Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a hasamról fogyni?

Hogyan lehet a hasamról fogyni?

Figyelt kérdés
Én férfi vagyok,és bőven középkorú. Kevés mozgásom van,betegség miatt. Tornázni szoktam ahogy tudok a magam módján. Az ételt visszafogtam elég minimális az élelem bevitelem. Steroid szereket napi szinten szedek. Összesen 20 kg-tól szeretnék szabadulni. Ha valaki tud ebben segíteni,megköszönném. Kérdésemet nem azért teszem fel,hogy itt különböző beállitottságú emberek vitázzanak. Hanem azért,hogy segítséget kapjak. A privát levélben is benne vagyok,ha valaki tud valami videot,vagy valamit,amivel segíthetek a problémámon
2016. ápr. 8. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jezuskam csak Feminat ne.

Helyi zsiregetes nincs sajnalatos modon.

Nem tudom egy kozepkoru ferfinak mennyire tetszik az a modszer, hogy tornazasnal folpackkal korbetekeri a hasat. Ez hatasos mert akkor ott jobban izad de en megertem, ha nem probalja ki.

Esetleg fogyaszthat zoldteat.

Ha kevesebbet eszik az mar jo, de figyeljen, hogy ne koplaljon.

Nem tudom milyen betegsege van, de ha tud setalni akkor naponta setaljon 30 percet, vagy ahogy a kondicioja engedi. Az is jo ha eleinte csak 20 percet kesobb ahogyan csokken a sulya novelheti az idotartamot es a tempot is.

2016. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Alapszabály: minden divatdiéta felejtős! Folpack, almaecet... Na neeeee!

Most millió dolgom van, de este legkésőbb megírom, én hogy csináltam, esetleg sporthiz is tudok öteletet adni.


Addig két kérdés:

Milyen szteroidokat szedsz?

Milyen jellegű a betegséged? Mármint mozgásban konkrétan miben korlátoz, mi az, amit nem lehet?

2016. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
A folpackkal semmi problema mimcs reszemrol, mivel nekem segitett es mar masoktol is hallottam. :) ez csak egy otlet volt...
2016. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A folpackról csak annyit, hogy helyi zsírégetés így sincs!


Egy dologra jó maximum: futás közben melegen tartja a derekat, így nem megy el energia a test felmelegítésére. De erre ugyanúgy jó a megfelelő öltözködés.


Na szóval, ami nekem bevált...


Diéta. Nem véletlenül hadakozok folyamatosan a divatdiéták ellen. Egyrészt közülük sok tápanyaghiányos. Vannak jók, nem mondom, de felvet kér kérdést:

1. Miért jó az nekem, ha hónapokig olyan étrendet kell követnem, ami nem egyezik az ízlésemmel?

2. Mi lesz utána? Mert szép dolog, hogy lefogysz, de hogyan tartod fenn? Ha visszaállsz arra az életmódra, amivel meghíztál, megint újra meg fogsz hízni, ez evidens!


Tartósan, egészségesen fogyni csakis életmódváltással lehet!


Szabályok:


- Az a jó étrend, amit hosszú távon tartani tudsz. Amitől nincs hiányérzeted, amitől éjszaka nem zabálod fel a fél hűtőt sírógörcsöt kapva.

- A szervezetnek szüksége van tápanyagokra, amit meg kell kapjon! Ha nem jutsz elég fehérjéhez, leépülnek az izmok, ha nem viszel be zsírt, nem tudnak felszívódni a zsírban oldódó vitaminok, rostok nélkül nem jó az emésztés.


Feladat: úgy enni, hogy a szervezet megkapja a szükséges tápanyagokat, de kevesebb energiát, mint szükséges. Így azt kénytelen lesz az elraktározott zsírból pótolni.


Az étrended összeállításánál a következőkre figyelj!


A napi megevett kcal mennyiség legalább 200-300-zal alacsonyabb legyen, mint amit elégetsz! Van, aki csak kalóriát számol. Ezzel az a baj, hogy bár így fogyni lehet ugyan, de a szükséges tápanyagok nem kerülnek be, illetve a gyors felszívódású szénhidrátok miatt a falat kaparod az éhségtől.


