Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire egészségtelen, ha...

Mennyire egészségtelen, ha napok óta tejbegrízen élek?

Figyelt kérdés
A tejről teljesen le kellene szoknom a bőröm miatt, de nem kívánok mást. Esetleg mivel tudnám helyettesíteni?
2015. máj. 4. 11:26
 1/6 anonim válasza:
Próbálj ki mást. Nem tudom, hogy mivel helyettesíthetnéd, de mindig ugyanazok a vitaminok ugyanolyan mértékben kerülnek a szervezetedbe. Valamelyikből túl sok, a másikból túl kevés lesz, így kiegyensúlyozatlan a vitaminbeviteled.
2015. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Készíts pirított grízt. Ez tej nélkül, cukorral készül.

Kis olajon megpirítod a grízt, ad hozzá egy kis vizet, elkevered, ha egynemű és kezd sűrűsödni, akkor megint víz. Ezt 3-4x megismétled és kész. A végén tegyél bele cukrot, akkor nem ég le.

De azért nem jó, ha minden nap ugyanazt eszed mindig. Kell a változatosság. Hús, zöldség, gyümölcs, leves, stb.

2015. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elírtam :)

'Ez tej nélkül, cukorral készül. '

helyesen

tej nélkül, vízzel készül

2015. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"...ha napok óta tejbegrízen élek?"

Nem élsz, csak vegetálsz! A szervezetnek fontos anyagokat nem viszed be! A jóllakottság érzetét elérheted, de szervezeted éhezik.

2015. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tej is, a búza is egészségtelen.


De kevésbé egészségtelen, mintha éhen halnál.


Nem kívánsz mást? Akkor meg kell állapítani milyen betegséged van. De amúgy meg tök mindegy, egyél zöldségeket, húst, tojást, halat, hagyd a tejbegrízt. Persze hogy nem kívánsz mást, a kazein és a glutén is függőséget okoz, ettől még nem kell állandóan bedrogozni magad, uralkodj.

2015. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon. Egy dolog, hogy sokunk szerint nem kéne ilyesmit enned, de tápanyagok szempontjából mindenképpen borzalmas az "étrended".


A tejnél szerintem klasszisokkal jobb a kókusztej, de pl. kávéba a zsírtejet szeretem, amit tojástejnek is neveznek...

2015. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!