Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni fogyásh...

Tudnátok tanácsot adni fogyáshoz? Tudom sok ilyen kérdés van (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok

17 éves lány vagyok 88kg. 103kg-ról fogytam le 82kg-ra, azóta 1év kollégium miatt híztam vissza pár kg-ot. A hasamon nagyon meglátszik, puha is, már nem vagyok annyira feszes.

Reggel 7től 5ig suliban vagyok. Hogy tudnám beosztani az étkezéseket? Milyen sportot ajánlanátok? Érdemes konditerembe menni, vagy várjak vele amíg fogyok valamennyit?

Nyárra szeretnék 65-70kg lenni

Bármilyen tanácsot/tapasztalatot szívesen fogadok



2015. szept. 12. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali!


Először is az iskolai étkezés, van ez a teljes kiőrlésű pékáru hajsza, igen jobb valamennyivel de engem nem telített el annyira, hogy megérje amellett, hogy kalóriatartalma ugyan annyi mint a fehér pékáruknak, azt ajánlom kerüld mind két fajta lisztet, az a leghasznosabb. Builderen az iskolai étkezést letudták annyival, hogy vigyél ételhordóban rizst meg csirkét, vagy zabkását, és az iskolai csapnál engedj a shakerbe vizet és akkor a táplálék kiegészítőt is eltudod fogyasztani. Igen- igen, de hiába azt a cikket felnőtt emberek írták más korosztályból és nincsenek tisztában a mostani helyzettel. Mondjuk ki.. Ha kövéren te előveszel egy ételhordót amiben van csirke és rizs, vagy zabkása bizony kifognak nézni mondván "Nem bírja ki főtt kaja nélkül, ételhordóban hordja a kaját annyit eszik" Mivel a mai hülye parasztnak a diéta (bocs fogyókúra) azt jelenti nem eszel és akkor lefogysz, na ja... Én úgy oldottam meg ezt a morális problémát, hogy jó minőségű zsemlét eszek, mivel zsemle - zsemle között is nagy különbség van, elég megnézed egy multi és egy pékségi zsömlét, de a legjobb a házi. Nem tartalmaz semmiféle adalékanyagot, tartósítószert. Mivel az ÖSSZES pékségben a teljes kiőrlésű kenyérhez adnak valamilyen más fajta liszt (fehér). Főleg a rozskenyérhez az alacsony sikértartalma miatt. Az igazi TK. kenyért csak csomagolva lehet kapni multiban ahol rá van írva az összetevő na abban tényleg TK liszt van, de... Az egy csomagolt kenyér, és nem hazai termékek. Kötve hiszem, hogy tartósítószer nélkül eltudnak érkezni külföldről M.O-ra semmiféle tartósítószer nélkül, meg abból ha összeraksz két darabot ehetetlen szendvicset kapsz, tömör ehetetlen szutykot.


- Tehát jó minőségű pékségi/házi zsemle (Amibe ha beleharapsz nem lyukas hanem érezni a frissességet.)


- Feltét: Vagy csomagolt csirkemellsonka, mivel amit pultból kapsz az tuti nem 98%-os csirkemell a csomagolt általában annyi, ugyan olyanok ezek mint a pékségi kenyér, abból is csak akkor kapsz igazi TK-t ha csomagolva veszed.

Másik feltét túró(krém) sok féleképpen hasznosítható jó fehérjeforrás, belekenve sokkal jobb mint egy felvágott, vagy van még a tonhalkrém YT-n beírod kiadja a builderes videót az is tuti.) Plusz megdúsítod sok zöldséggel így laktató, rostdús ételt kapsz, és megkapja a szervezeted a CH-t és a fehérjét is, zsír ráér uzsonnának is otthon, olajos magvakból.


Szerintem itt le is tudtuk az iskolai étkezést.


"Hogy tudnám beosztani az étkezéseket?" Naponta 5x egyél, ha 2 zsemlét viszel jó feltéttel, otthon eszel 6kor, 10kor suliban, 14kor megint a suliban, 5 után meg eszel otthon, utolsó étkezés lefekvés előtt 3-4 órával, lehetőleg csak fehérje legyen benne.


" Milyen sportot ajánlanátok?"


Tempós gyaloglás, beszédképes pulzus számban, hogy még tudsz beszélni de már lihegsz, így sétálj min. 1 órát naponta!


Érdemes kondiba menni mert a zsír helyére jó lenne ha feszes izom kerülne, nem logó bőr, vagy legalább calithenics edzést csinált. De olvass utána ha súlyzós edzést végzel!

2015. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Konditerem, teljes testes edzés + szálkásító étrend ez a leggyorsabb és leghatékonyabb megoldás. Egyik a másik nélkül félsiker. Tehát egyszerre kezd, ez a lényeg..!

szálkásító étrendnek nézz utánna

súlyzós edzés heti 3x

séta mehet minden nap 1 óra vagy amennyit akarsz ez csak kiegészítő a kemény súlyzós edzés és az étrend fog nagyot szólni :)


Tejsavó fehérje, multivitamin, lenmagolaj nem árt ha van.

2015. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Most lett vége a nyárnak, hete sem. Ha heti 1kg-ot számolunk, akkor ha most kg 85kg vagy, akkor 1,5-2 hónap alatt meglehet a 65kg.

Szerintem menj el konditerembe, keress egy edzőt és ő segít mindenben, bátorít, megmutatja hogy használd a gépeket és étrendben is tud segíteni.

2015. szept. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, még jöhetnek :)


3-as

Nekem az is jó ha nyárra lefogyok. Nem sietek sehova, nem szeretnék lógó bőrt, elég hogy a mellemet meg kell csináltatni. :/

2015. szept. 12. 23:03
 5/6 anonim válasza:
Reggelire nagyon keveset egyél pl.: joghur vagy egy vajas kis kenyér csücsök és ugyanez vonatkozik a vacsira is szinte . Ott is egyél keveset.Tejet ,szalonnát,kolbász és zsíros ételeket ne egyél még keveset sem .
2015. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Sportolj sokat amikor nincs semmilyen programod, de ne minden nap, mert az izmaidnak is kell pihennie étkezz egészségesen (én a mediterrán diétát ajánlom, de az inkább életmód váltás mint fogyókúra).
2015. okt. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!