Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy nem...

Mi az oka annak, hogy nem fogyok tovább? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeptember elsejétől kezdtem életmódot váltani. 157 cm vagyok, és 75-6 kilogrammról kezdtem, most már október közepe van, most 71 kg vagyok, de már két hete ennyit mér a mérleg.

Van mikor 100-200 kcal-al többet eszek,de azt igyekszem ledolgozni a nap végén, de még mindig nem eszek sokat, mint régebben. Az első három hétben jól ment a fogyás, de azóta nem megy le semmit.

Viszont olyan körülbelül két hete van, mikor egy-két órát sportolok (ugrókötél), plusz erősítés. Szinte már megszállottan edzek otthon, mert ha nem teszem, rosszul érzem magamat miatta. Igazándiból sokak szerint túlterhelem magamat, de én soha nem fejezem be.

Mit csinálok rosszul? Vagy ez így rendben van? Kérlek, segítsetek, köszönöm!



2015. okt. 18. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami intenzivebb kell az ugro kötélnél én csak bemelegiteni használom a másik meg azért nem fogysz mert be lassult az anyag cseréd a kevés kajától valami kis zsiradékot kéne fogyasz
2015. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ekkora feleslegnél még korai a stagnálás. Az általában az utolsó 5 kg körül jelentkezik nem az első 5 kg leadása után. Szóval valamit a kajában rontasz el. Mit eszel pontosan? Nem elég a kalória mennyiségét betartani az arányok is fontosak. Pl. hiába eszel 1400 kalóriát egy nap, ha az 1400 kalória szinte csak szénhidrát akkor nem ér semmit. Szénhidrát, tehát gyümölcs, joghurtok nagy többsége, a puffasztott rizs, meg az abonett amit olyan nagy előszeretettel esznek általában a diétázók pedig több kárt csinál, mint hasznot. A tk. kenyerek sem ajánlatosak. Nem kell félni a zsírtól. A minőségére kell csak odafigyelni és kicsit többet enni belőle magvak, túrófélék (túró cottage cheese) formájában. Na meg a fehérje ami a legfontosabb.

Szóval amit tanácsolni tudok az az, hogy vizsgáld felül az étrended összetevőit.

A túledzés ugyancsak felesleges. Azzal, hogy megszállottan ugrál, stb. nem leszel előrébb. Ha kifárasztod magad ugyanúgy lassul az anyagcseréd, ami diéta szempontjából nem jó. A pihenés ugyanolyan fontos, mint a mozgás. Heti 3-4 alkalom bőven elég. 1 alkalom nem kell, hogy 1 óránál tovább tartson, de abban az 1 órában próbáld meg a maxiumot kihozni magadból. A maximum alatt nem azt értem, hogy akkor bukásig csináld, hanem úgy terheld magad, hogy kellőképpen kifáradj, de a gyakorlatok helyesen legyenek elvégezve. Erősítés alatt nem tudom mit értesz, de egy helyesen kivitelezett gyakorlat többet ér, mint 10 elkapkodott, rosszul kivitelezett gyakorlat.



Szóval ne add fel, inkább gondold újra.

2015. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt sem tudjuk, mit és mennyit eszel... Az, hogy kevesebbet, mint régen, még nem garancia a fogyásra.

Stagnálni a fogyás bármely szakaszán lehet, ez ilyen. Nálam kivétel nélkül mindig azért van stagnálás, mert nem vagyok kalóriadeficitben (plusz kicsit számít, hogy lendületben vagyok vagy újra akarom kezdeni), másoktól hallottam már vadabb dolgokat, sokminden be tud kavarni.

Ha nem fogysz nagyon tempósan, akkor előadódhat, hogy pont vizet tartasz vissza és 1-2 hétig nem látod a fogyást, pedig zsírban változol...

Ha biztosan jól csinálod a mozgást és az étrendet, ételmennyiséget, akkor türelem és kitartás.

2015. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!