Épp ezért a legtöbben (én is, csak kezdőként nekem ez nehézséget okoz) csak makrókat számolnak. Ugyanis ha a makrók rendben vannak, akkor a kcal mínusz is megvan!


Szükséges mennyiségek naponta(testsúlykilogrammonként megadva):

Fehérje: 2 gramm/tskg

Zsír: 0,5 g/tskg

Szénhidrát: ez egyéni.... van, aki 3 grammal már tömegel, van, aki szálkásít. Ezért érdemes 3 grammal indítani, egy hét után mérleg!

Ha nincs fogyás, lejjebb kell vinni 0,5 grammal. Ha túl sok, akkor feljebb.

A változtatás üteme (amennyiben szükséges): 0,5 g/tskg hetente.


Mint írtam, nálam ez nem megy, én kalóriát számolok, de odafigyelek a makrókra. Plusz rájöttem, nekem a zsír nem ellenség, így nem aggódok, ha túllépem, amíg szénhidrátból ennyivel kevesebbet viszek be. Nálam működik, sokaknál működik, de nem mindenkinél. Az ellenzők azzal érvelnek, hogy 100 gramm zsírban több kcal van, mint 100 gramm szénhidrátban.

Ez igaz... de a zsír jobban laktat, és más a felszívódása.


A kívánt fogyás mértékét úgy célozd meg, hogy ne legyen több heti 1 kg-nál! Ugyanis ez az, amivel még a bőr, és a máj is elboldogul, illetve ha ennél többet fogysz, akkor már nem zsírból megy, hanem nagyrészt izomból!


A számoláshoz ez az oldal remek segítséget nyújt:


[link]


Csak azt figyeld, hogy csak a sárga értékeket válaszd ki! Ezek ellenőrzött adatok, illetve azok, amiket te vittél fel.


Amellett, hogy figyelem a kcal bevitelt, és a makrókat, figyelem az ételek glikémiás indexét. Csak alacsony, illetve ritkán közepes glikémiás indexű ételeket eszek.


Ennek a szerepéről itt olvashatsz bővebben:


[link]


[link]


Glikémiás index táblázat:


[link]


Ez nálam a gyakorlatban a következő:

Nem eszek cukrot, fehér lisztet, krumplit, fehér rizset.


Amit eszek:

- kenyér, pékáru csak teljes kiőrlésű

- főtt tészta csak durum, vagy teljes kiőrlésű

- köretnek sült, párolt zöldségek, bulgur, barna rizs, hajdina

- húst eszek mindenfélét

- ezenkívül túró, sajtok, tojás

- gyümölcs csak mértékkel

- magvak (mértékkel persze), laktatnak, gazdagok esszenciális zsírsavakban, fehérjében, vitaminokban és ásványi anyagokban.

- zabpehely, akár pehely, akár liszt formájában. Például sok hagyományos ételt úgy tettem diétássá, hogy a benne lévő galuska zabhelylisztből készül. Ugyanígy a palacsinta is.

- Rengeteg kedvenc ételemet átadaptáltam egészségessé. Ehhez az interneten rengeteg recept van, még sütemények is!


Cukor helyett: az eritrit nagyon jó, 0 kcal. Bár elég drága. A xilit már nem 0 kalóriás, de lassú felszívódású, csak nagymértékben hasmenést okozhat, ezért érdemes eritrittel keverni.

A stevia szintén nagyon jó, de van egy furcsa utóíze, amivel én nem tudok mit kezdeni.


Az, hogy mikor eszel, mennyit eszel, teljesen egyéni, a napi össz bevitel az, ami számít! Ami a lényeg: lefekvés előtt 1-2 órával már csak szénhidrátszegényen!


Ami nagyon fontos: víz, víz, víz!!!


Sokan leragadnak ott, hogy napi 2 l minimum vízfogyasztás, amiben benne van az is, amit az étellel beviszünk. Csak ne felejtsük el, hogy itt minimumról van szó, és nekünk nem a minimum kell, ami nagyon messze áll az optimálistól!


