Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok hatékony zsírégetési...

Paradicsom31 kérdése:

Tudnátok hatékony zsírégetési módszereket?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 162 cm magas, és 65 kg körül. A helyzet az, hogy legalább 8-10 kg-tól szeretnék megszabadulni.

Egy hónappal ezelőtt elkezdtem egy tornát itthon, mégpedig Norbinak az egyik tornáját, azt minden nap csináltam (mái napig), kivéve a hétvégéket. Emellett minden nap biciklizek, de nem nagy távot. Az étkezésem maradt a régi, csak annyiban változtattam, hogy mindenből kevesebbet fogyasztok, elhagytam az édességeket, nagyon ritkán, 1 hónapban egyszer eszek 1-2 kocka csokit, és ennyiben ki is merült az édesség. Nem iszom cukros teát, üdítőket sem. Sajnos nem tehetem meg, hogy rendszeresen megszabjam, hogy ekkor, akkor mit eszek.. azt eszem, amit éppen főzünk, de abból sokkal kevesebbet.

Ezzel a módszerrel fogytam kicsit, bár kilóra nem tudom, mert nem mérem magam. Annyi a változás, hogy a derekamról, csípőmről, valamint a combomról lement egy pici felesleg.


Most, hogy 1 hónap eltelt, szeretnék egy kicsit intenzívebben is mozogni. Így naponta többször tornázom.

Reggeli után biciklizem, utána várok 1-1,5 órát, utána tornázom erre: https://www.youtube.com/watch?v=1AJol2HKFeM

Kb. 1-1,5 óra után meg arra, amire eddig: https://www.youtube.com/watch?v=aJRXCqSlaOE

Délután újra bringázom. Nem szoktam tízóraizni, ritkábban szoktam inkább uzsonnázni.

Most kezdtem el azt, hogy az egyik torna előtt megiszom egy csésze fekete teát natúron, tehát csak a vízbe kiáztatom a filtert, nem ízesítem. Azt olvastam, hogy ez kicsit segít a zsírégetésben, de nem várok csodát ettől természetesen, majd meglátjuk, hogy hat-e erre....


Ezt az edzést minden nap csinálom, kivétel a hétvégék.


A kérdésem az, hogy valami kis mozgást be lehetne még iktatni ezek mellé? Mivel ezek után már kifáradok, valami kevésbé fárasztóra gondoltam, de mégis olyat, ami megmozgat, 10 percnél nem több idő. Felülésezni még nem szoktam, előbb a felesleget szeretném ledolgozni, majd utána ráér a felülés..


Megoszthatjátok velem a Ti történeteteket, ha van :)

Köszönöm, ha segítetek!



2015. júl. 3. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Zsírt égetni úgy nem lehet, hogy naponta többször tornázol, keveset és könnyűt. Eleve a zsírégetés a komoly terhelést kezdetétől számított huszadik perc után kezd el komolyabban beindulni. Ha napi négyszer tornátgatsz 10 perceket, akkor semmi nem történik, a fogyás az édesség elhagyásának a következménye.

Ne aprózd el a terheléses mozgást, hanem napi egy részletben 40-60 percen keresztül, legalább 100-120-as pulzussal menjen.

2015. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon hallgatnék egyesre.
2015. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, amit leírt az az aerob mozgás. Ez lehet bicikli, gyaloglás, vagy ellipszisezés. A lényeg hogy monoton csináld megszakítás nélkül. Nem kell hogy kiköpd a tüdődet, épp csak emelkedjen meg a pulzusod. Előtte bevehetsz l-karnitint, ez valamennyire segíti a zsírbontást, persze nem csodaszer de segít. Ami még fontos hogy igyál nagyon sok vizet.
2015. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) A napi 80 perces mozgás az megvan :) akkor ezek mellé, még valamilyen 40 perces mozgást beiktatok :)
2015. júl. 5. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!