Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni jojó-effektu...

Mit kell csinálni jojó-effektus KÖZBEN?

Figyelt kérdés

épp benne vagyok de mindenhol csak olyan tanácsokat látok miszerint mit kell tenni hogy elkerüljük a jojó effektust,olyat már nem hogy mi a retek a dolgom ha már belekerültem.

10 kg-t leadtam kalóriaszámlálgatással de nem figyeltem arra hogy a BMI-mhez képest túl keveset viszek be :1000-1200kcal,kevés szénhidrát és zsír de azért vannak,cukor elhagyása,lassan felszívódó szénhidrátok,saláta,natúr csirke ,zöldség,gyümölcs stb stb de soha nem koplaltam. Most elértem azt a súlyt amit akartam ezért megemeltem lassan a kalóriabevitelemet elsőkörben mint ahogy azt az ilyen témával foglalkozó oldalak tanácsolják olyan 1400 ra kb( de megmaradt az eddigi napi egy óra intenzív sport )viszont lassan visszakúsznak a kilók. Elvileg 1400 kcal és az életmódom mellett még így is épp hogy fogynom kéne nem ellenkezőleg.Nem tudom mi a teendő ilyenkor,csökkentsem a kcalt vagy épp hogy tovább emeljem/maradjon a mostani?

Légyszi témához szakmailag értők és/vagy ilyen helyzeten túljutók írjanak és ne egy két szavas akár még a kérdésemhez totál nem hasznos válaszokat adjatok (bocsi a kitételekért de a kérdések 90%ban vagy trollkodnak a válaszadók,vagy ítélkeznek,vagy nem a kérdésre válaszolnak,vagy csak kedvesen de haszontalanul meg említik hogy oh ők meg az anyjuk bátyjának a feleségének az unokahúgának a barátnője is ilyen helyzetben van szomorú szmájli)

Köszönöm szépen ! ^^



2016. jún. 12. 11:32
 1/5 crudy ***** válasza:
Az elviek nem mindig ugyan az mint a valóság. Ha belövöd azt a kalóriát amennyitől nem fogsz és nem hízol akkor az jó. Egészségtelennek tűnhet ha nagyon kevés de ha stagnálsz akkor a szervezetednek meg van a napi adagja. Utána már csak az arányokra kell figyelni.
2016. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen magas, hány kiló vagy, mióta hagytad abba az 1000-1200 kcalt és kezdtek vissza jönni a kilók? akkor hány kiló voltál? Mi az 1 óra intenzív sportod? Emeltél 200-400 kcal-t, ezt a pluszt milyen kaja adja?
2016. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
162 cm ,54kg(..voltam,most 58 ez durván 3 hónap alatt jött vissza amiből 1 az 55ön való stagnálás volt)a sport futást,bringázást,1.5kg hullahopp karikát,úszást,konditerem kardió ,és hasonlókat jelent,minden nap valamelyik úgy hogy 350-400 kcalt égessek közben. 200-400 annyi hogy suliba nem almát viszek pl hanem zsírszegény ivójoghurtot,vagy pont hogy két almát,2 kocka csoki/hét, 1-2 diabetikus keksz ilyesmik vagy csak szimplán adagok növelése
2016. jún. 12. 12:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Testkompozicio milyen? Egyértelműen zsír jött vissza vagy lehet, hogy mostmár izmot is tud épiteni a szervezeted a sport es a minimálisan emelt kcal mellett?
2016. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha centikbe nem változtál, akkor lehet hogy szép lassan betöltődtek a glikogén raktáraid és ez az általuk vissza tartott víz.
2016. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!