Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Véleményeznétek 1-2 napomat?...

Véleményeznétek 1-2 napomat? Nem igazán fogyok. Tudnátok tanácsot adni, hogy mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

1,5 hete élek édessègmentes életet:) akkor kezdtem az életmódváltást. 10 kg-tól szeretnék megszabadulni. Jobban mondva már azzal is meglennék elégedve,de azthiszem a normál az 50-55kg lenne.


160cm vagyok most és 68,7kg nő. Teljes mértékig ûlő munkám van. Semmi aktivitás az életemben nincs jelenleg. Hajrá van a cégnél,rengeteget dolgozom itthon is és tényleg semmi energiám 12 óra munka után edzeni. Egyébként még 2 hétig van ez,utána visszaáll a normál ütem a cégnél. Van,hogy hétvégén is a papírok felett ülök.

Lényeg: semmit sem sportolok most és még 2 hétig.


Leírom 1-2 napomat,hogy mit eszek,de nagyjából az elmúlt 1-1,5 hét is ilyen volt.


69kg-ról indultam,most 68,7 vagyok :/


Pl a tegnapelőtti napom:

Reggeli 10kor: 3-4 főtt tojás sajttal a tetején,vagy paradicsommal.

Ebéd 12-13kor: párolt csirkemell ,párolt zöldborsóval.

15-kor: 1 alma vagy narancs

18:kor 2 tojásos rántotta pici oliván.


A tegnapi napom:

10-kor 1 hotdog (házi. Az a pici fajta hotdog kifli) mindegy is, 100kaloria.

Ebédre cukkinit ettem grillezve,párolt zöldséggel.

Uzsira: 2 narancs

Vacsi : szintén cukkinit zöldséggel (megettem az ebéd maradékot:))


Tudom,kalóriára kevés,mégsem fogyok. De nem is bírok többet enni,már azon gondolkozom,hogy a stressz is közbejátszik. Mit csináljak ?


2016. ápr. 8. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, az első dolog amit én megváltoztatnék, az plusz egy étkezés, tízórai beiktatása. Ide tenném a gyümölcsöt. Tízóraira bőven elég egy narancs. A kiflit (egyéb pékárut szintén) is elfelejteném egy darabig. Uzsonnára tippek: tonhal, cottage sajt, csirke vagy pulykasonka, túró. A fő étkezésekbe legyen hús (csirkemell, hal, marhahús, nyúl). Igyál nagyon sok vizet. Mivel a folyadékról semmit sem írtál, remélem nem iszol semmiféle cukros löttyöt, vagy cukorral ízesített kávét/teát.
2016. ápr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért nem fogysz mert koplalsz, és a szervezeted raktározni kezdett. Tudom én is ezt csináltam, és mivel én sem sportoltam semmit nem fogytam. Néha azt hittem igen, de ilyenkor csak a víz mennyiség távozott, ami vissza is jött.

Ezt az étel válogatást, és mennyiséget még talán pár napig bírni fogod, utána már nem.

Inkább étkezz rendesen.

Kis sport meg tényleg nem árt. 12 órázom én is, mégis időt szakítok egy kis mozgásra.

Pl: Gyalog járok a munkahelyemre és haza is. Ez napi 6 km gyaloglást jelent.

Otthonra beszereztem szoba biciklit, így 1 órát biciklizek. De heti 3x elmegyek futni a parkba 1 kört ami olyan 600 métert jelent. (utálok futni, de ezt megcsinálom, mert ez is több mint a semmi) Ezek a sportok mint biciklizés max fél órát vesz el az életemből.

Ezeket te is megtudod csinálni ha akarnád.

2016. ápr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Azért nem fogysz mert koplalsz, és a szervezeted raktározni kezdett"

Ezt honnan veszitek? Másfél hét alatt nem kezd a szervezet raktározni, avagy a semmit nem lehet raktározni! A koplalástól igenis fogy az ember, méghozzá eleinte rohamtempóban. Egészségtelenül ugyan, és valóban hetek után egyre nehezebben, de az első másfél hétben ugyan nem raktároz a szervezet semmit.

2016. ápr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hot-dog? felejtős. alma, narancs? felejtős, rántotta felejtős.

A fogyásod szempontjából elengedhetetlen hogy a fehérjéd a maximumon legyen 2g/testsúlykg-ként. Szénhidrát beviteled le kell teljesen minimalizálni hogy a tested a zsírhoz nyúljon hozzá. A zsír pedig 0,5g/testsúlykg-onként. Bár én 0,3-al számolok.

Az oliva úgy vagyok vele hogy egy tré olaj mint a napraforgó, ha abban sütsz ugyan úgy kioldódnak azok az anyagok amik kellenek a testnek. A legjobb a kókuszzsír azt a tested azonal energiaként használja fel. Cukor, burgonya, kenyér, fehér rízs felejtős mivel megemeli az inzulin szinted, ennek köszönhetően megakadályoz a zsírégetésben (beleértve a hotdogot is). A fogyásod során ne csak azzal foglalkozz hogy 100 vagy 1000 kalória, hanem azzal is hogy az inzulin szinted ne emelkedjen az étkezés során. Rostban gazdag ételeket válasz, és sose egyél magában szénhidrátot, mindig fehérjével együtt.


