Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás pajzsmirigy alulműködés...

Fogyás pajzsmirigy alulműködéssel?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi egy évben felszaladt rám 12 kiló. Másfél éve vagyok pajzsmirigy beteg. Hiába diétázom, tornázom, egyetlen kg sem megy le. Nagyon kétségbe vagyok esve, már gyűlölök a tükörbe nézni, mert olyan mintha más ember nézne vissza rám. Bármit csinálok semmi eredménye nincs, így hamar reményt vesztek. Van valakinek használható étrendje??Tanácsa?


Köszönettel. 27/n



2015. ápr. 12. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Van használható étrend, attól függ milyen állapotban van a pajzsmirigyed. Gyulladáscsökkentő étrenddel, mint pl. a paleo az autoimmun betegségek is gyógyíthatók/kezelhetők, ha már erősen károsodott a pajzsmirigyed, akkor pedig gyógyszerrel pótolni kell a hormont. Megfelelő pótlás mellett látszólag egészségesként kellene működnie a szervezetednek, egészséges testsúly is elérhető.


Jó endokrinológust kell találni mindenképpen, viszont az étrendben meg csak magadra számíthatsz és a sima, halandó embertársaidra akik már értek el eredményt.

2015. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szója nagyon károsítja a pajzsmirigyet.
2015. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne halj bele, nekem túlműködik, egy év alatt 57-ről 40-re fogytam és hiába a gyógyszer, nem tudom összeszedni magam.

Attól félünk, hogy meg fogok halni, mert a 169-hez kissé alacsony ez a súly :/

2015. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. Már másfél éve szedek rá gyógyszert (letrox) de 20 kilót híztam. Pedig egészségesen táplálkozom, és minden nap 60 percet sétálok plusz mellette mikor van időm 1 órát aerobikozok vagy ellipszis trénerezek is.

Utolsó: Juj ez nem játék!! Kórházba nem küldtek még erősítésre??

2015. ápr. 14. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!