Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát/étrendbeli-életm...

Milyen diétát/étrendbeli-életmódbeli változtatást javasoltok? (Extrém körülmények)

Figyelt kérdés

Köszönöm szépen, hogy időt fordítasz a kérdésem elolvasására először is. :)

Elsőként leszögezném, hogy Nem vagyok túlsúlyos, nem szeretnék sokat leadni, sőt inkább nem is leadni szeretnék, hanem egy két helyen nem vagyok elégedett magammal, ezen szeretnék változtatni, hogy jobban érezzem magam a bőrömben. (pl kisebb/kevésbé pufi arc/derék)

Ezen kívül gyakran van rossz kedvem, és szerintem ha változtatnék az életmódomon, segíthetne.


Na most jön az extrém körülmény. A szervezetem -eddig tisztázatlan okok miatt- "elveti" a zöldségeket és a gyümölcsöket, szilárd formában képtelen vagyok fogyasztani bármelyiket is. Ez az állapot 1 éves korom óta (vagy még fiatalabb) áll fent. Ennek ellenére szinte soha nem kapok el semmilyen betegséget, és hiányát sem jelzi a szervezetem.

Azt viszont tudom, hogy ezek az élelmiszerek alapvetőek ahhoz, hogy le lehessen adni. Mivel tudnám ezeket helyettesíteni?

Kíváncsian várom a véleményeteket.



2015. nov. 14. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs élelmiszer, ami alapvető a fogyáshoz vagy az egészséges élethez, elnézve, hogy min él el remekül az ember. Mindenevők vagyunk, elvileg (és sok esetben gyakorlatilag) csak növényi és csak állati táplálékon is

elvagyunk.

Gyümölcs főleg nem kell a fogyáshoz, inkább akadályozza sok esetben.

A kalóriadeficittől fogyunk, inkább a tápanyagok bevitelére kell jobban figyelni, ha ilyen fontos ételcsoport, mint a zöldségek kiesnek (bár egyesek szerint a zöldségek nem is tápanyagdúsak, de én nem tartozom eme egyesekhez).


Ha eddig megvoltál nélkülük, bizonyára többet tudsz arról, hogy mivel helyettesítheted, mint én... Ráadásul a leírás arra utal, hogy folyékony állapotban meg tudod őket enni, mi hát a gond?

2015. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szilárd formában képtelen vagy zöldséget enni, hát akkor csinálj turmixot.

Finom és egészséges "smoothie-t" tudsz készíteni. Uborka, spenót, zeller, petrezselyem, alma, körte, kiwi stb. Egy kis vízzel leturmixolod, és már ihatod is. Zöldségbevitel megoldva. :)

Vagy készíts krémleveseket, zöldségpürét, zöldségfasírtot. Rengetegféleképpen el lehet készíteni a zöldségeket, hogy meg bírd enni.

2016. jan. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanscsokat! Amint hazautazom, kipróbálom, hogy turmixot készítek, remélem nem lesz gondom az elfogyasztásukkal.
2016. jan. 5. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Majd írj, hogy bevált e. :)
2016. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!