Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eredményes lehet ez a fajta...

Eredményes lehet ez a fajta életmódváltás?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szeretnék lefogyni, mert a testsúlyom aránytalanul nagy a magasságomhoz képest (165/68/L), amit nem értek, mert egyáltalán nem nézek ki kövérnek, persze vékonynak se, teljesen átlagosnak. Bár igaz, hogy az utóbbi 1 évben meghíztam, de ez nem látszik annyira az alakomon mint a súlyomon. Arra is gondoltam, hogy mivel rettenetesen kevés vizet iszom, --úgy kb. 0,5-1L körül egy nap-, lehetséges volna, hogy túl sok vizet kötök meg? Nem tudom, de ettől függetlenül szeretnék egészségesebben táplálkozni, és mozogni. El is kezdtem a héten, nem eszek péksüteményeket, lisztes dolgokat. Igyekszem több zöldség-gyümölcsöt enni, megiszok 2L vizet és áttértem a barna kenyérre. Emellet úgy heti 2-3-szor tornázom 1 vagy fél órákat. Mit ajánlanátok reggelinek, vacsorának? Ebédelni a suliban szoktam(14 éves vagyok). Reggelire jó a müzli? Vagy ha nem akkor mi, ami gyorsna megvan? Előre is köszi!
2016. máj. 12. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne müzlit egyèl kivève ha cukormentes mert általában elèg sok benne a cukor,nèzd meg a csomagoláson. Inkább vegyèl zabpelyhet ès főzz belőle zabkását. Vagy szendvics tk kenyèrből ès sovány felvágottak. Vacsorára inkább fehèrjèt próbálj enni. Tojást natúr csirkemellet esetleg natúr joghurtot. De a tízórai ès az uzsit se hagyd ki !! 14/l
2016. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, és vacsorára mehet zöldségsaláta? Tízóraira meg uzsonnára mit ajánlasz? :D
2016. máj. 12. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Vacsorára mehet zöldségsaláta, de valamit egyél hozzá, mert ez nem étkezés (hacsak nem rengeteg és szénhidrátdús zöldséget eszel vagy efféle). Kivéve, ha te vacsorakor nem vagy éhes, akkor persze elég a zöldség.


Azt nem csodálom, hogy nem nézel ki kövérnek, ilyen számokkal az nehéz, persze meztelenül tuti látszik a felesleg, de ha mondjuk izmosabb vagy, s jól oszlik el, akkor még igen szexi is lehetsz ennyivel. Ezt te látod.


Én mindig a tojást szoktam ajánlani, persze kismillió más opció is van, a már említett zabkása is jó annak, akinek az megfelel (nekem a szénhidrátbombák általában nem jók), számos előnye van.

Ehetsz olajos magvat is picike étkezésnek, ha az szimpatikus számodra. Van, aki gyümölcsöt eszik pici étkezésnek, van, aki azt semmiképp, mert éhessé teszi. Ki kell tapasztalni, számodra mi működik.

2016. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok :) tízóraira vihetsz magaddal gyümőlcsöt (de ne banánt) pl: vigyèl 2 db zöld almát,vihetsz egy kis dobozba akár salátát is vagy, 1 szendvicset :) uzsira már inkább fehèrjère kène tenni a hangsúlyt. Pl: egyèl uzsira tojást+zöldsèget esetleg egy kis natúr csirkemellet, vacsora pedig zsírszegèny túrót .
2016. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenkinek megy a zöld kéz. :)
2016. máj. 12. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez eddigi válaszok korrektek voltak. :)


Én a kenyér esetében csakis a 100%os rozskenyeret enném, mert az nem tartalmaz búzalisztet sok mással ellentétben.

itt egy kép róla :

[link]


Vacsira már ne fogyassz szénhidrátot, max zöldségek. Leginkább a sali csirkehús a tökéletes, de a túró is akár.

Amit ne egyél búzalisztes és cukortartalmú ételek ( konzervek, virslik stb)


Amit lehet:


szénhidrátok: barnarizs, köles, jázminrizs, bulgur, hajdina, basmati rizs, zab, édesburgonya stb.

zöldségek: leginkább a zöld zöldségek

gyümik: a nap első felében, este már ne mert a gyomor nem tudja már lebontani úgy és éjszaka elkezd erjedni ott

tejtermékek a korodra való tekintettel mehetnek: túró, cottage cheese, mozarella. A joghurtokkal óvatosan, sokan nem tudják de az alacsony zsírtartalmú és szinte 0 %os joghurtokat úgy ellensúlyozzák, hogy megnövelik a benne lévő cukor mennyiséget. Tehát lehet picit magasabbb zsírtartalmú joghurt is.


Húsok: csirke, pulyka, hal, sovány marha , csirkemell-pulykamellsonka

A zab tényleg pikk pakk megvan én úgy szoktam, hogy 30 grammot kimérek bele édesítő felöntöm kevés vízzel be a mikróba 1,5 percre és kész. Kevés bogyós gyümivel tökéletes.


A folyadék tényleg fontos, minimum 2-3 liter mentes víz vagy zöldtea.


Ja és a következő kép sokat elmond, hogy ugyanaz a a testsúly izomzattal hogy néz ki és ugyanaza testsúly zsírral.


[link]


A következő testzsírszázalék alakulás is elég érdekes képekben:


[link]

2016. máj. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, neked is ment a zöld kéz! :-)
2016. máj. 13. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!