Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 170cm/105kg-hoz ezt a kalóriam...

170cm/105kg-hoz ezt a kalóriamennyiséget számolta ki a kalóriaguru. Reális?

Figyelt kérdés

Energia: 1773 kcal/nap

Fehérje: 66 g/nap (15%)

Zsír: 59 g/nap (30%)

Szénhidrát: 244 g/nap (55%)

A szénhidrátot kicsit soknak tartom. Egyébként ennyit nem eszek, max 1200 kalóriát eszek egy nap és igyekszem minél többet mozogni mellé. Ha tartom ezt a kalóriabevitelt érhetek el vele szép eredményt hosszútávon?


2016. febr. 17. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

én soha nem fogyósztam még és a kérdést se értem.

De tudom, hogy mind emberek vagyunk, és csak a rohanó élet a közös.

Egyél kevesebbet, és az edzésekről olvass többet, hogy azokat jól csináld és legalább azaz idő ne legyen fölösleges és ne ragadj le a dedós tórnákon.

2016. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szabi.L ***** válasza:

Fiú vagy lány?


Fehérjéből menjen minimum 150g, de inkább picit több. A szénhidrát pedig csökkentsd kb 140-150g-ra.


1200 kalória 105kg-hoz nagyon kevés. 2000 kcal minimum!

2016. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez így kevés infó.

Nem mindegy, hogy fiú vagy lány, életkor, a napi aktivitás ( napi 10 órában szenet lapátolsz, vagy irodában ülsz, sportolsz-e. és ha igen mit...), mi a célod ( hetente mennyit akarsz fogyni)...

Nekem ez irreálisnak tűnik.

Én a kalóriabázist használom, amivel kb. 8 hónap alatt 25 kilót fogytam, mára ( picivel több mint egy év után)35 kiló mínusznál tartok.

182 centis, most 78 Kg-os férfi vagyok, irodai munkával - az én napi kalóriakeretemet 1200 Kcal, és 150 gramm szénhidrát. Ezzel az értékkel fogyok elvileg heti kb. 1 kg-ot.

2016. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 100g fölötti fehérje kell (120-130 is rendben lehet, a hájnak nem kell fehérje s kevesen tartják ajánlatosnak a 2 g/"ideális" tskg fölötti bevitelt) s én tuti jóval több kalóriát vinnék be, de különbözőek vagyunk, az nem gond, ha bírod.

A szénhidrát a kalóriából adódik, ha eldöntöd a fehérje és a zsír mennyiségét (a zsír amúgy OK a fentiben). Van, akinek 1000 gramm kell, mert iszonyúan aktív életet él, ez már csak ilyen. De ha emeled a fehérjét, akkor úgyis csökken a szénhidrát mennyisége. Ha még mindig sokallod, a zsírt kell emelni vagy a kalóriát csökkenteni, nyilván (kivéve, ha nem zavar a feleslegesen bevitt fehérje, mert akkor még feljebb mehetsz vele).

2016. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem nem testépítő étrendet szeretne, ezért a fehérje 66g/nap jó is lehet, ha valaki nem edz naponta.
2016. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szabi.L ***** válasza:
Nem testépítőknek is kell 1.5g fehérje/ttkg, de 1g/ttkg a minimum. Persze, ha valaki csontváz akar lenni, akkor elég a 66g.
2016. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A testépítőknek sem kell sok fehérje másokhoz képest, elég kevés fehérjéből építenek izmot naponta, főleg, ha már rég csinálják... S ha valaki azért mozog valamit, akkor máris több kell, mint ha nem, mozogni pedig igencsak tanácsos fogyáskor és máskor is. A kalóriadeficit is veszélyezteti az izmokat, minél nagyobb, annál inkább, s ezen részben segít a kissé megemelt fehérjebevitel.
2016. febr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!