Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 4kilól szeretnék megszabadulni...

4kilól szeretnék megszabadulni december végéig. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elhatároztam, hogy december végéig leadok 4kg-t (de 5 még jobb lenne). 165cm vagyok és 64kg. Sajnos van egy kis problémám:januárban a térdemet műtik, így terhelni nem tudom.

Nagyon nincs pénzem mindenféle fogyókúrás ételre, de gondolom például párolni való zöldség nem drága. Lehetséges a célom? Hogyan kezdjek neki? Kalóriaszámlálás segít?



2015. okt. 31. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem segit a számolgatás ha nincs rá pénzed mozogni nem tud rendesen akkor ebböl nem nagyon lehet sokat kihozni

Max annyit h a nasit meg a cukros italokat elhagyod

Meg másbol kicsit kevesebbet eszel

2015. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, azonban csak akkor fog működni, ha megtalálod a számodra felelő rendszert. A sikeres diétának nem csak a kalóriadeficit a lényege, hanem leginkább az, hogy élvezed, olyat eszel, amit szeretsz, így nincs belőle az, hogy "most úgy megennék egy tábla csokit, megérdemlem!". Ha szereted a párolt zöldséget, magadnak készíted el, nem pedig ilyen mixet veszel, akkor hajrá, tök jó dolog az is, viszont ha csak azért ennéd, mert egészséges, akkor megette a fene az egészet. Ez az egyik. A másik pedig az, hogy hiába olvasol el 1-2 cikket, könyvet, ásod bele magad egy diétába, lehet nem fog érni semmit, mert te más vagy, mint annak a könyvnek a szerzője. Én pl. képtelen voltam lefogyni olyan diétával, ahol viszonylag magas volt a szénhidrát, hiába volt a kalóriabevitelem akár 600, akár 1500, akármit variáltam hónapokig, tesztelem ilyen-olyan arányokkal. Végül kipróbáltam azt, amitől a leginkább féltem, és azóta is imádom a ketogént.


Ez azt jelenti, hogy csináld te is azt? Nem, a fenéket. Nehéz is átállni rá, valamint sok problémát is szül társaságilag (bocsi, én ilyet nem eszem/iszom, de te egyél csak nyugodtan). Az egésszel csak annyit akartam mondani, hogy kalóriaszámolás segít, ha olyat eszel, amit szeretsz, segít, ha elhagyod a lisztet és a cukrot, segít... De hogy konkrétan téged mi hátráltat a fogyásban, mitől nem fognak csökkenni a kilók, mire rájössz, hogy a szervezeted mire érzékeny, az már más kérdés. De alapvetően december végéig lehetséges az a -4 kiló.

2015. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szerinted annak lenne értelme, ha egy füzetkében vezetném a reggelit ebédet és vacsorát? Hátha erőt adna :)

2015. okt. 31. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is sokat, de én inkább ajánlom számodra az Excel-t, vagy bármi mást, ami elektronikus. Én mindent számon tartok és számolok, elsősorban a protein és a szénhidrátok miatt, de sokkal egyszerűbb az, hogy egyszer összehozok egy táblázatot, aztán ha valamit módosítok, pl. arra a négy napra amire főztem nem tudtam szerezni karfiolt, mert nem volt szép a piacon, akkor egy másodperc alatt átírom, hogy 987g karfiol helyett 0g kerül bele a rakott zöldségembe, és az excel már meg is mondja, hogy ez mennyi zsír, protein, szénhidrát, kalória, valamint kálium és nátriumkiesés napi szintre lebontva. Sokkal egyszerűbb így nyilvántartani a bevitelt, mintha azt mondanám, hogy "kedves naplóm, ma ettem egy paprikát".
2015. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vannak a neten is ilyen kalóriatáblázatok, azok is hasznosak lehetnek? Illetve elég ha a kalóriát feltütetem vagy a szénhidrát is fontos?
2015. okt. 31. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
A kalóriaszámolás mellett a több mozgás (séta) és a sok elfoglaltság, kevés fekvés és tunyulás. Ilyenkor a rövidülő nappalok miatti fényhiány evésre ösztönöz és kevesebb mozgásra. Legyél minél többet erős fényben.
2015. okt. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
keresd fel a kaloriabazis.hu-t ott vezetni is tudod, és ha valami hiányzik felvinni is tudod a listába.
2015. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!