Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy erőteljesebb gyaloglás kb...

Egy erőteljesebb gyaloglás kb hány kalóriát éget el? és a többit jól csinálom?

Figyelt kérdés

Egy 5 hónapos kislány anyukája vagyok.174cm 66kg.

Nem mindennap de egy héten 4szer reggel 5 km gyaloglok a picimmel.Olyan gyorsan megyek amilyen gyorsan csak birok,sok emelkedő is van amin nem lassitok le,hanem erőteljesen nyomom fel rajta a babakocsit.Ez egy óra gyorsséta megállás nélkül.Emellett szobabiciklizek és sulyzoval formálom a kezem + súlyzós guggolás.Számolom a kalóriákat és nem eszek semmi cukrosat,liszteset,se tejterméket (ritkán 9%os sajtot).Az étrendem álltalában csirkemell,tojás,zöldségek,olajos magvak és megengedek magamnak napi 1 almát.


2015. jún. 5. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha van okostelefonod akkor a runkeeper ingyenes és kiírja. Gondolom viszed mindig magaddal.
2015. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így elég hatásos, folytasd tovább, és meglesz az eredménye, lehet nem indul be azonnal, de ne kesredj el, hanem folytasd és tuti beválik!


Én konditeremben szoktam gyalogolni futógépen, 15-ös emelkedőre állítva 40 perc alatt kb 400 kcalt ír ki, és kg 4,5 km megtett távot.

De ez nem biztos, hogy jó adat, ne is ezzel foglalkozz, hanem koncentrálj a mozgásra, meg hogy minél többet beleadj!

Te még súlyt is tolsz magad előtt, szóval nem tudni, mennyit éget el így a szervezeted, de biztos fogyaszt.

Jól csinálod! Ja és szerintem nem is kell fogynod, max 1-2 kg-ot :)

2015. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsö,szerintem megfogadom a tanàcsod,köszi az ötletet.Igen a telefonom mindig velem van,nem a kezemben a babakocsi tàskàban,de ott van.

Kedves màsodik,köszi neked is.60-62 kg a cél,mert ùgy érzem jól magam,tudom hogy "áll" rajtam az a súly :) szóval meg pàr kiló,egy kis feszesítés és màr elégedett is vagyok.

2015. jún. 5. 09:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki ésszel csinálja az ilyesmit! Mindent jól csinálsz, csak így tovább. Csak mindig figyelj arra, hogy a kalóriabeviteled semmiképpen se menjen 1300 kcal/nap alá, mert az már nem lenne egészséges.

Étkezz változatosan, tudatosan, és minden rendben lesz, na meg persze jó babázást! (:

2015. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyjából 200-350 kalória lehet, de ha a kalóriabázist használod és mondjuk közepes aktivitást állítottál be, akkor én nem számolnám hozzá a sétát külön. Én sem szoktam a napi 2 óra intenzív kutyasétáltatást beszámítani sportként.
2015. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, nekem soha fogalmam sincs a sétáim kalóriaégetéséről, nem is lehet. Rendszeres mozgásnál állítólag meg is szokja a test és hatékonyabban oldja meg, ezt nem értem, de ezt mondják. Plusz a netes oldalak túlbecsülik a kalóriaégetést, a kalóriabázis fórumán mindig kiemelik ezt.

De ez nem gond, amúgysem tudjuk még az alapjárati kalóriaégetésünket sem :) Viszont azt látjuk, hogy a szokott aktivitásunk mellett mennyi kalóriával mi történik, ahol szolidan fogyunk, na azt kell kitartóan s egészségesen csinálni.

Szerintem is jól csinálod, kérdező :) Sok sikert!

2015. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jövök a "hivatalos" adatokkal

Lemértem a mait,hát alulbecsültem magam mikor azt irtam h 5km gyalogolok...

Szóval a megtett táv 10,43km,sebesség 6,38km/h,57:37 perc és 369 kcal.Na de ugye ebbe nincsennek beleszámolva az emelkedők meg a babakocsi a picimmel sem,szerintem :D de az én személyes adataimmal mért.

2015. jún. 6. 08:23
 8/10 A kérdező kommentje:

Haha milyen ciki,ezt nagyon elnéztem :)

7 km volt a megtett távolság...még jó h csak itt dicsekedtem el az előbbit :)

2015. jún. 6. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy valami lehet, mert ellentmondtak egymásnak a számok :)

De 6 km/h fölött mentél? Szép! Én tempósan gyaloglok másokhoz képest (bár csak ahogy nekem kényelmes, nem rohanok), de ezt a szintet nem érem el, pláne emelkedőn. Amikor pedig túrázom a Bakonyban, simán 4 km/h alá megyek, igaz, pihenőkkel, 8-9 órát azért nem akarok lenyomni megállás nélkül (bár ekkorán rég voltam) s nézelődni is kell a hegytetőn s másutt is. Igazán gyorsan mehetsz :) Ez határozottan mozgás, mondjuk a sétálgatás is, de ez jóval komolyabban az.

Példát kéne vennem Rólad.

2015. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát én beleadok apait anyait :) olyan gyorsan megyek amilyen gyorsan csak birok,az emelkedőkön meg kész spártainak érzem magam. :) néha még bele bele is szaladok,a picim ilyenkor sikontva örjöng,ugy tetszik neki!
2015. jún. 6. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!