Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Márciusig lehetséges, hogy...

Márciusig lehetséges, hogy lefogyjak 25 kg-ot?

Figyelt kérdés

Segítsetek már teljesen elvagyok keseredve. Már annyi mindent kipróbáltam de sohase sikerült.

Hogyan tudtatok lemondani azokról a kajákról amit nagyon szerettek?

Jelenleg 94 kg vagyok. Ennyi súlyfelesleggel mit kezdjek el sportolni?


2015. szept. 29. 09:28
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nem sporttal,a zabálás elhagyásával kezdj!


SEMMI cukor,fehér liszt!


Mellette hosszú séták,órákig.

2015. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Necces, mert hetente 0,5, max 1,5 kg mínusz az egészséges tempó, de ha "csak" 20 kg megy le márciusig, már az is nagyon megérné, nem?


Mik azok az ételek, amikről úgy érzed, le kell mondanod? Miket eszel?


Nem tudom, mennyi súlyfelesleg van rajtad, a 94 kg nem mond semmit, ha nem tudom se a nemedet, se a magasságodat.

2015. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

172 cm vagyok és lány.

Amit sokat szoktam ennyi azok a tésztás kaják Bolognai, chilis bab, rakott tészta ilyesmi. Meg amit még nagyon sokat főzök az a sült krumpli. Bár a krumplit mostanában már próbáltam lecserélni rizsre és párolt zöldségre.

2015. szept. 29. 10:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Mértékkel mehet a krumpli is, de próbáld ne olajban sütni, hanem sütőben. Én szilikonos sütőpapíron sütöm, és nagyon jó ropogósra megsül olaj nélkül is, csak több idő, de megéri.


A tésztát sem kell teljesen kiiktatni, csak mértéket tartani. És érdemes mondjuk teljes kiörlésű vagy durumtésztát venni, mert ízben nincs különbség, de sokkal laktatóbb, kevesebbet eszel belőle.


1-2 hetente egyszer ezek beleférnek. Ami fontos, hogy mindig annyit egyél, amennyivel jóllaksz, azért, mert imádod, ne edd túl magad. Amikor azt érzed, hogy megteltél, hagyd ott, ha ki kell dobni a maradékot, akkor is. Evés közben vizet inni jó dolog, kevesebbet fogsz enni.


Mozgásnak a sétát, úszást ajánlom addig, míg a felesleg nagy része le nem megy, kímélni kell az ízületeket.

2015. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Akaraterő. Anélkül nem fog menni. És ha még el sem kezdted, de már most a kedvenc kajáidon jár az eszed, az nem túl bíztató jel.

Gondolj inkább az egészséges de finom ételekre.

El lehet készíteni az ételek egy részét kalóriaszegényen, egészségesen is. Pl rakott karfiolt, rakott kelt. rántott hús helyett grillezett hús. stb

2015. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget szakembertől.
2015. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem az ablényeg, hogy mit eszel, nem kell lemondani semmiről, tanulj a testépítőktől és számold a makro tápanyagokat...
2015. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen lehetséges a 25 kiló fogyás márciusig sőt még több is. Viszont értelmetlen drasztikusan ennyit fogyni. A hosszútávú átlag havi 2kg fogyás az a nyerő.


Először fejben kell összeraknod ezt a fogyás kérdést. Pontosan tudnod kell mit miért csinálsz és annak mi lesz a végeredménye. Ez egyformán vonatkozik arra aki sovány és hízni akar és arra is aki túlsúlyos és fogyni akar.


Kalória mínusz: Kevesebb kalóriát viszel be mint amire a szervezetednek szüksége van. Ilyenkor jön létre a fogyás. A szervezet saját magából pótolja a működéséhez szükséges többlet energiát, zsír, izom, cukor.


Kalória plusz: Több kalóriát viszel be mint amire a szervezetnek szüksége van. Ekkor történik a hízás/tömegnövekedés. Ha nem edzel semmit, főleg a zsír miatt fog növekedni a tömeged. Amikor edzel keményen, akkor izmot és zsírt fogsz magadra pakolni.


