Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyózók, a tojássárgáját is...

Fogyózók, a tojássárgáját is megeszitek?

Figyelt kérdés
Jó az egy nőnek, aki fogyózik? (4-5 kiló mínuszhoz)

2015. júl. 5. 12:14
 1/9 Duenna ***** válasza:
A tojás egészséges. A sárgájával együtt! Minden anyag benne van, amire szükséges van az emberi szervezetnek. Csak C vitamin nincs benne, ezt gyümölccsel és zöldségekkel kell pótolni.
2015. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En megeszem
2015. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a fogyás a cél, nem az önsanyargatás.
2015. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Simán. Tele van hasznos tápanyagokkal.
2015. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Duenna leírta a tutit. Amúgyis a sárgája a finom.

Házi tojást eszem, finomat, napi 6-8-at, ez így teljesen megfelelő számomra.


Miért ne lenne jó? Tápanyagdús, komplett fehérje, a kalória kétharmada zsír... Remek összetétel, laktat és nem bántja különösebben az inzulinszintet (a fehérje miatt biztos hat rá egy kicsit, de gondolom, közel se annyira, mint pl. a tej).

Tojással mindig könnyen jóllakom, sokkal inkább, mint ahogy a kalóriatartalmat nézve logikus lenne (pedig nálam a jóllakás és a kalóriabevitel elég erősen korrelál, de azért van némi mozgástér a trükközésre).


Valamivel több sárgáját eszem, mint fehérjét, de azért az utóbbit is fel tudom használni elég könnyen, finom dolgokra. De a sárgája sokkal ízesebb. A fehérje inkább humoros, térfogatos habot ad, sok fehérje szinte semmi kalóriában :)

2015. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

persze hogy meg,napi 3at szoktam.

a ch a para nem a zsír.

a zsír nem emeli az inzulinszintet mint a ch így lát el hasznos energiával plusz a tojás sárgája még egészséges is.

a 4-5 kiló mínusz meg ennél sokkal komplexebb kérdés mint,hogy reggel vagy este az étkezésed tojás.

2015. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én is megeszem
2015. júl. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma speciel nyolc tojássárgáját ettem. De a fehérje sincs nagyon lemaradva.
2015. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen megeszem! Mint ahogy más zsírosabb ételt is, ln a szénhidráton spórolok, és szerintem mindenkinek az kéne, és akkor simán mehet a tojás úgy ahogy van!
2015. okt. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!