Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 kg plusznál életmód váltás...

15 kg plusznál életmód váltás hogyan? Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

kaloriabazis.hu

Heti 3 nap torna minimum 1 óra.

Rajtam legalább 30 kiló volt, amikor elkezdtem.

2016. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mitől lett az a 15 kg plusz.

Azon kéne változtatni.

2016. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rajtam mondjuk csak 10 kiló plusz volt, de elég alacsony vagyok, tehát arányaiban lehet, hogy kb. ugyanannyi volt a túlsúlyunk.


Én az édességeket és hizlaló nasikat száműztem, plusz üdítőt, mindent, ami kalóriatartalmű ital.

Mellé leváltottam a krumpli és rizsköretet zöldségre. (Heti egy-kétszer ettem krumplit és rizst is, tehát nem nulláztam le teljesen.)


Az esti kenyeret, zsemlét salátára cseréltem, ezt ettem ugyanazzal, amivel a kenyeret ettem volna. (Sajt, tojás stb.)


Így minden étkezéskor jóllakhattam, mégis fogytam. Étkezések közt zöldséget, gyümölcsöt nyersen, kis mennyiségben olajos magvakat ettem.


Kb. most is ugyanezt tartom, de kevésbé szigorúan, mert mostmár csak tartani szeretném a súlyom.

2016. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, nem tudhatom, neked mi jön be s mire vagy hajlandó. Az szerintem eléggé mindegy, hogy van-e felesleged vagy mennyi :D


Speciel én szénhidrátot csökkentettem, minden szénhidrátbombát erősen minimalizáltam vagy kizártam (gabona, hüvelyesek, cukrok). Na, ettől még nem fogy az ember, nekem nagy felesleggel (25 kg, de 15-nél is ment még) azért már ment a jóllakott lassú fogyás :) A következő kilókhoz már 40g ch alá kellett mennem, de az is hamar beállt. Most jön az extra mozgás, illetve szedhetnék fel izmot, más opcióm nemigen van.

De mindenki más. Van, aki csak elhagyja a kenyeret s fogy. S van, akinek több szénhidrát kell, sőt, van, aki csak erősen szénhidrátra alapozva tud fogyni s egyáltalán enni... Sokfélék vagyunk.


Van, akinek a fokozatosság jó, van, akinek az, ha egyik napról a másikra kiiktatja a keményítőket, cukrokat, laktózos dolgokat és sok más (ez voltam én :) ami nem ment hirtelen, az a durva szénhidrátcsökkentés. 80g még laza volt, fizikailag is, s megszorítónak sem éreztem, akkor már egy hónapja elhagytam a szénhidrátdús ételek zömét).


Első körben elég tud lenni az életmódváltás is, nem kell kalóriadeficittel is fárasztanod magad, ha az nem megy automatikusan. Én sosem fogytam a drasztikus életmódváltásaim utáni hónapban, így is alig vertem el az éhem s épp eléggé új volt a dolog, még nem alakult ki, konkrétan mit ehetnék... Persze van, akinek nincs ilyen gondja, könnyen jóllakik. Nekem nincs olyan tartható étrend, amiben ne ennék sokat. De szinte mindig van megoldás, laktató ételek, a tökéletes időzítés, ételmennyiség, makrók megtalálása, tudni kell, mit célszerű kerülni, mert kalóriadús, de nem laktat jól... S ha minden kötél szakad, több és több mozgás :D

2016. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!