Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan is működik a kalória...

Hogyan is működik a kalória égetés?

Figyelt kérdés

Tegyuk fel, hogy 1500kaloriat eget az alap anyagcserem (vagy hogy fogalmazzak..)

En megeszek 1000 kaloriat, akkor 500 minuszba vagyok, plusz meg tornaval 200at elegetek akkor mar 700kaloria minusz egy napra. Ez valoban igy van, vagy valamit rosszul szamolok?



2016. ápr. 26. 20:26
 1/8 anonim válasza:
Ja, így,
2016. ápr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
nagyjából így van. Csak a számokkal vigyázni kell, mert az alapanyagcsere energiaigénye sokszor jóval 1500 kalória alatt van.
2016. ápr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem. Az alap anyagcsere a létezéshez kell, ezt akkor is elégeted, ha egész nap az ágyban fekszel. Ez alá soha nem szabad menni!

Ha 1500 az alap, akkor ehhez hozzáadódik a napi aktivitás. Ennek a teljesnek kell alámenned kb 500 kcallal. Ha sportolsz, ha csak 200 kcalt égetsz, az ok. De ha ennél jóval többet, akkor azt is érdemes bevinni, különben zsír helyett izmot fogsz veszíteni.

2016. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

agyjából, de nincs értelme a kalóriát levinni, a lényeg, hogy mit eszel. A cukor alakul zsírrá, tehát ha a cukrokat (kenyér, tészta, krumpli, rizs, sütemény, édesség, cukros üdítő stb.) lecsökkented és alacsony glikémiás indexű cukrokat viszel inkább be délelőtt, pl. gyümölcsből a fruktóz, akkor fogsz fogyni.


1kg zsír 7700kcal.

Amikor tornázol, edzel, akkor kb a felét cukorból (izmaidban lévő glikogén, ami a tárolt cukor a testedben) a másik felét pedig zsírból fedezi a szervezeted.



Tehát ha 1000kcal-t sportolsz egy nap, nem túl megerőltetően, akkor fele-fele arányban 500-500kcal zsírt és cukrot égetsz el.


Ez 125gramm cukor/glikogén az izmaidból, amit célszerű visszatenni, tehát eszel valami cukrosat, de csak keveset, hogy a felesleges ne menjen zsírba.


Ez azért kell, hogy az izmaid ne égjenek el, ne alakuljon cukorrá, mert ha a glikogén a túlzottan intenzív edzés miatt kiürül az izomból, akkor utána az izmot alakítja cukorrá a tested.


Ezért mindig vissza kell pótolni a cukrot az izmokba, de nem többet mint amit kiürítesz sporttal, mert az meg már zsírba raktározódna.

2016. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: Ilyen sületlenséget is régen olvastam már... Egyáltalán nem szükséges cukrot bevinni. A szervezet elő tudja magának állítani. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy emiatt megengedhető. Az izmot nem emiatt bontja a szervezet, hanem akkor, ha túl nagy a kcal deficit, illetve túl kevés a fehérje bevitel.


Kérdező, egy korábbi kérdésnél összeszedtem azokat a cikkeket, könyvet, amiket érdemes végigolvasni. Javaslom neked is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas__..

2016. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat mar vilagos minden!
2016. ápr. 26. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen nincs, hogy edzéskor fele ebből, fele abból van. Ez nagyon változó. Az étrendtől és a glikogénraktárok töltöttségétől eleve nagyon függ, de a mozgástól is.

A szénhidrátvisszatöltés nem kötelező, én pl. szeretem kihagyni, de van, aki jobban működik szénhidrátosan.

2016. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó butaságot ír.


Itt egy angol nyelvű leírás ahol lemérték mikor mennyi cukrot és zsírt égetsz, milyen intenzitás mellett.


Valószínű az utolsó nem tud angolul, szóval neki hiába linkelem be, de neked megkeresek pár cikket.


[link]


[link]

2016. ápr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!