Részesítsd előnyben kb az összes zöldséget, csirke, hal vagy vashúsokat, Barna Rízs, tojásfehérjét. Én 1 nap eszek vagy 7 tojásfehérjét de csak 2nek eszem meg a sárgáját. A sajt meg felejtős :). Mivel nem tudom az anyagi körülményeidet ezért a legjobb kajákat írtam le.

2016. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,eddíg biztosan bevittem 1700 kalória körül (életmódváltás előtt) ,szerintem látszódnia kellene már a mérlegen. Már csak a stresszre tudok gondolni. 4-kor kelek,5-kor indulok,fél 6 után érek be (autóval-másik városban dolgozom). 18-ig dolgozom,19-re érek haza,mire összeszedek minden papírt. Néha itthon is van mit befejezni.

Letusolok,kipakolok,beszélgetek a férjemmel és máris 20óra. Ilyenkor megcsinálom a másnapi ebédet neki és külön magamnak is és egyből 21-22 óra. Tehát nincs,semmi időm sportolni,nemhiába írtam. De ez csak pár hétig tart még. Örülök ha napi 5 órát alszom egyhuzamban :(


Vizet iszok rendesen,napi 1-1,5 litert de erőltetem a többet.

2016. ápr. 8. 08:31
 6/10 A kérdező kommentje:

Ma csirkemellet hoztam,párolt zöldséggel. Almákat,1 joghurtot.

A joghurtot 10-kor gondoltam,a csirkemellet ebédre,almát uzsira,a maradékot vacsira. Holnap szerencsére szombat,bevásárolok akkor. Köszönöm a tippeket

2016. ápr. 8. 08:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Megfogadom az ötleteiteket mert így nem érek célt (ahogy én csinálom). Holnap nagybevásárolok. Reggelizni nemigen tudok,sokat kávézom hogy ébren maradjak reggel,de mepróbálok rászokni. Akkor 8-kor reggeli,10-kor tízórai és megvan az 5 étkezés.
2016. ápr. 8. 08:40
 8/10 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell 5 étkezés (nem is tudom, ilyen csöpp ételt hogyan lehetne 5be osztani, nekem 1800 kettéosztásához évek kellettek, de OK, nem vagyunk egyformák), az elosztást csináld, ahogy jólesik, nem mindenkinek jó ugyanaz, sok ember végigéhezi a napot, ha 5 étkezése van s nem 2-3. Az összbevitel és az összetétel számít igazán.

Nekem elég picinek tűnik, amit eszel, de azt írod, régen is 1700-at ettél. Nem lehet valami a gyors az anyagcseréd, ha majd lemegy a hajtás, mindenképpen mozogj, megértem, hogy most nem megy, hiába esne jól a sok ülés mellett (én nem bírtam volna az ülőmunkát napi 2-3 óra tempós gyaloglás nélkül, plusz hétvégén teljesítménytúrák. azóta visszaestem aktivitásban, de hiányzik is. közérzet, energia, egészség miatt is kell s persze a fogyásban is segít).


Az első nap parádés, bár az ebéd mennyiségéről nincs adat, így nem tudom, hogy elég-e a fehérje. Írták a 2g/tskg-ot (a feleslegedet levonhatod a testsúlyodból, a hájnak nincs fehérjeigénye), az egy jó érték, igyekezz akörül bevinni.


A tegnap az iszonyúan fehérjeszegény. Igazából fehérje jóformán semmi nincs benne.


S ha ilyen picike a kalóriakereted, ne tömd már ki ennyi cukorral. Semmi bajom a gyümölccsel, node te kis kalóriakeretes s lehet, hogy nehezen fogyó vagy, nem fér bele a sok cukor, inkább a fehérjét erőltesd. Pedig fehérje sem kell rengeteg, kalóriabevitelt nem lehet rá alapozni, de még azt se viszed be. OK, én is csak azóta veszem könnyen, hogy minden étkezést a fő fehérjeforrásomra alapozom :) Aki automatikusan nem visz be elég fehérjét, annak érdemes átalakítania az étkezéseit s megszokni, hogy fehérjés ételt egyen.


Egy fehérjeszegény nap nem a világ, de jobb lenne, ha ügyelnél rá, hogy ne legyen ez.


Amúgy most a hajtásra, illetve a pihenésre koncentrálnék, még csak nem is próbálnék keveset enni, így is nagy a stressz... De utána életmódváltás, mozgással meg minden.

2016. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az az érdekes,hogy tavaly 7kilót fogytam márciusban 1 hónap alatt(amit karácsonyig tartottam) azzal,hogy mindent ettem de csak ebédte és uzsi vagy vacsi alma vagy paprika,paradicsom volt. De simán lement 2 lángos(saját-az kisebb) sajttal tejföllel vagy körömpörkölt kenyérrel. Olvadtak le a kilók. Mondjuk akkor napi 20 percet mozogtam is. Meforal gyógyszert szedtem ciszta miatt,lehet hogy az segített be. De most,hogy próbálok egészségesebben élni,nem fogyok. :/
2016. ápr. 8. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!