Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogynom kell! Mit tegyek?...

Fogynom kell! Mit tegyek? Hogyan kezdjek neki? (többi lent)

Figyelt kérdés
25 éves anya vagyok 165 cm és 112 kg.Igen tisztába vagyok vele,hogy rengeteget kell fogynom.Olyan emberek válaszát várom akik segítenének vagy esetleg ők is ilyen cipőbe járnak és támogathatnánk segíthetnénk egymásnak.Szükségem lenne étkezési tanácsokta(nem az alapokra mert azt mindenhol hallani) illetve sportolással edzéssel kapcsolatos tanácsokra is. A célom januárig 90 kilógrammosnak lenni.Ez lehetséges? Kivizsgálások sora előtt álok mert Elvileg PCOS-em van de gyógyszer nem szedek még. Bunkók kíméljenek,mert bántást sértést kaptam már eleget! Köszönöm

2015. máj. 17. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
-ha tényleg le akarsz fogyni,ahhoz bőven elég ha keveset eszel,tutira lefogysz a kevés kaja mellett,én már 10 kilót adtam le így február óta
2015. máj. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Csatlakozom hozzaf kerdezo! En is ismet szeretnek neki allni a fogyasnak, sajnos 18evesen 120kg kprul vagyok, es ez borzalmas. Muszaly lesz valtoztatnom. Pont most akartam en is kiirnie gy kerdest, hogy tanacsot kerjek.

Remelem akad segitseg, nagyon jo lenne! :(

2015. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kevesebb evés oké,én nem eszek sokat(tudom sokan ezt állítják) de én max 1500 kcal-t eszek egy nap mert le mérem.Kevés fogyás el is indult,de ez nem elég és egy idő után meg is áll.Ezért kérnék tanácsokat,véleményeket,segítséget.Biztos az étrendben van a hiba de nem tudom mikor mit hogyan egyek. Kedves második akkor erősítsük egymást és osszun meg tapasztalatokat :)
2015. máj. 18. 09:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Tisztítsd le az étrendedet zöldségekre, húsokra, olajos magokra.

(húsok -> hús, hal, tojás, belsőségek(!), állati zsír, kókuszzsír, hal->omega3)


Gyümölcsből nyáron azért egyél ha szereted, de csak mint desszertet, javaslom tarts mértéket.


Jó étkezéssel rendbe fognak jönni a betegségek, normalizálódni fog a testsúly.


- lehet máshogy is enni, de a nyugati étrend gyulladásfokozó, megbetegítő, lehet fogyni vele, de ha beteg a testünk akkor viszonylag nehéz, pont azért mert felborulnak a normális szabályozó folyamatok

- egészséges táplálkozásnál sem kell fölösleges mennyiséget enni. húsiból, zsírból sem. Nehezebb hízni tiszta ételekkel, de nem lehetetlen. Fogyáshoz meg pláne nem kell fölöslegesen sok, hadd használja a tested a saját tartalékait. Mennyiségre 1200-1500 kcal elég szokott lenni egy nőnek. A tápanyagigényt a zsírmentes testtömeg adja, 165 centi magas nőnek elég az a mennyiség amit írtam.


- 112 kilóval a hormonzavarok miatt lehet hogy lassan indul meg a fogyás. Nem baj. IR esetén fokozatosan kell csökkenteni a ch mennyiséget, eleinte lehet enni mondjuk fehér rizst, nem kell egyik napról a másikra kidobni minden gabonát, rizs maradjon (az legalább tiszta. drágább verzió: hajdina. zab és gluténtartalmú gabonák azonnal kukák)


Van kérdés?

2015. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam(olvastam) a zabkorpa/pehely jó.Akkor ez téves? Húsok: Amit eszünk általába csirke,mindegy hogy mell vagy comb? pulyka,ritkán disznót és marhát is. Mivel IR is társul a PCOS-hez akkor a ch-ra is figyeljek? Ez miben nehezíti a dolgot? Akkor a teljeskiörlésű dolgok is tilosak? A GI miben befolyásolja a dolgot? Ha valaminek 97 a GI-je akkor azt nem lehet enni vagy pont azt kell? Édesítésre mit használjak?Stevia xilit nekem nem jött be a gyümölcssukor tudom hogy felejtős,Ezerédest használok kávéba.Illetve olyan ételbe amit édesen szeretek. Ha a kalóciát figyelem akkor menni fog a dolog?
2015. máj. 18. 11:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, én januártól 138 kilóról fogytam 21-et, segített a kaloriabazis.hu és a Sárga Kapszula, olvasd el, utána szerintem semmi kérdésed nem lesz :) Sok sikert!


[link]

2015. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a sárga kapszulát nagyon az alapoknak tartom, azt nem tudom, hogy betegségekkel mennyit foglalkozik.


Van az emberi testnek egy normális működése, egészséges embernek gondolom nagyjából jó lehet ez az írás. A világ viszont megbetegítő. Általában amit idealizálva, egészséges emberre írnak, az a gyakorlatban nem működik.

Én ezért az ajánlott könyvtől függetlenül válaszolnék a feltett kérdésekre.


1. a zabkorpa miért lenne jó, amikor semmi jó nincs benne (legfeljebb az ízén kívül). Egy felesleges anyag, de nem jelenteném ki, hogy nem jó. Akinek 'jó' az egye.

