Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pls minél többen írjatok:Ettöl...

Pls minél többen írjatok:Ettöl az étrendtől fogyhatok?

Figyelt kérdés

A kérdésem csak az étrendre vonatkozik


Soooook víz

Reggeli 7:30 pék cucc (suliba menet kell megvennem de kb ennyi egy napra a szénhidrát)

Tízórai 10:45 fél alma répa körte....

Ebéd 14:00 ami van(hús általában van benne)

Uzsonna 16:00 fél alma répa körte....

Vacsora 18:00 két tojás/egy yoghurt


Emellett biciglizem mimden nap egy órát +egy óra mozgás otthon


177cm vagyok 80 kg kb egy évet adtam magamnak változtatni (=70 kg alá menni)



2015. ápr. 19. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Hááát, a pékcucc fehér liszt, cukor és zsír.

Az ebédben rendben, hogy van hús, de mi az? Pörkölt nokedlivel?

A joghurt is agyon cukrozott, hacsak nem natúr.

Nem igazán lehet ettől fogyni.

Miért nem kérdezel meg iskolavédőnőt/háziorvost/dietetikust?

2015. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A joghurt natur az ebéd pl roston sült csirke salátával
2015. ápr. 19. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindegy. Ha fogyni akarsz, akkor is ki kell iktatni a fehér lisztes, cukros, zsíros dolgokat. A reggelit pl. cseréld zabkására gyümölcsökkel, magvakkal.
2015. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg reggelire valamiféle müzli tejjel?vagy van valami más ötletetek ami kb 5 perc alatt kész van?
2015. ápr. 19. 11:23
 5/10 anonim ***** válasza:

A müzli is tele van cukorral. :)

A reggeli tápláló legyen, előre is megcsinálhatod este. De ha mindenképp gyorsat akarsz, akkor vegyél teljesen natúr pelyheket, zab, korpa stb és ezeket keverd tejbe vagy joghurtba, egyél hozzá gyümölcsöt és kevés olajos magvat is. Nem szabad, hogy éhes legyél, elszédülj stb.

Bár az is fontos, hogy miért van túlsúlyod. Nekem rossz szokás volt a csipegetés...ezt kellett leküzdeni.

2015. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A túl súlyom akkor jött mikor abba kellett hagynam 6 év után a rendszeres sportot ez két éve történt és azóta nem találtam semmit...jövő szeptembertől valoszinűleg röplabdázni fogok
2015. ápr. 19. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Minél többen írjunk? :)


Mert sok buta ember összes butasága jobbá teszi a világot, van egy ilyen elmélet (de szerintem ez inkább társadalomkritika) :D


Lehet fogyni, persze. Ha keveset eszel, akkor fogysz.


A kérdés inkább annyi, hogy ennyi ételből mennyi tápanyagot tudsz összeszedni. Vitaminokra, ásványi anyagokra, nyomelemekre gondolok.


Nyilván nagy gond nem lehet, mert eszel húst, zöldséget, gyümölcsöt is..


Én nagy hangsúlyt fektetnék a minél több és többféle zöldségre, nyugodtan lehet melléjük húst, zsírt, belsőségeket enni. És minél inkább hanyagolnám a gabona liszteket, joghurtféléket.


Én speciel úgy vagyok, hogy 6-kor kezdek csak edzeni. Biztos, hogy ha 6 órakor ennék utoljára (most mindegy, hogy edzéssel ez nálam nehezen egyeztethető össze) nagyon éhes lennék este. Az is biztos, hogy idővel megszoknám.


Én a helyedben összevonnék pár étkezést, és inkább ennék egy tápláló, laktató, értelmes menüt mint egy kis semmit. Ez a gyümölcsös étkezésekre különösen igaz, finomak és súlytartásnál biztosan jók is, de fél almának és egy körtének nem sok értelme van fogyás alatt, pusztán cukrok és még jobban megéhezel tőlük.


Vacsorára is ehetnél olyat, amivel jóllaksz. 2 tojás és joghurt után mennyire leszel éhes 8 - 9 óra magasságában?



Amúgy nem rossz ez, főleg ha számodra is kielégítő. Meg nyilván mindeni számára tökéletes étrendet úgysem fogsz tudni írni, sőt én sem tudnék pedig..


De sok sikert!!

2015. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Éppenséggel lehet fogyni péksüti mellett, de szerintem sem érdemes azt enni. Mi van meg gyorsan? Vannak lehetőségek, nekem a rántottaféle a tipikus válaszom, azt ugyan lehet gazdagon, de ha csak a tojást kell megsütni, nem tudom, nekem 2 perc alatt tuti megvan, talán annyi se kell hozzá. De este is készíthetsz valamit, amit reggel csak megeszel. S nem tudom, mire s mennyire van szükséged reggel, nyilván ehetsz szénhidrátot is, ha azzal működsz jól.


Megjegyzem, nemcsak a péksüti szénhidrát. A tízóraid és az uzsonnád konkrétan csupa szénhidrát, más makrotápanyag alig van benne. Én ilyen szénhidrátbombákat nem is eszem :D Répát még csak-csak, de nagyon óvatosan, a gyökérzöldségek nem a szénhidrátszegénységükről híresek, bár 1-2 ritka fajtával előfordul.


A mozgás és a cél szimpatikus, az ebéded is lehet jó (ugyebár az "ami van" az még nem garantál semmit). Zsír legyen benne, mert a napod többi részében túl kevés, bár a péksütinél még lehet elég, attól függ, milyen és mennyi. A zsír eszenciális tápanyag, valami 40g körül mondják a minimum bevitelt? Sose figyeltem rá, mert nekem ennek mindig a többszöröse, amivel nincs is baj, fogyáskor is hasznos, ha inkább a szénhidrátot csökkenti az ember, de természetesen nem vagyunk egyformák, van, aki a zsírszegényebb táplálkozást szereti. Akkor van komoly gond, amikor valaki extrém zsírszegényen táplálkozik.


A tízórai és az uzsonna szerintem is elég "dekoratív", értelme nem sok, bár lehet, hogy Számodra igen, mert jó Neked pár falat szénhidrát lédús zöldség/gyümölcs formájában. De ha nincs rá igényed, teljesen felesleges napi ötször enned, ráadásul 2 szénhidrátos miniétkezéssel bizergálnod a szervezetedet (a vércukor- és inzulinszint megemelkedik, tápanyag kevés jön, nekem nem esne jól. a szénhidrátmennyiség nem gond, nem nagyon sok és amúgyis lemozgod, a glikogénraktárakat töltöd vele, de sokan nem tartják jónak az inzulin felesleges fellövését s hajlamos vagyok egyetérteni velük. igazán nem szólok be a gyümölcsevés ellen, nekem is fontos, bár szükségesnek nem tartom, de így tényleg nem látom a mély logikáját ezeknek a kis nasiknak).

2015. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp szükségem van a napi öt étkezésre az uzsonnám általában sport után van ilyenkor megéhezem a tízórai pedig szintén szükséges mert különben nagyon éhes leszek ebédig és túl sokat esz em ebédre
2015. ápr. 19. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy 'túl sokat' eszel ebédre?


Ha normális ételeket eszel, és nem érzelmi alapon eszel, akkor annyit eszel amennyire éhes vagy. Ha annyit eszel amennyire éhes vagy, akkor kb. annyit eszel amennyit kell.


Nem lehet ebédre túl sokat enni, szerintem. Vagyis lehet, testépítőket meg lehet hallgatni milyen nehéz túlenni magukat minden nap.

2015. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!