Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért zabálok édességet?

Miért zabálok édességet?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 hete nem telik el úgy nap hogy ne egyek meg sok édességet... Pedig nem is szeretem annyira az édes ízt , mindig sós szájú voltam, most is miután bezabáltam valami csokiból nagyon rossz a szájízem szinte hányingerem van.. mégis minden egyes nap olyan 3 óra körül rámtör az édesség utáni vágy . :( Nagyon rossz, ma is megettem vagy 2 tábla csokit. :(

2015. nov. 23. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Mit keres otthon ennyi csoki? Talán itt a probléma.
2015. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Azért zabalsz édességet, mert nincs akaraterőd.
2015. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem is probléma . :/ A család többi része rettentően édesszájú, folyton vesznek jégkrémet , csokit, mindent. Nincs olyan hogy nincs édesség.
2015. nov. 23. 16:02
 4/17 A kérdező kommentje:
2-es tudom hogy nincs, de eddig akkor miért nem fordult ez elő? Csak az utóbbi időszakban van ez, egyáltalán nem is értem magamat.
2015. nov. 23. 16:03
 5/17 anonim ***** válasza:
Lehetsz cukorbeteg, de gombás is, esetleg valamilyen hormonzavar.
2015. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A mamám cukorbeteg... azért remélem nálam mégsem ilyen komoly a probléma.
2015. nov. 23. 17:00
 7/17 anonim ***** válasza:
Én se vagyok édes szájú, de van amikor érzem hogy a szervezetem nagyon boldog lenne ha ennék valami édeset. Általában nagyon lassan elfogyasztok egy-két kocka csokoládét, és akkor azzal le is tudtam, egyből sokkal jobban érzem magam. Szerintem ha rád jön hogy ennél, ne sokat egyél, hanem keveset lassan. Hátha az is elég lesz a szervezetednek. Ha mégsem akkor nem tudom :/
2015. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én küzdök ilyen problémával . :) Nekem sajnos nem megy lassan, és ezért is eszek végül sokat szerintem...
2015. nov. 23. 17:09
 9/17 anonim ***** válasza:

A testnek semmi szüksége édesre, valami más kellhet neki (a krómhiány tud okozni ilyet, úgy tudom) vagy lelki az ok.

Fura így hirtelen megjelenve, ilyenről még nem is hallottam.

Azt főleg furcsállom, hogy rosszul vagy, de másnap mégis kezded. Miért? Én is képes vagyok dolgokra, de ha tegnap cukormérgezést hoztam össze hasfájással, akkor ma vigyázok :) (Max. majd holnapután vadulok meg újra... :D De szerintem nem, nem szeretek fájni.)


Milyen csoki? Mert van, amelyikből kvázi nem lehet keveset enni, az egészen nagy kakaótartalmúak a legtöbbünknél egészen másak, 1-2 kocka is elég. Kitalálhatsz valami saját, jobb édességet is, amíg nem jössz rá, mi lehet az ok... Nem érzed, konkrétan mit akarsz enni, amire a csoki jó? Nálam ez vagy a kakaó, vagy a zsírtartalom lenne (ha valamiért zsírszegényen ennék). Az édes íz is kívánatos néha, de konkrétan cukorra sosem vágyom, épp ellenkezőleg. De az édesség nekem megszokás, nálad pedig nem. Érdekes helyzet.

2015. nov. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mindig másfajta csoki , ami éppen van . :) Ma valami csokival borított mályvacukros dolgot ettem, nem tudom elmagyarázni jobban, de az a lényeg hogy egy kis darab vagy 90%ban csoki... Azt hiszem étcsoki.

Minden nap a falásroham után ahogy rosszul érzem magam , eldöntöm hogy már pedig holnap nem, aztán mégis . :/ Én is értetlenül állok a dolog előtt.

Megpróbálom holnap kihagyni ezt, erős leszek, sikerülni fog. :) Köszönöm mindenkinek aki írt, nem számítottam ennyi segítségre. :) Már csak ezért is holnap kitartok, szurkoljatok!

2015. nov. 23. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!