Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit a baj velem? Mit rontok el?

Mit a baj velem? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Bármit eszek ugyanúgy éhes vagyok. Teljesen mindegy, hogy lassan vagy gyorsan felszívódó szénhidrátot eszek. Menetrendszerűen kb. 2 óra múlva (nagyon maximum 2,5 óra, de akkor már úgy húztam ki az időt, hogy korog a hasam) ugyanúgy éhes vagyok. A legbosszantóbb az egészben, hogy alapjáraton is napi 5x étkezem (ha délelőttös vagyok akkor 6x, mert olyankor korán kelek és rögtön ébredés után szoktam reggelizni, 5:00-kor, ha ilyenkor is 9-10 között enném a 10 órait túl sok lenne az eltelt idő a két étkezés között, ezért beiktatok egy pár falatos kajálást fél 8-8 között, attól függ hogy érek rá). De most még a szokásos tízórai/uzsonna sem elég.

Eddig ilyen pedig nem volt. Ezt az utóbbi egy-két hónapban veszem észre magamon.

Amióta ez a zabálás tart 1 kilót felszedtem, ami makacsul ragaszkodik. Ami önmagában nem zavar, mert látszani nem látszik, viszont rettegek attól, hogy a pont egy éve tartó kitartó munkámnak az eredménye éppen a nyárra vesszen oda.

Az 1 kiló persze lehet izom is, mert nem régiben variáltam az edzéseimet, vettem is észre fejlődést, egyre jobban mennek az erőnlétik, viszont ezt a folyamatos "ehetnéket" nem tudom hová tenni.


(Nem, nem vagyok terhes, ez egészen biztos.

És a zabálhatnékom a havi ciklustól teljesen független.)



2015. ápr. 8. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Tereld el róla a gondolataidat. De ha 3 szem borsót eszel egy étkezésre akkor ne csodálkozz.
2015. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem 3 szem borsót eszem egy étkezésre. Rendesen eszem. Nem vagyok a koplalás híve. Nem is koplaltam az elmúlt egy évben egyszer sem.
2015. ápr. 8. 17:30
 3/5 angelside ***** válasza:

Ahhoz, hogy a korrektséget megközelítő választ kaphass több információra lenne szükség. Addig max. csak vakon lövöldözhetünk.


Életkor, magasság, súly, meg egy 3 napot felölelő étrendi napló. Ez utóbbiból talán már te is, magadtól kaphatsz válaszokat.

2015. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban, több infó kell...


Amúgy a lassú és a gyors szénhidráttól én is éhes leszek :D Nem is azokat eszem elsősorban, a szénhidrát laktat általánosságban a legkevésbé, a fehérje és a zsír sokkal jobban, persze a legtöbbünknek térfogat is kell, amire már jó pl. a zöldség...

Persze nagyok az egyéni különbségek is. Viszont fura, hogy hirtelen jelent meg Nálad, nem változott meg valami az életedben, ami hathat erre? Ha változott az edzés, könnyen lehet, hogy most már több kalóriára van szükséged s hiányzik az a pici plusz. Régebben nagyon éhes tudtam lenni, ha csak egy kevéssel is a szokásos kalóriamennyiségem alatt ettem... S persze nekem is vannak éhesebb korszakaim. Nem tudom, miért, de a testem biztos tudja, mi kell neki.

2015. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
válts alacsony glikémiásindexű szénhidrátokra (barna rizs, teljes kiőrlésű tészta) ezáltal kisebb lesz az inzulintermelésed és nem fogsz evés után 20perccel éhezni. acélgyomrom van, tömegeléskor napi 4000 kcal-t simán betoltam, jelenleg szálkásítok és énis kibírom. ha nekem megy neked is fog. :)
2015. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!