Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki fogyni akar, akkor...

Ha valaki fogyni akar, akkor nem lehet azt megcsinálni, hogy egyszerűen nem eszik?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly. Elmondom, hogy gondolom: a túlsúly ugye a felesleges zsírréteg miatt van. A zsírról tudjuk, hogy raktározott energia, ami ínséges időkben tartalék erőforrásként tud szolgálni. Tehát, ha valaki ettől meg akar szabadulni, akkor nem az a legegyszerűbb, hogy - természetesen vitaminok és enzimek bevitele mellett - feléli a raktárat? Egyszerűen nem eszik. Pl. tudjuk, hogy olyan helyeken, ahol nem volt rendes ellátás (börtönök, munkatáborok), mindig lefogytak az emberek. Ott persze nem egészséges mértékben, de ha az ember ésszel, felügyelet mellett csinálná, és hangsúlyozom, úgy, hogy közben bevinné azt, ami feltétlenül szükséges, akkor így nem tűnnének el a kilók?
2015. szept. 21. 22:26
1 2
 1/13 anonim válasza:

Tavaly karacsonykor volt egy jo kis betegsegem.

2 nagy holyag a torkomban... Nem is kell mondanom hogy nem birtam enni, masfel hetig szinte egy falatot nem ettem es lement kb 5-10 kg. Szoval igen, lehetseges es egyszerubb modszer mint barmilyen fogyokuras tabblettaert kiadni tobb ezreket. De arra figyelj hogy az asvanyianyagok, vitaminok bevitele meglegyen es persze igyal sok vizet is.

Remelem segitettem.

2015. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Már rengetegszer leírtuk ide, hogy a koplalás baromság!

(Enzimeket nem kell bevinni, azt a test termeli.)


Miért?

Hát mert első körben a legenergiaigényesebb részeknek áll neki a szervezet, azok pedig az izmok. A zsírra nagyon vigyáz, minden apró esélyt megragad, hogy raktározzon valamit a bevitt tápanyagokból. Hosszútávra hízékonnyá tesz, illetve növeli a diabétesz kialakulásának kockázatát, a keringést is negatívan befolyásolja, hormonzavarokat okoz.


Ha valakinek túlsúlya van, nehezebben bírja az éhezést, a nagyon elhízottak hamar bele is halhatnak, mivel jóval kevésbé tolerálja az éhezést a szervezetük.


Koplalás során fellép éhség, majd heveny gyomorfájdalom, szédülés, erőtlenség, remegés, ájulás, szívritmuszavar, szívleállás, keringés/légzés összeomlás, esés miatti sérülések, végső soron többszervi elégtelenség, hipoglikémiás kóma.

Amint leáll vele, jöhetnek az emésztőszervi rendellenességek, gyors hízás, elzsírosodás stb.

Az így fogyózóknak van a legmagasabb testzsírszázalékuk, akár 40-50% is lehet.


Normális étrend és mozgás kell a valódi, egészséges fogyáshoz.

2015. szept. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

a második jól leírta.plusz annyit,hogy a nemevéstől tartalékolàsra áll át a szervezet

amint visszatér az illető az életviteléhez,sokkal több jön vissza. jojó effektus. életmódot kell váltani

2015. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Koplalással lehet fogyni, hogyne, a kalóriadeficit se kicsi, de... Óriási sokkot okozol a szervezetednek. Plusz közlöd vele, hogy éhezel s tegyen meg mindent azért, hogy minél tovább húzd, hogy a legnagyobb esélyt kapd meg a túlélésre. Ez persze emberfüggő, van, akinek gyorsan lelassul az anyagcseréje, van, akinek nem annyira, ami fogyásra jó, túlélésre kevésbé, bár lehet, hogy mindenkinek csak belassul egy idő után, az lenne a normális... Ahogy már írták, nagy veszélyben vannak az izmok, egyrészt valahonnan venni kell a fehérjét, de még ha a fehérjét be is viszed (de ha mást nem eszel, akkor az agy glükózellátásához is kell extra fehérje, ha jól tudom), akkor is logikus lépés lebontani a költséges extra izmokat... Megvagy nélkülük, (t)enned kell érte, hogy megmaradjanak...


Az persze nem igaz, hogy előbb elsorvadnak az izmaid, utána fogysz zsírból, de koplalással azért több izmot vesztesz, mint anélkül, még megfelelő fehérjebevitel mellett is. A kalóriadeficit eleve jelent némi kockázatot, de még nem sokat (ezért esznek tipikusan több fehérjét szálkásításkor). Az extrém kalóriadeficit viszont már durva, a test életben akar maradni, nem ér rá extra izmokat táplálni. Elég logikus ez.


Némi tabletta azért nem elég a testnek. Ha nincs bevitel, nem működik az emésztés hónapokig, az nem lehet jó... Nem mindenkinek lesz komoly problémája ettől, de azért gondolom, az a tipikus, hogy igenis súlyos gondokat okoz az ilyesmi. S épp elég baj az, hogy a test lecsökkenti az energiaigényt... Az izomsorvadás egy dolog, de leesik a testhőmérséklet s mindenféle egyéb területen is takarékra áll a test. A túlélés a cél, de közben az embernek nem jó, nem optimális, nehéz így lelkesen sportolva, dolgozva, szórakozva fogyni, ez harc a túlélésért, nem egy remek fogyási módszer...


Ésszel az ember úgy csinálja, hogy rendesen eszik... Az miért nem jó módszer?


Ja és táplálkozással bevitt zsír is kell. Gondolom, a test nem tudja a raktáraiból származó zsírt mindenre használni, amire kell. Ami el lehet hanyagolni, az a szénhidrát, mivel az nem esszenciális (de azt nem állítom, hogy jól fog esni, ha minimalizálod). Plusz nehéz éhesnek lenni, ha nem vagy alig eszünk szénhidrátot. Bár ez alól is van kivétel.

