Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve. Dagadt...

Kétségbe vagyok esve. Dagadt vagyok, utálok sportolni, elegem lett az éhezésből. Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Azt hiszem, eléggé nyomorék vagyok. Fogyóztam, (persze eközben jópárszor bezabáltam), nem is fogytam igy sokat. Nagyritkán tornáztam, futottam. Eredményt nem láttam. Nem ettem túl sokat, folyton éhes voltam, igy feladtam. Visszahíztam 60 kilóra, na most vettem észre, hogy volt egy kis eredménye a koplalásnak. Jó pár hete annak, hogy leálltam, de azóta is lelkiismeretfurdalásom van, ha eszek. Megpróbáltam elfogadni magam, de ha a világ nem fogad el, akkor hogyan? Jó, mindenki azt mondja, pont normális az alakom, de ez csak szánalom! engem most anorexiások véleménye érdekel. Van e itt, aki hasonlóképpen volt ezzel, és mégis erőt kapott, hogy lefogyjon? Kb 12-15 kilót szeretnék fogyni. Nagyon reménytelen vagyok?

2015. aug. 12. 15:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
163/60/L
2015. aug. 12. 15:32
 2/18 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy?
2015. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
163 cm
2015. aug. 12. 15:37
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Na lehet hogy le fognak pontozni de ez most kicsit se érdekel.

Először is nem tudom milyen magas vagy , így azt sem lehet megállapítani hogy mennyi is lenne az az "ideális súly", máskülönben 60 kg vagy , most jelenleg azért küzdök hogy én is ennyi legyek, 103,5 kg voltam most pedig 70 és ezt nem, hangsúlyozom NEM koplalással és éheztetéssel értem el ! Kérlek szépen csak egy kis odafigyelés kell és akarat semmi több, ne egyél fel mindent a hűtőből, egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, húsokból pedig a vérszegényeket pl. csirkemell.

Ne egyél sok lisztes dolgot, nem mondom hogy semmilyet, de cseréld le őket teljes kiőrlésűre, én elhagytam a kenyeret , semmilyen formában nem eszem , valamint lisztes dolgot se legfeljebb egy héten 1x, akkor az édesség, nem tudom te hogy vagy vele így nem mondom hogy teljesen iktasd ki , mert annak az lenne a vége hogy egyszer csak besokallnál és valószínűleg minden csokit megennél ami van otthon, szóval mértékkel mindent fogyaszthatsz, de jó lenne ha lenne egy napi maximális kalória számod. ÉÉÉSS még valami ami nagyon fontos a MOZGÁS, ne add fel , ha a futás nem vált be válaszd a biciklizést, a legfontosabb hogy legyél türelmes és kitartó, és hogy ne kezdj eszement éhezésbe.

2015. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy már tudom a magasságod azt tudom még mondani hogy nem kell ide egyáltalán 12 15 kg fogyás, 53 kg az megfelelő lenne neked, persze ha nem éreznéd jól magad a bőrödben akkor jöhet a torna és a kondi , valamint egy kis súlyzós edzés.

4-es voltam.

2015. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
tényleg vérszegényeket írtam? O.o :)) jó elnézést zsírszegényeket.
2015. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó módszerrel fogytál, ha éheztél. S ezt olyan mondja, akinél rengeteget számít a kalóriabevitel magas volta, kevés szénhidrát esetén sok kell, több szénhidrát esetén pedig rengeteg... Trükkök nincsenek, ha kevés kalória, kaparom a falat.

De még én is megoldottam, hogy jóllakottan fogyjak, s igaz, hogy nem sikerült még teljesen lefogynom, de már megvan a módszer s a kalóriadeficit melletti éhséget már sikerült megszüntetnem. Nem mondom, kissé drasztikus életmódváltással, de ez tartható, élvezetes s szerintem egészséges is :) Mindenkinek úgyse tetszhet.


Hacsak nem vagy kifejezetten izmos (ami a leírás alapján nem valószínű), igenis lehet némi felesleged. Lehet, hogy nem 12-15 kg, főleg, hogy azt mondják, OK az alakod (bár van, aki kövéreknek is ezt mondja. nekem mondták már, hogy hagyjam abba, elfogyok meg azt is, hogy jó húsban vagyok, ugyanolyan kinézetre).


A lelkifurdalás rossz jel, ilyen szintre nem szabad fejlődni. Én is rákattantam a táplálkozás, fogyás témára, elegem lett a főzésből (pedig szerettem), a számolásból (pedig az első években nem is csináltam), miegymás, de lelkifurdalásra nem vagyok hajlamos, szerencsére. Az gyilkos dolog, rontja az életminőséget, tök feleslegesen. Ha hibázol, vond le a tanulságot és menj tovább. Gyötrődni a múlton ártalmas és nem visz sehova.


Ha leírod, hogyan próbáltál fogyni, tuti lesznek ötleteink, mit rontottál el. Sokan ugye túl keveset esznek, aztán csodálkoznak, hogy farkaséhesek lesznek...

