Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hülye kérdés, de aki nem érzi...

Hülye kérdés, de aki nem érzi jól magát kövéren, az miért nem veszi az akaraterőt, és fogy le?

Figyelt kérdés

Mármint komolyan erre képes elcseszni az életét/egészségét ráadásul nem is szereti magát.. Ennyire nincs akaratereje az embereknek?


Még a betegség sem indok feltétlenül a kövérségre. Nagyonnagyon ritka az, aki tényleg nem tud lefogyni. persze, nehezebb hormonbajjal/egyéb betegségekkel nem 120 kilónak lenni, de koránt sem lehetetlen.


Szóval? Tényleg csak szeretném megérteni ezeket az embereket. Ötletek?


2015. dec. 23. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem részben az lehet az oka, hogy a média a csontkollekciós hölgyeket mutogatja és elvesztik a motivációt. Mondván, hogy sose lesz olyan alkata.
2015. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

A szociofóbiás gettó miatt. Amiért a társadalom már az iskolában is azt tanítja, hogy jónak kell lenni, nem azt, hogy egyre jobbnak. Vannak kövérek, akik annak ellenére, hogy tisztában vannak mindennel még tagadnak is, hogy nekik ez így jó.


Gyakorlatilag ugyan az a jelenség, mint amikor valaki a fizetetlen számláit eldugja és mintha nem is lenne.

2015. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kifogásokat könnyebb keresni. Ha megnézed a 95%-a annak, aki hormonokra fogja, hogy kövér, az rengeteg kalóriát bekajál, csak észre se veszi. Meg könnyebb kajálni és egész nap ülni, mint sportolni. 1 év alatt 35 kilót adtam le, tudom milyen kövérnek lenni, kösz többet soha. Kérdésedre a válasz tehát: lustaság, és mivel elmaradnak az azonnali eredmények, ezért akartgyengeség a fő indok.
2015. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést felteheted a dohányosoknak, alkoholistáknak , gyógyszer függőknek és nem utolsó sorban a kábítószereseknek. Vagy esetleg a soványaknak, manökeneknek is. Mert az hogy vastagabb , kövérebb, ducibb valaki az átlagtól, az nem biztos hogy beteg.
2015. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Trükkös dolog ez s bizonyára igen összetett kérdéskör... Mert az egy dolog, hogy én anno nem is tudtam, hogyan lehetnék képes nem rengeteget enni és a rövidtávú élvezetek is elég fontosak tudnak lenni, plusz van akaraterőm, de nem használom evéssel kapcsolatban... Nekem nem volt zavaró a plusz és amúgyis fogytam 20 kilót egy-két sikeres s azt hiszem, drasztikusnak nevezhető életmódváltással. De itt is az egészségem, közérzetem volt a fontosabb, mint a súly.

Szóval 1-2 pontot azért megértek. A szokás extra erős hatalmát is, a hedonizmust, de némi rálátásom még az önsorsrontásra is van. De tényleg vannak meghökkentő esetek.

Az extrém elhízottak, akik már tisztálkodni sem tudnak egyedül, menni határeset, millió tablettát szednek, emiatt persze szenvednek, sírnak... De a táplálkozásukon még eme stádiumban sem tűnik fel, hogy komolyan vennék a dolgot. Valami furcsa hozzáállás lehet egyesekben. Lehet, hogy belehalok, nagyon fáj, de a napi 6 csokis fánkomat azért nem adom. Ez nekem érthetetlen, igaz, sosem voltam oda a fánkért... Napi sok édesség mellett pedig azért le lehet fogyni, nekem is ment egy ideig, mindössze a szénhidrátot csökkentettem erősen (amiben egyes házi édességek még tudtak is segíteni).

De ha az egészségem menne rá, akkor én még az édességekről is simán lemondanék, a prioritásaim azért nem olyan rosszak...