2015. szept. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, csak éppen ha az ember kifejezetten erre koncentrál, akkor a különböző testi és lelki mellékhatások miatt folyton az evésen jár az esze és az alacsony vércukor szint miatt spontán izomremegések lépnek fel, ami miatt dolgozni sem tud, rendkívül legyengül fizikailag is és eközben folyamatosan mozognak a belei és gyomorkorgás lép fel. A felesleges zsírréteget azonban a kevesebb evés mellett más módokon is lehet elégetni: fokozott testmozgással, a test hőleadásának fokozásával (kevesebb öltözet, hűvösebb környezet).
2015. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, jól leírták az előttem szólók, életmód váltással, kevés szénhidráttal, sok mozgással és sok folyadékkal (nem cukros üdítő) lehet fogyni - így fogytam most fél év alatt 10 kg-ot, miközben egyszer még császárszalonnát is ettem. SŐT! Elvakult fogyókúrázók most fogják be a fülüket:D egyszer még csokit is.


Egyszerűen nem eszik...nos, én kipróbáltam egyszer, még nagyon régen, hogy 3 napig nem eszem (csak iszom). Lefogytam 3 nap alatt 3 kg-ot (nem pont akkor, kicsit utána). Húúú, nagyon boldog voltam, hogy ez működik! :-) kb. egy hónap múlva kitaláltam, hogy akkor kipróbálom, hogy 6 napig nem eszem (csak folyadék, leveskockából leves, stb.) Nos, az 5.-ik nap délutánján kénytelen voltam feladni (ami rám nem jellemző), mert közben dolgoztam és olyan ingerült lettem az emberekkel, hogy azt már nem vállalhattam. És mi történt? Nemhogy többet fogytam volna (a napok számának növekedésével), de még azt a 3 kilót sem fogytam le, amit előtte könnyedén.

Szóval valóban hüleség így fogyózni - saját tapasztalatból tudom :-)

2015. szept. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"első körben a legenergiaigényesebb részeknek áll neki a szervezet, azok pedig az izmok. A zsírra nagyon vigyáz, minden apró esélyt megragad, hogy raktározzon valamit a bevitt tápanyagokból"


Azt azért szögezzük le, hogy ez egy baromság. Egyetlen tudományos igényű forrást sem találni, ami azt állítaná, hogy az izmokat bontaná le először az éhező ember. Nem idióta a természet, hogy ezt tegye - eleve a zsírraktárak pont az éhezésre vannak kitalálva.


De fehérjebevitel nélkül szép lassan persze leépülnek azért az izmok, ez elkerülhetetlen.


"így fogytam most fél év alatt 10 kg-ot, miközben egyszer még császárszalonnát is ettem"


Én 17 kilót fogytam fél év alatt úgy, hogy szó szerint több kiló szalonnát meg csokit, rengeteg süteményt és egy kisebb hegynyi tésztát meg kenyeret ettem meg ez idő alatt.

2015. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szép elmélet, de szerencsére vannak helyetted, akik ezzel foglalkoznak. Egy átlagember esetében kb. zsír az utolsó, amihez hozzá fog nyúlni a szervezet. Előbb halsz éhen, mint ahogy lobogtatnád a kacsóidat, hogy te zsírt használtál fel az életbenmaradáshoz. Nem csak kalóriából áll az élet.
2015. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére tényleg vannak, akik ezzel foglalkoznak, és azok homlokegyenest mást mondanak, mint ami tudománytalan, logikátlan hülyeségeket ti itt meg a többi hülye fogyókúrás oldalon terjesztetek.


"Because you need muscle tissue to survive and move, the natural tendency of metabolism is to spare muscle tissue and break down carbohydrates and fat first"


[link]


"Using an extreme example, under starvation conditions the body burns its fat stores. Once fat stores are depleted the body begins digesting non-essential proteins and then finally essential proteins"


[link]


Orvosi tanulmány említi - éhező emberek laboratóriumi megfigyelése alapján -, hogy az energiaszükséglet 7%-át biztosítja a test hosszan tartó éhezésnél fehérjékből, 93%-át zsírból:


[link]


De akár egy egyszerű Wikipédia-oldalt is meg lehet nézni:


[link]


Eszerint a test az agy glükózzal való ellátására mindössze 20-30 gramm proteint bont le naponta az izmokból éhezés során mindaddig, amíg még vannak a szervezetnek zsírtartalékai. Többek között ezen a jelenségen alapul amúgy a ketogén diéta, ami nem is létezhetne, ha egy szó is igaz lenne abból, amit itt összehordotok arról, hogy az izmok égnek el elsőnek.

2015. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8: Szóval szerinted hájasan halnak éhen az emberek... Nem tudom, honnan veszitek az ilyen égbekiáltó butaságokat. Sem a normál, sem a kísérleti éhezők nem ezt mutatják... Sőt azok sem, akik koplalással fogytak le zsírból, mert persze ilyen is van. Nem egy remek ötlet, de a kalóriadeficit elég komoly érv, a test felhasználja a tartalékokat.


#6: 20 kilót fogytam, rengeteg édességgel s rengeteg zsírral. A császárszalonna nekem roppant fogyókúrás cucc, ha nem is szoktam enni olyat. Szénhidrágszegényen étkezem, a zsír a barátom :) Már amelyik, persze. De a párom csokis rizsekkel (persze fehérrel), krumplival, zsírral fogy, egyszerűen kevesebbet eszik. Nem mindenkinek ugyanolyan egyszerű, de a kalóriadeficitet kevesen tudják ellensúlyozni, azt hiszem ;)

2015. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!