2015. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ellensúlyozásként akkor én pedig ajánlom a zsírosabb étrendet, ami eléggé ideálisnak tűnik fogyásra, a zsír laktat és nincs inzulinválasza :D

Természetesen inkább az számít, mit szeret az ember és mi működik nála. Aki pl. sok gyümölccsel tud jól fogyni, az tegye azt, toleráns vagyok s tudom, hogy rengetegféle ember van ;) Csak vigye be a szükséges tápanyagokat is azért.

A fehérje még egyszerű, annál nincs akkora mozgástér, a túl sok és a túl kevés sem jó (bár túl sokat nehéz is bevinni). De a szénhidrát és a zsír mennyisége eléggé változhat, a zsírra van egy kötelező minimum, annyi. Illetve az embernek vannak egyéni igényei, jellemzői, amit behatárolják eme mennyiségeket. Nekem a zsírra és a szénhidrátra is vannak korlátaim, amiből kitörve többé-kevésbé érzem magam.

Persze az ember sokszor meg is tudja változtatni ezeket a korlátokat, sokmindenhez hozzá tudunk szokni. Más dolgokhoz nem. Kizárt, hogy én valaha 80/10/10 vegánként vagy zerocarberként éljek boldogan, még ha rá is lennék kényszerülve... Mindkettő végtelenül messze van tőlem, bár 1-2 nap mindkettőből simán menne.


Megint elragadott a frazeológiám, ugye? Bocs. Hátha volt valakinek valami érdekes benne :)

2015. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Ezt még egy régebbi kérdésre írtam válasznak, de idevág, úgyhogy bemásolom:


Azt kéne végre megérteni az embereknek, hogy a koplalás, klasszikus értelemben vett fogyókúra csak látszólag és ideiglenesen hatásos, ugyanis a zsír a szervezet tartalék tápanyaga, amihez CSAK akkor fog nyúlni, ha máshonnan már egyáltalán nem tud energiához jutni. Az izom viszont könnyen hozzáférhető, a szervezeted először azt fogja bontani. Koplalással lehet kilóban fogyni rendesen, de a testzsír százalékos nagyobb lesz, mint volt. Ami egyrészt borzasztóan egészségtelen, másrészt a testkontúrod egyáltalán nem lesz szép. A lényeg az, hogy olyan táplálékokat kell fogyasztanod, amiket az izmaid hasznosítanak, így rákényszeríted a szervezetedet, hogy a zsírtartalékokból merítsen energiát. Tehát a bevitt tápanyag legnagyobb részének fehérjének kell lennie, szénhidrátot pedig csak minimálisat, abból is csak olyat, aminek a glikémiás indeksze alacsony, vagyis lassan szívódik fel. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a reggeli órákban ehetsz zabpelyhet, teljes kiőrlésű pékárut, gyümölcsöt. Főétkezésekre csirkemell, vagy más fehérjedús, nem zsíros hús, vagy vegetáriánusoknak valamilyen húspótló, lehetőleg saláta vagy párolt zöldség körettel, maximum kevés barna rizzsel. Krumplit, tésztákat el kell felejteni. A vacsora legyen mindig a leglightosabb étkezés, kivéve ha előtte sportolsz. Ezek mellett még a tojásfehérje és a sovány tejtermékek jöhetnek. Süti, chips még minimális se, legfeljebb egy-két kocka étcsokit szabad elszopogatni. Figyelj a tested jelzéseire, ha éhezel, esik a vércukrod nyugodtan egyél akár napi ötször is, csak arra Figyelj, hogy mit. Ne várj gyors eredményt, ha heti 1kg-nál többet fogyaz, akkor valamit rosszul csinálsz, és az izomszöveteid épülnek le. Nem egy gyors folyamat ez, de egészséges, és az eredmény tartós lesz, és persze esztétikusabban is fogsz kinézni.

2015. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az, ami nem igaz. Nem buta a test, hogy elsorvassza az izmokat, mielőtt a pont éhínségre tartalékolt zsírhoz nyúlna. Bizony hozzányúl, ezért vannak, akik simán lefogynak koplalással és egész jól néznek ki, bár úgy tűnik, ez azért nem mindenkinél megy így. Hogy ki mennyire fogy izomból és zsírból, az egyénfüggő, s az is tény, hogy ha extra izmunk van (szóval nem a normális szint, ami mozgás nélkül is van az emberen), az biza leépül koplaláskor, s az is logikus, hogy a test bontja a költséges izmokat. De az agyermeteg gondolat, hogy az embernek már anorexiásan sorvadt izomzata van, míg a zsírtartalék nem csökkent, egyáltalán nincs alátámasztva semmivel, a tapasztalatokkal semmiképp.

A test nem szereti elsődleges energiaforrásként használni az izmokat (nem is tartana elég sokáig, de le is romlana a testünk, úgy pedig hogyan is szerzett volna élelmet az ember, amikor még nem civilizációban élt?). Bont belőlük, ha fehérje kell, éhínségben elbontja a költséges feleslegesebb extra izmokat, de a zsírtartalékhoz is hozzányúl. Főleg valódi, szinte teljes éhezésnél, ahol a test automatikus átáll arra, hogy zsír legyen az üzemanyag.

2015. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!