Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyhatok úgy hogy csak a...

Fogyhatok úgy hogy csak a napi kcal bevitelt tartom a megfelelő szinten?

Figyelt kérdés

Tehát nem eszek feltétlen teljesen diétásan.


Igazából nem tudom megoldani. Több szempont miatt is. Az alapja az hogy egyáltalán nem tudok főzni. Elmondhatom hogy tényleg sokat próbáltam, meg akartam tanulni főzni már évek óta, de a végeredmény mindig moslék. Nekem nem jön össze, már beláttam. Ebből következik hogy több órát töltök egy egyszerű főzéssel, és erre nem mindig van időm.

Most volt egy hét, amikor volt, meg is főztem az ajánlott ételeket, több kevesebb sikerrel, de ez nem fog hosszabb távon menni.


Tehát az lenne a kérdésem, hogy lehet-e úgy fogyni, hogy a kcal értéket figyelem egyedül? Természetesen szemetet nem eszek, illetve sportolok is.



2015. ápr. 18. 18:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Grillezett húsokat meghagynám, de egyébként hideg kaja, hacsak nem főz valaki valamit.
2015. ápr. 18. 19:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező főtt ételt enni, viszont a megfelelő étrend összeállításához sajnos nem elegendő csupán a kalóriaértékre figyelni. Ha így teszel, nem feltétlenül jutsz megfelelő mennyiségű fehérjéhez, zsírhoz, vitaminokhoz...
2015. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos mértékben igen, ha legalább odafigyelsz az arányokra.


De amúgy miért olyan nagy kihívás megfőzni egy kis rizst, esetleg egy kevés olajon megpirítani a húst, vagy bevágni egy sütőzacskóba és úgy betenni a sütőbe? Nincs lehetetlen, csak akarni kell. A főzéshez türelem kell, nem kell se otthagyni órákig, de siettetni sem szükséges. Vannak nagyon szép tutorialok youtube-on, amik érthetően elmagyarázzák, hogy miként kell elkészíteni ezt-azt.


Ha nagyon alap szinten szeretnél egészségesen étkezni, akkor tényleg minimális az a főzőtudás, amire szükséged van, nem kell extra dolgokban gondolkodni.

2015. ápr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz főként kalóriadeficit kell.

Az egészséghez persze nem mindegy, mit eszel.

De nem tudom, mi az, hogy "diétás". Sokféle étrend van és minddel lehet fogyni, persze nem mindegyikkel érdemes.

2015. ápr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy nem megfelelő ételek mellett mennyire lehet kalóriadeficitet teremteni?


A sok szénhidrát, bizonyos ételek pont azért okoznak könnyen elhízást, mert csökkentik a szervezet kalóriafelhasználását (hiszen zsír raktározást okoznak). Így azért nagyon nagyon keveset lehet enni belőlük. Aztán ezek eleve gyakran tápanyagszegény anyagok.


Meg hamar megéhezik tőlük az ember.. tehát sokat kívánunk belőlük, de könnyen zsírosítanak.


Még szerencse, hogy minden normális étel (hús, zölsdég, tojás, hal) ehető nyersen. Különben lehetne kifogás, hogy valaki nem tud főzni.


Én rohadt jól főzök, és simán megeszem a húst nyersen is zöldségekkel. Problem?

2015. ápr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!