Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Belevágtam a fogyásba, mennyit...

Belevágtam a fogyásba, mennyit kell mozogjak és mennyit egyek kalóriában?

Figyelt kérdés

14 éves (két hónap és 15) 174 cm magas vagyok talán és 74-75 kg tömegű. Tegnap kezdtem el a kalóriaszámlálós és mozgásos dolgokat.

Tudom, hogy fél óránál többet kell mozogni, mert kb. annyi idő, hogy elkezdődjön a zsírégetés, addig pedig csak a cukorral lesz valami. Tegnap futottam és sétáltam fél órát (1 perc futás, 2 perc séta), az akkor kevés volt ezek szerint, mivel az előbb említettekre ma jöttem rá. Ma viszont már 70 percet bicikliztem a városban közepes és gyors tempó között nagyjából.

Számolom a kalóriás dolgokat a kaloriabazis.hu segítségével, és figyelek az étrendemre is. Napi 1200 és 1300 körül voltam tegnap és ma is a megettek terén. A tegnapit nem számítom bele a rossz futás miatt (fél óra kevés ugye), de ma több, mint 3500-at égettem állítólag, mivel 2820 asszem az alap kalóriaégetés egy nap körülbelül.

ELSŐ KÉRDÉSEM: már eltávolodtunk ugyan picit ettől, de van még egyéb hasznos oldal és valami edzésterv tanácsotok?

MÁSODIK KÉRDÉSEM: Heti hány szünetet tarthatok maximum és mennyire szorulok rá? Iskolában van tesióra...

HARMADIK: Mennyi kalóriaégetés és megevett kalória szükséges egy nap? Mi van akkor, ha én jól lakok úgy, hogy nincs meg a szükséges 1200 és mozgok mellette? Például 1017 kcalra gondolok, vagy 856, ilyenek, érti mindenki.

NEGYEDIK: Két hónap alatt, vagy picivel kevesebb, tehát kb. június közepéig mennyire fogyhatok le?

ÖTÖDIK: Valóban nem szabad fél kilónál többet leadni egy héten? Állítólag a bőr nem alkalmazkodik jól hozzá, és nem jól fog feszülni.


Egyelőre ennyi.



2016. ápr. 22. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem fix 1200 mindenkinél a koplalás határ... De ne egyél alatta, az neked bizonyára elég kevés.

2820 kcal? Wow, sok izmos testépítő megirigyelhetné a kalóriaégetésedet, ha tényleg ennyi... Az adataidból jóval kevesebbre tippelne az ember s a legtöbb kalkulátor is.


Félóra alatti mozgás is jó, ugyanúgy kalóriát éget... Az miért számít, miből? Engem aztán nem érdekel, hogy az edzés elején vagy alvás közben vagy máskor nyúl a test a zsírtartalékomhoz, a fő, hogy én biztosítom a jó étrendet, a deficitet, neki pedig muszáj zsírt bontani.

A glikogénraktárok töltöttsége is befolyásolja, hogy glikogént használ-e a test, persze ha alig van glikogén, akkor sem lesz automatikusan zsírbontás, ha a korábbi étkezés sok energiát biztosított, ebben semmi logika sincs számomra, de szerintem a testnek sem. De végülis mindegy, biztos tudja, mint csinál, lásd fönti, zsírt bont, ha egyszer muszáj neki, tökmindegy, mikor. Nem mondom, hogy nem lehet szerepe annak, hogy edzéskor mi van, de fogyás szempontjából nekem nem fontos.


Heti egy kiló még egészen OK, persze heti fél kiló is jó tempó, nagyon kövéreknek lemehet egészségesen s főleg zsírból több is, a bőr az más kérdés, az genetika is, hogy visszamegy-e, persze te nem fogysz annyit, hogy aggódnod kelljen miatta.

2016. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nem olvastam vegig mivel nem ertek ehhez de youtuben keresd meg ot : st22lacika nala sok egyszeru de jo kajat talalsz meg minden, csak keress ra..
2016. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1. Az, amit futás címszóval műveltél, nem más, mint intervallum edzés, abból elég fél óra. A shop builder oldalon van róla jó cikk, olvasd el!

2. A kalóriaszámolással a te korodban óvatosan, fejlődésben vagy! Inkább makrót számolj! Ha a makrók rendben vannak, akkor a kalória is.

3. Van egy könyv, a címe "A sárga kapszula". Pdf-ben a sargakapszula.hu oldalról ingyen letölthető. Olvasd el, minden benne van, hogy megértsd az alapokat, és a miérteket.


Keresek még pár jó cikket, bocs, hogy csak egyesével tudom majd linkelni, de telefonról vagyok.

2016. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Intervallum edzés


[link]

2016. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Étrend


[link]

2016. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Étrend II


[link]


Itt sokan megijednek a rizs-csirkemell mintaétrendtől. Természetesen ha a makrók rendben, nyugodtan mehet más sovány hús, és más lassú felszívódású szénhidrát.

2016. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Glikémiás index táblázatok


[link]

2016. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi is az a glikémiás index?


[link]

2016. ápr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az intervallum edzésről már volt szó. Ezt viszont érdemes kiegészíteni heti 3 súlyzós edzéssel. Ugyanis a formánkat az izomzatunk határozza meg!

Szabályok: Heti 3 alkalom. Nem több. Nem kevesebb. Ja elolvasod a sárga kapszulát, megérted, miért.

Az első 6-8 héten csak teljes testes, átmozgató edzést végezz!

A korod miatt ne dolgozz nagy súlyokkal!


Edzésterv


[link]


Ha kérdésed van, keress! Sok sikert! :)

2016. ápr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2016. ápr. 23. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!