Az emberi test kb. 70%-a víz! Tehát értelemszerűen a működéséhez is víz kell! Optimálisan a teljes anyagcsere folyamatokhoz 20 testsúlykilogrammonként egy liter!


Nem elég akkor inni, ha szomjas vagy! Ha megszomjazol, az már a dehidratáltság legelső jele!

A legjobb folyadék a tiszta szénsavmentes víz! Illetve jók még a különböző zöld teák, valódi gyümölcsteák, de cukor nélkül!

Gyümölcslevekkel óvatosan, rengeteg bennük a cukor!


A sportot hagytam utoljára, nem véletlenül. Az alapján, amit privátban írtál, megmondom őszintén, semmit nem merek konkrétan javasolni, csak a sétát, ami amúgy is van. Napi 60-90 perc legalább... Még esetleg a kerékpározás, ami aerobként lehetséges, de ebben még a szakértők sem értenek egyet, ráadásul nem mindegy, milyen gerincprobléma áll fenn, tehát ezt mindenképpen a kezelőorvosoddal egyeztesd!


Van pár dolog, ami még szerintem szóba jöhet, de mielőtt belevágsz, mindenképp egyeztess az állapotodat ismerő orvossal, vagy gyógytornásszal!


- Úszás, de ne túl hideg vízben! A hideg víztől sem lenne bajod, csak zsírégetés szempontjából kevésbé hatékony.

- Olyan súlyzós gyakorlatok kis súllyal(feltétlenül egyeztetni dokival!), amiket fekvő, vagy ülő helyzetben végezhetsz.

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez csak a bicepsz és a váll, de itt minden izomcsoportra találsz, csak ki kell bogarászni azokat, amikre a kezelőorvos rábólint:


[link]


Tudom, téged a hasi zsírégetés érdekel, de helyi zsírégetés nincs! Az izomerősítő gyakorlatok három szempontból jók:

- a nagyobb izomtömeg nagyobb kcal igénnyel jár, így hozzásegít a kalóriamínuszhoz.

- minden sport jár kcal felhasználással, még a nem zsírégető edzések is, így ezzel is hozzásegítenek a kalóriamínuszhoz

- a formánkat az izomzatunk határozza meg.


Egyéb hasznos olvasnivalók:


A sárga kapszula - ingyenesen letölthető pdf, értelemszerűen csak az alapismeretek, és az étkezés miatt, az edzésterv része rád csak úgy vonatkozik, hogy alapismeretek, és utána dokival, gyógytornásszal egyeztetve!


[link]


Nagyon jó cikkek a témában:


Étrend:

[link]


Receptek (édességek is):

[link]


Sok sikert! :)

2016. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vera egész jókat írt, de az nem igaz, hogy a szomjúság már a dehidratáltság jele, nem tudom, ki találta ezt ki. Ez egy teljesen normális jelzés a testtől, éppúgy, mint az éhség, persze nem mindenkinél működik. Nekem ne mondja senki, hogy amikor 65 kilósan napi 3-4 litert iszom, s félórája ittam utoljára és szomjas vagyok, hogy dehidratált állapotban vagyok... Nincs nap, hogy ne legyek szomjas sok alkalommal (teljesen normálisan, nincs bajom és el is múlik, ha iszom), függetlenül a vízbevitelemtől (illetve ha erőltetem a sok vízivást - egyszer kipróbáltam a dokumentáltan 4 litert s akkoriban nem kívántam annyit -, akkor folyton szomjas vagyok).

Az éhség is ilyen fura, az ember végigéhezheti a napot kalóriatöbbletben s lehet folyamatosan alaposan jóllakott nagy deficit mellett.

2016. ápr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,a tartalmas választ. Természetesen akaraterőm van,volt,és lesz is. Mindent betartok,bár poár dologgal nem vagyok tisztában,de utánanézek./mikro-makro dolgok :) A kaloriabázist vezetem egy hete. Próbálok mindent betartani. Ha van változás írok kedves Vera
2016. ápr. 9. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!