2. igazából mindegy, hogy csirkemellett vagy combot eszik az ember. A gyakorlatban jobbak a zsírosabb húsok és a belsőségek mint a száraz csirkemell, de nem ezen múlik senki egészsége vagy fogyása. Ma divatosabb a zsírszegény hús, de a divatoknak általában nincs semmi értelmük, ezt önmagában lehet követni mert nem káros. A zsírszegény táplálkozás már káros divat.



3. Az IR általában társul a pcos-hez, ezek mind anyagcserebetegségek, amik fő oka a rossz, nyugati étrend. Az ember normális táplálékai alapvetően alacsony glikémiás indexű növényfélék, tehát semmilyen formájú gabona fogyasztása nem ajánlott, gyógyulás céljával legalább ideiglenesen ki kell zárni ezeket az étrendből. A gyakorlatban: fokozatosan csökkenteni a mennyiségüket, helyettesítve zöldségekkel, zsírral, fehérjével (hús, hal, tojás, nem tej)


4. A GI névleg befolyásolja a szervezetünket, a nagy vércukor emelkedést okozó szénhidrátok nagy inzulinválaszt kívánnak. Ez már maga a megbetegítő hatás hormonális alapja, van ki jobban tolerálja, van ki kevésbé, de a nagy inzulinválasz az elsődleges út károsodásokhoz (inzulin rezisztencia, pcos, egyéb metabolikus betegségek. azért írom ezt le, mert nem tudom mások (pl. sárga kapszula) mennyire tárgyalják ezt. Nem a gi számít, hanem az inzulin index. Ezért kell zöldségeket, kevés gabonát enni, lehetőleg semmi cukrot, és emiatt nem jók a tejtermékek többek között)


5. Édesítést el kell(ene) hagyni.


6. Az egy idea, hogy ha valaki figyeli a kalóriákat akkor uralni fogja a testsúlyát. Mert ha kevesebb kalóriát visz be mint eléget, akkor fogyni fog.

A gyakorlatban ez egészséges testépítőknél, sportolóknál működik, a világ nem ideális, de megbetegítő. A gyakorlatban nem tudjuk mennyi kalóriát éget el a szervezetünk, ez változó és összefügg a betegségeinkkel. Egészséges sportoló kitapasztalhatja pár hónap alatt, hormonzavaros, ir-es lány (bocsánat, nő) nem. Gyógyító táplálkozás kell, ami visszaállítja a szervezetnek a szabályozást, a megfelelő endokrin működést, lecsökkenti a gyulladást (ami elvileg mérhető is: crp). Helyre kell hozni az emésztőrendszer, áteresztő bél szindrómát ami a krónikus betegségek hátterében áll általában. Testben élünk, a testünknek biokémiai, viszonylag ismert működése van. Ezt biztosítani kell, ma már van tudás hozzá, csak nincs mindenhol leírva.


-==ACZÉL==-


Minden amit írtam, akármilyen erősen fogalmaztam 'ezt kell tenni, azt kell tenni' az én személyes véleményemet, nézethálómat tükrözi. Mivel ezen a világon egyetlen embernek, szakembernek vagy vallásnak sincsen abszolút (bizonyíthatóan abszolút) igaza, így nekem sincs. Aki nem ért velem egyet, nem az én nézethálóm szerint gondolkodik vagy cselekszik, az semmilyen módon nem minősíti magát. Pusztán leírtam röviden, amit alapvetően fontosnak tartok, hogy valaki hisz-e benne, logikusnak tartja vagy baromságnak, azt mindenki saját magának eldönti természetesek. Sok nézet létezik, Kérdező a te problémádat is sokféleképpen közelítik meg. Szerintem nem minden megközelítés hatékony, de a te dolgod eldönteni, hogy mit kezdesz, döntés mindig van. Vannak hivatalos (szvsz. kudarc) kezelések és megközelítések IR-re, általában gyógyíthatatlannak tartják a pco szindrómával együtt, én ezeket visszamaradott, áltudományos primitív nézeteknek tekintem, de ez pusztán az én személyes (és szakmai) véleményem.

2015. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TXCowboy ***** válasza:
Kevés evés meg a kalória semmit nem jelent. Lehet keveset enni szalonnából is, meg lehet tojásfehérjéből is. Pont, hogy nem keveset kell enni, hanem annyit, amennyi szükséges a szervezetnek, hogy be tudja indítani az egészséges zsírvesztést. Ez egy bonyolult folyamat, olvass utána inkább (de ne női magaznokban) és utána kezdj bele egy új életmódba, ami nem 90 napig meg x napig tart, hanem e szerint élsz.
2015. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel PCOS-od van, így nálad a szénhidrátcsökkentés a jó módszer. Első körben az alacsonyabb GI-es ételeket válaszd, illetve kerüld a "nyíltan" cukros dolgokat, majd nézz utána a rejtett cukroknak is.


Betegséged miatt ne tervezz semmilyen célt, ne akarj folyamatosan fogyni, ne ellenőrizgesd magad, mivel a csalódás hamar elveheti a kedved. Hormonproblémákkal nehezebb fogyni.


Fogamzásgátló egyébként nem gyógyszer a problémára, csak elrejti a tüneteket.

2015. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is szedhetek fogamzásgátlót mert Leiden heterozigóta vagyok így fenn áll a trombózis veszély. Gyógyszer alatt a Merckformint értettem :)
2015. máj. 18. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!