Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből le lehente...

Szerintetek ebből le lehente valamennyit faragni?

Figyelt kérdés

Császár után vagyok 9 nappal. Még most nem akarom elkezdeni a fogyót, mozgást pláne- a minap takarítottam, de jelezte a szervezetem, hogy még nem kéne pattognom.

2. baba után vagyok. Elsővel sajnos nagyon meghíztam, akkor le tudtam fogyni kábé a jó súlyomra, miután befejeztem a szoptatást (9 hónap), és akkor nem is tudtam elkezdeni hamarabb. Sajnos akkor is többlet súllyal indultam, meg most is. A szoptatás alatt sajnos nem fogytam. Most viszont úgy tűnik, hogy szülés után fogytam.

158cm vagyok, terhességet sajnos 67-ről indítottam, 75-re híztam, szülés után 70 voltam és most meg 66.5-67kiló vagyok. Úgy kábé mindenhonnan mehetne le, mert eloszlik a testemen a hízás.

Mennyit tudnék ebből a hasból eltűntetni?

Tudna valaki nekem tanácsot adni, hogyan is kezdhetnék hozzá és mikor? Nincs pénzem sajnos se elmenni edzőterembe, se venni itthonra gépet. Futni nem járhatok el, mert a lábam nem bírja. Gyerekkoromban futó voltam 15 éves koromig, amikor is a doki mondta, hogy be kell fejeznem. Műtötték is a lábam. Úszás se jöhet szóba, drága és nem is lenne rá időm-babát nem tudnám hova rakni, nem lenne senki, aki vigyázhatna rá. Így itthon kellene valami nem túl helyigényes mozgást kitalálni-kicsi a lakás.

Ha tudtok valami nem túl bonyolult diétát és jó mozgást, ami kicsit vékonyít mindenhol, de főleg hastájékon, combon, fenéken, kérlek segítsetek. A kép:

[link]


2014. dec. 18. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha szeretnél leadni pár kilót, nem fogyókúra kell, annak nincs hosszantartó eredménye.

És ez neked pont ideállis, mivel írtad, hogy egyébként sem fogyóznál.

Csak egészségesen kell táplálkoznod, illetve odafigyelni a mennyiségekre, otthon pedig tudsz tornázni, vagy ha lépcsőházban laksz, közepes tempón lépecsőzni 30 vagy akár 50 percet, mondjuk nem tudom, ezzel mennyire terhelnéd meg a lábad.

Ha valaki egészségesen táplálkozik, akkor az nem fogyókúra, a kettő távol áll egymástól.

Egészséges táplálkozás, egy elég tág fogalom, de megpróbálom néhány mondatba összesüvíteni.

Aki egészségen táplálkozik, az napu 4-5alkalommal étkezik, s nem feltétlen a teltségérzenél kell abbahagyni az étkezést hanem, azt megelőzően.

Sok zöldség!

Ha nem veszel tésztát, krumplit rizset, akkor annak az árán tudsz venni zöldségeket.

A lisztedet cseréld le teljes kiörlésüre nem drága 300ft/kg de amúgyse kell olyan gyakran lisztet használni.

Cukor nyista, helyette természetes édesítőszer, nem drága, 1kg cukor árán kapsz 5kg cukor édesítőízének megfelelő mennyiséget, tehát ezzel még spórolni is lehet.

Annyi még hogy a fehér kenyeret váltsa le a barna és minden pékáruból tk-t vegyél.

Igyál sok vizet, üdítő nyista.

Édesség helyett pedig gyümölcsöket vegyél.

2014. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. Ha fölmész a mindmegette.hu oldalra és rákeresel a kilencven napos diéta receptjeire érdemes kipróbálni hogy egy hétig azt az étrendet.

Kismamáknak és szoptatósoknak azért jó, mert szinte mindent lehet enni, csak nem egyszerre. A gyümölcsnap húzósabb, de ha bőségesen fogyasztasz gyümiket ki lehet bírni. Keményítő napon különböző főzelékeket pedig lehet keményítővel, vagy rizslisztel, rizspehellyel és hasonlókkal sűríteni.

Szóval szerintem próbálj ki egy hetet, hogy meglásd mennyire bírod és a tejtermelésed hogy alakul.

Ha pozitív a tapasztalatod akkor tudod folytatni, ha nem akkor legalább egy hétig jókat ettél és kicsi a valószínűsége hogy a tejtermelés rovására ment volna a diétád. Neked különösen fontos hogy változatos receptekkel csináld a diétát és ne egysíkúan ugyanazokat fogyasztva amíg szoptatsz.

2014. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még csak most húzódik vissza a méhed. Ez még nem az a pocak amitől meg akarsz később szabadulni. Sok le fog apadni belőle.
2014. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nézel ki rosszul szülés után 9 nappal. Az otthoni dvd-ket tudom neked ajánlani, amik nekem a legjobban beváltak:

Kezdésnek, ez könnyű torna: Péntek Enikő: Zóna light és Rubint Réka 2.

Ha már megy a nehezebb edzés ia, akkor: Rubint Réka: Napi 20 perc önmagadért, Rubint Réka: Add önmagad 3., Béres Alexandra: Új kihívás.

Én ezeket kombinálom, kétnapoonta edzek, ugyanolyan hatásos, mint az edzőtermi edzés.

2014. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Napi 20 perc még teljesíthetőnek is hangzik:D

Egyébként kösz, jobban nézek ki szerintem is, mint eslő terhesség után:D Nagyon örülök neki, hogy csak az eredeti plusszsúlyt kell leadnom:D A hasam már egész jól leapadt, majd ha úgy érzem, bele tudok kezdeni, akkor kipróbálom ezeket a dvd-ket, remélem le lehet tölteni valahonnan, mert külföldön élek, így semmiképp nem tudom megvenni, csak nyáron tudnám, de addigra ki akarok kupálódni:D

Valami könnyű baba-mama tornát keresek először lehet. Egyelőre még napirendnek is be kéne állnia, hogy többet aludjon két szopi között, hogy tudjak tornázni is.

Köszi szépen mindenkinek, ha van valakinek még egyéb tippje, szivesen fogadom.

2014. dec. 18. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, fent van Youtube-on sok Alexandra, Réka dvd, ez a 20 perces, mondjuk ebből én csak a farizmot szeretem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLq61JOlb1OI6pgnHmzF6D..

2014. dec. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!