Sokszor szerintem sokszor gyengék vagy rosszul gondolkodók azok, akik a rövidtávú kis gyönyörökért beáldoznak mindent, akkor is, amikor már a napjuk nagy része is szenvedés a túlsúly miatt. Nem kreatívak, nem találják meg az élvezetes egészséges evést (igazából pl. az egészségtelen ételek konkrét zabálása nem is élvezetes, legalábbis nekem tuti nem lenne az), illetve a kalóriadeficites jóllakottságot. Mert elég könnyű olyan embert s étrendet találni, ahol az ember a falat kaparja az éhségtől már picike deficitnél, sőt akár nullánál is. Egyszerűen éhes a szerencsétlen, azért eszik sokat. Ezt megértem, én is utálok éhesen hagyni magam, ha van mit ennem s alaposan igyekeznem kell, ha viszonylag kevés evéssel jól akarok lakni, s ha egy étkezésre kevesebb kalória jut, mint ami egyes oldalak szerint a napi igényem, az azért olykor necces, apait-anyait bele kell adnom, hogy menjen. Ha nem lennék stagnáló típus (messze kalóriadeficit fölött kell ennem évi 1-2 kiló pluszért), elég nagy bajban lennék, azt hiszem. Mivel enni kell, kövérnek lenni pedig nem poén, bizonyára rávenném magam a sok mozgásra valahogy... Mindenesetre örülök, hogy e téren szerencsésebb a szervezetem működése.


De az emberi lélek tényleg bonyolult. Írtam az önsorsrontást, a gyk-n is látható, hogy van, aki láthatólag szabad akaratból megy a romlásba... Megeszik egy fél sütit, eh akkor már miért ne együk fel a fél házat... Vannak nehezen érthető dolgok.

2015. dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
en pl 110 kilo voltam amikor észhez tertem 30/N de en elhizasom a sok szenhidrat miatt volt, de nem ilyen hogy csipsz es kola es tarsaik..hanem masra nem volt penzem csak tésztara krumpli es egyebek..alultaplalt voltam koveren is sajnos..az miatt hogy masra jusson ilyeneket ettem, szerencsere jo iranyt vett az eletem es 7honap alatt mar 85kg vagyok es remelm h még fogyok 15kgt...
2015. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 160/80 vagyok. Eddig azt mondtam, hogy inkább eszek finomakat, mint hogy vékony legyek (nem mintha annyi megerősítést kapnék, de alapból szépnek tartom magam). Meg úgy voltam vele, ha tényleg fogyni akarok akkor simán lefogyok. Mármint úgy simán hogy csak azt ehetek amit nem szeretek.

Imádom a kenyér féléket, péksüteményeket, tészta ételeket. Nem a csoki, sütik, rágcsák miatt vagyok ilyen, hanem csak simán a szendvicsek miatt

Meg valamiért a tükörben még most is a 60 kilós önmagamat látom. Fura testkép zavarban szenvedek.

De így 85 kiló felé gondoltam akkor inkább mégis jó alakom legyen minthogy megehessek pár finom szendvicset. Le is adtam 1 hónap alatt 3 kilót. Remélem most jobban kitartok mint a kb 3 évvel ezelőtti két hónapos "életmód váltásom"kor :D

2015. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én mindig azt gondoltam hogy így is jól nézek ki és mivel nem volt annyira egészségtelen a túlsúlyom 168cm/65kg és szerettem enni nem nagyon foglalkoztam vele ,inkább annyit ettem amennyit csak szerettem volna. Most 15kg után már figyelnem kell hogy csak 1 szelet sütit egyek ha meg szeretném tartani a súlyomat de lefogyni akkoris megérte :).
2015. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
120kg vagyok ha szeretnél velem beszélgetni irj :)
2015. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az akaraterő hiánya.. Sajnos nálam ez áll fenn. 102 kg vagyok, 30 évesen, és akárhányszor nekikezdek valamilyen fogyókúrának, hamar lankad a kedvem, és talán egy hét, és észre sem veszem, hogy ugyanazt csinálom mint előtte. Talán ha lenne valaki aki támogatna, es segítene abban hogy mikor mit hogyan kell tenni, enni es mozogni, talán könnyebben menne.
2016. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!