Lemondani csak akkor tudsz a számodra előnytelen kajákról ha megérted és tudatosul benned hogy ezek a kaják megakadályoznak abban hogy elérd a célod. A berögzült helytelen szokásaidon kell változtatnod és ez a legnehezebb mert ezek automatikus folyamatok és mélyek a gyökerei. Ezért lépésről lépésre érdemes a változást felépíteni hogy a hatás (egy jó alak) életed végéig megmaradjon.


Annak semmi értelme hogy lefogysz hirtelen 25 kilót aztán visszahízol harmincat. Te az a fajta vagy akinek lassú az anyagcseréje. Neked egy életen át figyelned kell arra hogy mit eszel és mit sportolsz mert különben azonnal hízni kezdesz.


Étrend: erre keress rá ,szálkásító étrend,

Edzés: gyaloglás de előtte semmit ne egyél. A súlyzós edzés lenne a leges leghatékonyabb de ha ez nem nyerő számodra akkor mehet ez is:

[link]


és egy kis motiváció: a csaj a képen 170 cm magas és 100 kiló volt az első képen. 18 hónap alatt fogyott 33 kilót a 2. képen 67 kiló. Alacsony glikémiás indexű ételek, magas fehérje bevitel, kalória minusz, heti 5 edzés ebből 3 súlyzós és 2 kardió.

[link]


A kontroll miatt kell még egy gramm pontos mérleg amivel kiméred a kaját. Nem csak a kalória számit hanem azon belül a fehérje, CH és zsír aránya is. Plusz hogy tudd magad kontrollálni kell egy jó tükör, mérleg és centi ezek mutatják a változást. Ha nincs változás valamit nem jól csinálsz.

2015. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bolognait fejeltsd el, Sültkrumpli? Felejetsd el. ha minden igaz azt olvastam hogy 10ml liter napraforgó olajban 90 kalória van. A krumpli az amúgy is szar keményítő alapú élelmiszer és gyorsan éhezel tőle. A tészta félék is gyors felszívódásúak. A chilis bab az király kaja, ha tudod tartani a mértéket. https://www.youtube.com/watch?v=lCzuI84H-1c én így fogytam le.
2015. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam le a kedvenceimről, viszont sok ételt átalakítottam.

A sültkrumplit én is szeretem, bár ritkán eszem, mert nem előnyös számomra a sok szénhidrát. A zsírral semmi gond, az jó fogyáshoz, szénhidrátszegény étrendben főleg, persze a mennyisége nem mellékes.

A tészták nem annyira tanácsosak. Persze, bármivel lehet fogyni, ha elég keveset eszel, de érdemes viszonylag egészségesen, kiegyensúlyozottan, életmódot váltva táplálkozni.

Én az egészségem és a közérzetem miatt nem eszem tésztát. Ezek sokkal jobban motiválnak, mint a fogyás, az ugyanis nem igazán és akaraterőt sem akarok használni ilyen élvezeti dolgok esetében, mint az evés. De ami fő, jókat akarok enni mindenképp. Úgyhogy nekem fel kellett kutatnom, mi az az étrend, ami mellett remekül érzem magam és jobbakat eszem, mint valaha. Mivel sokáig fog tartani a fogyásod és nem akarod túlságosan rontani az evési élményedet, ez számodra is jó ötletnek tűnhet.


De változtatnod akkor is kell, illetve nagyon érdemes s kicsi az esélye, hogy anélkül tartósan sikeres leszel. Nem célszerű ahhoz az étrendhez ragaszkodni, ami ekkora felesleget hozott össze és láthatóan nem is jó összetételű (mert a legjobb étrend mellett is lehet hízni, ha sokat eszel, olyankor elég a mennyiség csökketése). Én két drasztikus életmódváltáson vagyok túl, igaz, nem voltak nagyon nehezek (tudom én, miről tiltsam le magam :) az édességről eszembe se jutott, illetve de, csak határos a lehetetlennel. lassan megyünk előre, megelégszem azzal, ha az édességeim általában durván szénhidrátszegények és nem tartalmaznak édesítőt), bár eleinte azért nem ment minden olyan könnyen, mint miután belejöttem. Viszont nagyon makacs vagyok, ami jó. Kitartásra mindenképpen szükséged van.


Sport? Séta, túrázás, kímélő torna... Gondolom, súlyzózni is lehet.

2015. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!