Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem drasztikus, gyors fogyás...

Nem drasztikus, gyors fogyás után alakul még a bőr?

Figyelt kérdés

20 kg-t fogytam január óta, és valahogy nem azt látom a tükörben, amit szeretnék. 165 cm vagyok, most 67 kg. Az ismerőseim javarészt azzal rágják a lelkemet, hogy ne fogyjak, sovány vagyok ez beteges, rámegy az egészségem, stb.... Ruhában valóban jól/jobban nézek ki, mint 20kg-val ezelőtt, de meztelenül én látom magam, hogy valahogy nem jó valami. A bőröm nem az igazi. Nem mondhatnám, hogy lóg. Csak van. Úgy értem mintha a kritikus helyeken több lenne a kelleténél :)

Félek, hogy soha nem leszek jó nő. Szép testű, feszes bőrű. Alapból anyukámat elnézve, nem túl jó kilátásaim vannak ilyen szempontból, lehet, hogy örököltem a gyenge bőrt, kötőszöveteket?

De néha el is bizonytalanodom, hogy lehet, hogy ez nem is a megereszkedett bőr, amit látok magamon, hanem zsír a bőr alatt? Még szeretnék fogyni. Eleinte 65 kg volt a célom, mostmár inkább 60-61-62. Tükörtől függ, hogy mikor látom azt meg benne, aki szeretnék lenni.


2015. máj. 20. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A bőr csak fogyás közben igazodik. Utána már nem.
2015. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nehogy megsértődjél vagy valami hasonló, de a 165 cm-hez a 67 kg még sok. Kb. 50-55 kg volna valahol az "ideális", testalkattól függően.

A másik: 4 hónap alatt 20 kg fogyás nagyon sok. Általában heti fél-egy kiló fogyás bőven jó, közben folyamatosan karban kell tartanod a bőrödet testápolóval, különben úgy jársz, mint most.

2015. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem sértődöm meg, én tisztában vagyok vele, hogy a 67 kg még sok ekkora magassághoz. Sokan mégis már betegnek/betegesnek állítanak be... Nemhogy biztatnának, hanem még a kedvemet veszik el az egésztől. Tényleg napi szinten a munkatársaim közül 3-4 ember folyamatosan teszi a megjegyzéseket. Már kezdi a családom is, a párom is, és ha néha összefutok rég nem látott ismerőssel, akkor az is megjegyzi.

Egyébként semmi drasztikus dolgot nem követtem el, fizikai munkát végzek, ez szerintem sokat segített, plusz heti 5-ször legalább 30 perc mozgás. Étkezésben javarészt nem voltam meg magamtól semmit, a kenyéren és a tésztán kívül. Leginkább, ha tehetem, rizst eszem, zöldségeket, zabot, túrót, húst. De néha ugyanúgy megeszek 1-2 kocka csokit, vagy nem dől össze a világ, ha megkínálnak egy sütivel.

Szerintem abszolút tartható, és nem durva.

A testápolós rész stimmel, kenem magam rendszeresen, és a vízfogyasztás is megvan napi 2,5 liter.

2015. máj. 20. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a párod sem támogat, akkor valószínűleg féltékeny... :-)
2015. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Anno a párom úgy ismert meg, úgy szeretett meg, 86 kg-san, de én már akkor nagyon kínlódtam, nem éreztem jól magam a bőrömben, és ő "rugdosott" úgymond, hogy kezdjem el, változtassak magamon, ha annyira nem érzem jól magam a bőrömben. Elkezdtem, végig támogatott, segített, mostmár azt kéri álljak le.
2015. máj. 21. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!