Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet pár kilotol...

Hogyan lehet pár kilotol megszabadulni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Természetesen ugy,h ne menjen a tej rovására!

2015. okt. 23. 06:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A fogyás lényege, hogy alacsony legyen a vércukorszint. Ezt el lehet érni sportolással, minimum 1 óra naponta vagy el lehet érni azzal, ha a szénhidrát bevitelt reggelre és délelőttre időzíted és délután nem eszel már CH-t. Akkor is le fog a cukorszinted esni éjjelre, és akkor a szervezeted kénytelen lesz glikogénből fedezni a cukorszükségét meg zsírból.


A CH bevitelt viszont nem szabad elhagyni. Mindig kell enni CH-t.

2015. okt. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Szoptatas alatt NE FOGYOKURAZZ.


Eleve a szoptatastol is mennek majd le a kilok.


Ha befejezted akkor lehet elkezdeni. Nem er meg annyit az egesz, hogy a gyerek fejlodeset kockaztasd vele.

2015. okt. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Azt ugye tudod, hogy a szoptatás alatti fogyókúra akár a baba életét is veszélyeztetheti?
2015. okt. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, ne írjál már bromságokat, NEM veszélyeztetheti, max. elapad a tej, aztán pótolják tápszerrel.


Amúgy hüyeség ilyenkor fogyózni, de mindegy.

2015. okt. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kell leharapni a fejem.csak picit akarok tenni azért,h legalább megáljon picit a hizás. 7honapja szoptatók és szeretnék is még!természetesen nem diétázni akarok
2015. okt. 23. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne diétázni és sportolni? AKi szoptat az üljön egyhelybe egész nap?


A diéta nem egyenlö a koplalással. Attól, hogy az anyuka nem eszik meg 3000kalóriát, hanem rendesen megeszik max 1800 kalóriát már hosszú távon fogyni fog, és akkor még kicsit sem kell koplalnia, mert 1800 kalória igen sok etel egy napra.


Sportolni is lehet, a sporttól az izmok megfeszülnek, ami a tej folyásának nem jó, de pl ha az anya sprotol egy órát, majd félórát lazít forró vízben, akkor nem fog elapadni a teje.

2015. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Még véletlenül sem a tej elapadására gondolok. Ez lenne a legkevesebb. De a hájban lévő méreganyag még szűrés előtt kerül bele a májba. Pont ezért van az, hogy alap esetben is Max 1 kg a javasolt heti fogyás. Ez a méreganyag fogyáskor felszabadul, belekerül a véráramba ( szoptatós anyukáknál a tejbe), és ezután szűri meg a máj.

A máj kapacitása azonban véges, ha túl sok méreganyagot kap, azzal nem boldogul el, és akár le is állhat.

Ezért szokták nagymértékű fogyásnál pl ellenőrizni a májfunkciót.

Kisbabáknál ez veszélyesebb. A kérdésben nem volt még benne a baba kora. A baba 8 hetes koráig a fogyókúra egyenesen tilos! Utána lehet, de nagyon odadigyelve! Havi Max 1-1,5 kg, a lehető legtisztább étkezés, és mozgás!

2015. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Egy szót átírt a teló, és nem vettem észre:


"De a hájban lévő méreganyag még szűrés előtt kerül bele a hájba."


Tehát valamit megeszel, amit felhasznál a szervezet, azt szűri a máj. Amit raktároz, azt nem, csak azután, miután felszabadul, és felhasználásra kerül. Ez a lényeg.

2015. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Ha elhagyod az étrendedből a cukrot és a lisztet, már rengeteget tettél azért, hogy ne hízz tovább. Fogyókúra amúgy sem ér semmit, mert az egyszer véget ér és a kiló elindulnak visszafelé. Próbálj meg minőségi ételeket enni, mint friss gyümölcs, zabpehely, zsírszegény joghurt, csirkemellsonka, puffasztott rizs, abonett kenyér, natúr csirkemell, zöldséggel, kevés rizzsel. A szénhidrátot délután és este mellőzd. Liszt, kenyér, cukor, burgonya kizárva.
2015. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, elég rendesen le lettem pontozva. :)


Csak kíváncsiságból kérdezem: mi az, ami nem valós a fenti írásaimban? Csak hogy tudjam, lecseréljem-e eddigi háziorvosomat (aki mellesleg belgyógyász szakorvos, és maradéktalanul megbízok benne), ugyanis akkor ezek szerint hülyeségeket beszélt, amikor életmódot váltottam, és teljesen feleslegesen küldözget el májfunkció vizsgálatra minden 3. hónapban.

Eddig azt hittem, azért teszi, mert fontos neki a páciensei egészsége... ugyanis ilyennek ismertem meg azalatt a 25 év alatt, amióta ő a házidokim...


De ezek szerint ő nem a gyakoriról szerzi az információit. :P


Komolyra fordítva: nem bulvárból szedtem az infót, nem a szomszédtól, és nem a buszon halottam! Hanem belgyógyász dokitól... aki remélhetőleg ismeri az emberi szervezet működését!

2015. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!