Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha már lentebb nem megy, így...

Ha már lentebb nem megy, így csinálhatom?

Figyelt kérdés
170 cm magas, 68 kg-os, 16 éves lány vagyok. Nyár vége óta 4-5 kg-ot híztam, a fenekem meg a derekam striás lett. Okozhatja azt a szoros nadrág? 12-13 éves koromban 2,5-3 hónap alatt híztam 10 kg-ot, úgy, hogy nem kaptam észhez és sorra híztam ki a nadrágokat, családom nem szólt, de 14 éves korom körül néha szóltak, hogy "nézd, most jön a kövér kamaszok a tv-ben, nézhetnéd" (az iskolában nagyon rossz volt a vékony korombeli lányok mellett) akkor lettem 60kg, akkor nagyon zsíros voltam (később már nem lötyögtem hanem masszívabb lettem), a combom kívül-belül striás lett, azóta is nagyon vörös a színe, nem fehéredett be, nem értem miért. 40-es ruhák pont jók voltak rám, de mindig behúztam a hasam, ha egyedül voltam, akkor kiengedtem és kibuggyant a nadrágból. Ezt a mai napig így csinálom, bár nyár óta azt veszem észre, hogy egyre kevesebbet tudok behúzni. Jelentheti ez azt, hogy "belülre" épülnek a zsírok és most, hogy nagyobb lett, már ott nem nagyon fér? Amúgy nagyon hasra hízékony vagyok, az egész család, és nap végére még fel is puffadok, szóval még nehezebben és olyankor fáj is, ha behúzom. Most suli kezdete óta mindig próbáltam fogyni, szinte csak zöldséget ettem és sokat mozogtam, de mégis híztam 5 kilót és amikor voltam csontkovácsnál, meg is jegyezte, hogy nagyon narancsbőrös a lábam meg a derekamnál. Ez is leginkább a hasamra ment, és a vádlimra is szerintem kicsi felszaladt. A combomon (nem tudom ilyen létezik-e) valahogy az izom lötyögősödött, de persze a ruha mindent eltakar. Nem értem, miért nem tudok fogyni.. Eljutottam oda, hogy nem is érdekel az egész, és amíg egészségem engedi elengedem magam. Úgyis hízékony vagyok, szóval ez gyorsabban menne. De szerintem 85-90 kilónál abbahagynám és ha nem érzem jól magam, fogyókúrába kezdenék. Folytathatom a hízást? Az eddigi hízásokból származhatott valami belső problémám? Méreteim: mell-98cm derék-78cm(behúzva 76-75cm) has(köldök alatt, nem behúzva) 90cm(behúzva 88cm csípő-100cm comb-58cm vádli-37cm kar-30cm
2014. dec. 28. 23:56
 1/2 anonim válasza:
Striákat nem a szoros nadrág okoz, hanem az elhízás. Ha folytatod a hízást, még több lesz, es nem is múlik el nyom nélkül soha. Ha nem is diètázol, legalább a jelenlegi súlyodat próbáld meg tartani szerintem.
2014. dec. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Striák a bőr repedései, mivel nem bírták a gyors tágulást.


Orvos látott már? Ha behúzása normál esetben fájdalommentesnek kéne lennie, illetve a nagy hízékonyság mögött simán állhat hormonzavar is.

2014. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!