Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok, nagyon szeretn...

14 éves vagyok, nagyon szeretnék lefogyni. Hogyan? 14L

Figyelt kérdés
172cm vagyok és 85kg. Már nagyon kétségbe vagyok esve, mert egyszerűen nem tudom hogy fogyjak le! Minden nap elhatározom, hogy, na akkor ma nem eszek hízlaló dolgokat, de a végén mégis. Próbáltam a szobabiciklit is, de nagyon kifáradtam benne, és unalmas is volt, nagyon elment tőle a kedvem. Nem szeretnék sehova eljárni sportolni,mert szégyenlem hogy ilyen dagadék vagyok :( Mindennél jobban szeretnék lefogyni, mert utálom magam! Legalább 20 kilót le szeretnék adni, de hogyan?? Kérlek segítsetek! Szükségem lenne egy kis ösztönzésre is...
2016. máj. 4. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne a karcsúkhoz viszonyítsd magad , és ne brutális koplalást se hányást használj . Finom liszt , cukor, vajas dolgokat kerüld , sok vizet igyál . Úszás , röplabda és hulla hopp karikázás , kerékpározás segít . Kéthetente készít képeket ugyan úgy .
2016. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már. Sokat fogsz még nőni, fejlődni, ne koplalj, jó vagy így, annyit fogsz még változni, hogy magadra sem fogsz ismerni. Az anyagcseréd idővel fel fog gyorsulni és le fogod dobni automatikusan a plusz kilókat.
2016. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 klopusz ***** válasza:

Szia!


Anno a lányom fogyni akart, így mindenféle hülye fogyókúra-ötletet elvetettünk és egyszerűen elmentünk a gyerekorvoshoz. Ő az úgynevezett szétválasztó diétát ajánlotta, vagyis: szénhidrátot és fehérjét ne egyél egyszerre. Elmaradt az étrendjéből a rizs és a krumpli, nem evett rántott dolgokat viszont köretként zöldségféléket evett. Egyébként bármit ehetett. Szóval, ne gondolj semmi drasztikus éhezésre! Egyszerűen változtass az étkezési szokásaidon (erősen csökkenteni pl. a cukorbevitelt). Nála ez bejött :) Amúgy ő sem tudott mozogni rendszeresen, mert rossz a térde, így kevés mozgásforma maradt meg a számára.

Ha a fenti módszert betartod és szobabiciklizés közben pl. zenét hallgatsz, filmet nézel és így csinálod, Nálad is jó eredményeket lehet elérni.


Most amúgy megint "fogyózik". Étrendváltoztatás eredménye: egy hónap, két kiló mínusz, mérhetően több centivel vékonyabb. Ez a lassú fogyás azért is jó, mert nagyobb az esélye, hogy nem fogod többé visszahízni, amit leadtál.


Ha van kérdésed, írj nyugodtan!


Remélem, segítettem :)

2016. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak hizlaló dolgok? A kalóriatöbblet hizlal, persze vannak előnytelen ételek. Nem mindenkinél ugyanazok...


Sportolni otthon is lehet. Annyi tornavideó van.


Azt kell gondolnom, hogy nem szeretnél mindennél jobban lefogyni, mert akkor nem jönnél azzal, hogy ez unalmas, azt pedig elhatározod, de sose tartod be... Ennél lehetnél kicsit összeszedettebb, de azért értem, hogy nem könnyű, nekem sem az. Elszántan kutakodtam a helyes módszer után, majd azt megtalálva elszántan vártam, hogy sikerüljön betartanom... S egy ponton ez valamiért sikerült. Bár én nem szeretnék mindennél jobban lefogyni, annyi fontosabb van, pl. az élvezetek... Amik szerencsére pompásan összeférnek a fogyással is, jobbakat eszem, mint amikor híztam. Segít, ha szereted a jóféle, laktató, egészséges ételeket is.


Miket szoktál enni? Vagy miket akarsz? Mennyit?

Ha túl keveset eszel (sokan beleesnek ebbe), akkor nem csoda, ha nem bírod.

2016. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2: Koplalásról szó se volt, de mégis meddig várjon? Így is rengeteg feleslege van, az egészségének sem jó ez, a lelkének pedig már eddig is sokat ártott... Igenis akarjon változtatni. Ha már ilyen ifjan ennyi feleslege van, mi lesz később?


Kérdező, nincs még vész, de tényleg cselekedned kell. Nem kifogásokat keresned. De utálni magad eléggé balgaság, van egy bizonyára egész jól működő, komplex tested, ami megérdemli az odafigyelést és a jobb életmódot... S akkor megfelelően fog változni.

2016. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy dolog, ami még nem került elő a válaszokban: ha ennyi idősen túlsúlyos vagy, az valószínűleg részben genetikai, részben életmódbeli probléma, és az egész családodat érinti. Túlsúlyosak a szüleid, a testvéred (ha van)? Ha a válasz igen, akkor együtt kell váltanotok. Nem fogod tudni megállni, hogy rendes kaját és rendes mennyiségben egyél, ha otthon senki más nem teszi ezt, és pl. folyamatosan ott van a nasi minden asztalon. Döntsétek el együtt, hogy változtattok, járjatok együtt futni, és egyetek mást. A közös elhatározás erősebb, mint ha csak egyedül csinálnád.
2016. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, csak én vagyok dagadt, meg az apám is egy kicsit, de a nővérem és anyukám vékonyak
2016. máj. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!