlott a müzli vagy müzliszelet (tiszta cukor az összes), a joghurt, a gyümölcs (a szárított gyümölcs főleg nem, de esetleg egy zöldalma mehet délelőtt, amúgy meg nincs semmi olyan a gyümölcsökben, ami ne lenne meg a zöldségekben csak tele vannak gyümölcscukorral.


A mozgás nem feltétele a fogyásnak, de jó lenne legalább hetente háromszor mozogni valamit.

A legjobb megoldás súlyzós edzéseket váltogatni aerob edzésekkel, de neked ennyi időd nincs, szóval heti három (hétfő, szerda és péntek) köredzés vagy intervallum edzés vagy tabata edzés kell neked, mert ezek nem tartanak tovább húsz percnél.


Ha betartod azokat a táplálkozásra vonatkozó alapelveket, amiket fentebb leírtam, akkor mindenképpen fogyni fogsz, a szervezet nagyon egyszerűen működik, amennyiben kalóriamínuszban van, nincs más választása minthogy fogyjon. A biológia vastörvényei rákényszerítik!

A kulcs ott van 1.5g/testsúlykiló fehérje 1g zsír, a szénhidrát pedig 3-ról indulva ott lesz belőve ameddig nem teljesül a fogyás kívánt üteme; az 1kg/100testsúlykiló.


Sok sikert!

2014. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 emma69 válasza:
Jesszusom, az előttem szóló nagyon profi :P Én egyszerűen képtelen lennék egész nap azzal foglalkozni hogy most pontosan mennyi fehérjét is vittem be eddig? és mennyi kell még? blabla Nem kell hogy egész nap a körül járjon az eszed hogy mit ehetsz és mit nem. Egyik fontos szabály mindent szabad de mértékkel. Imádod a csokit, akkor nem kell róla lemondani. Szerintem a fokozatossága a lényeg. PL. ha eddig teljes mértékben egészségtelenül és bőségesen étkeztél akkor 1. csak a a mennyiségen változtass, próbálj meg egyre kisebb adagokat enni. Fontos hogy napi 2 nagyobb és 2 kisebb étkezésed legyen. Aztán vezess be időkorlátot pl hogy 7 óra után már nem eszel(ezt sokan elítélik, de nyugodtabban is alszol ha nincs tele a gyomrod). Édességet csak rendes étkezés lezárásaként egyél, ezt is csinálhatod fokozatosan, pl eleinte mind a 4 étkezés után eszel valami kis édességet(azért ne sokat) aztán egyre csökkented, míg végül csak a reggeli után jár a jutalom. Ezután jöhet a nem minden nap eszek édességet :) ha a kenyérrel, zsíros dolgokkal vagy így, akkor is jó ha csökkented az adagokat, illetve kenyeret se kell minden nap enni. DE akkor se vonj meg semmit magadtól. Ha nagyon megkívánsz valamit, add meg a szervezetednek. És ha nem is sikerül eleinte mindent betartani,akkor se búsulj, minden nap egy új kezdet, illetve folytatás :D A sport valóban nem feltétele a fogyásnak, sőt igazából az étkezés a legfontosabb e téren. A Sporttal azonban boldogsághormont termel a szervezeted, ami nagyon jól helyettesíti az édességeket, az egészséged szempontjából is elenegedhetetlen, az izom nyugalmi állapotban is energiát fogyaszt (azaz zsírt éget), ami jó nekünk, és végülis mégiscsak formásak akarunk lenni, nem csak vékonyak. Ja és ami a gyorsant illeti, inkább csak reális céljaid legyenek, mert nagyon demotiváló tud lenni ha 1 hét alatt 3 kilót akarsz fogyni de csak egy sikerül, azonban ha kitűzöl egy fél kiló/hét célt, és túlteljesíted, az már kellemesebb :) Szóval szerintem számolj 2 hetet 1 kiló leadására, tegyél hozzá még 2 hetet, mert megesik hogy megáll a fogyás, és ezek alapján tűzd ki az időbeli célodat. Legyen kitűzött célod, ez a legnagyobb motiváció.
2014. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!