Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a diétámról?

Mit gondoltok a diétámról?

Figyelt kérdés

Étel:

Reggeli: 2,5dl yoghurt, 1tk lenmag, 6szem aszalt vörösáfonya, 2ek zabpehely

Ebéd: Heti 2x saláta tejfölös salátaöntettel pár szem pirított zsemlekocka, kisebb adag 3x rántott csirke, 1x hátszín, 1x roston sütött hal mellé hasábkrumpli kókuszzsíron sütve vagy rizs

Uzsonna: Nagyobb adag gyümölcs

Nasi(2-3naponta): 2tucat kölesgolyó, 2dl zsírszegény tej, kis adag napraforgómag

Vacsora: 2 vékony szelet kenyér, felvágottnak 2szelet sonka vagy 4szelet szalámi, vékony vaj, trappista sajt, zsírszegény túró, Activia yoghurt

Ital: Reggel 2dl tea 1kanál mézzel, átlagban 3dl üdítő, 2l ásványvíz


Edzésnek: Heti 5x 40perc aerob edzés+10perc súlyzós

1x 20perc talajtorna has és hátizommal


Eddigi infók, egyéni ízlésem és anyagi helyzetemből eddig ezt tudtam kihozni. 6hete kezdtem és -6kilónál tartok. Min érdemes még változtatni?



2016. jún. 19. 11:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és 22/F 175cm 96-97kg
2016. jún. 19. 12:03
 2/19 anonim válasza:
A vacsora: A kenyeret teljesen írtad ki az életedből, a barna kenyér kivételével (vagy teljes kiörlésű). A sonka maximum csirke/pulyka legyen, szalámi se. A vajat abszolút nem ajánlom, hízlal és a szívnek sem tesz jót. A napraforgómag olajos (és sós), melyet kerülni kell. A teát édesítővel ajánlanám. Az ebéd: NE egyél rántottan semmit, ha fogyni akarsz, mert a zsemlemorzsa sok-sok szénhidrátot tartalamaz, ráadásul olajos, sültkrumpli ugyancsak. Üdítőt dobd ki a kukába. Most. A trükk: Oszd be időrendbe hogyan eszel. Trükk: Ha össze-vissza eszel, egy diéta sem segít. Ha (példa) 2 óránként eszel reggel 10től este 6ig, a szervezet megszokja, adaptál és ehhez mérten raktároz zsírt. Ha rendszeresen eszel, kevesebbet fog. A maradékot pedig cardioval (úszás! Futás!) tudod eltűntetni. A cukros üdítő felrúg MINDENT AZONNAL, és kezdheted újra a ciklust. A tejtermékeket minimalizáld amennyire lehet, javaslatom szerint csak vizet igyál, mást nem igényel a szervezet. Abból is sokat (2-2,5L). Fogyáshoz súlyzózni egyelőre felesleges, cardiora feküdj rá. Lépcsőzz, fuss, ússz. Ebéd az fontos. Csak pulyka/csirke/hal ételeket ajánlok ROSTON, köretnek rozst (kevés sóval), vagy zöldséggel, krumplit nem. 50kg-ot fogytam már így, egy idő után te is megszokod az életmód váltást.
2016. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Teljes kiőrlésű kenyeret szoktam enni. De nem tudok teljesen lemondani gyömbéritalról, sültkrumpliról. Nem eszem/iszom pár hétig és az élettől is elmegy a kedvem. Az időrend nagyjából megvan, mindig lefekvés előtt 3órával vacsorázok. A napraforgómagra érdekes, hogy ezt mondod, mert sokak szerint segít a fogyásban. A cardio miért segít a fogyásban? Azzal állóképességet szoktak növelni.
2016. jún. 19. 13:19
 4/19 anonim ***** válasza:

Az előzőnek nincs igaza sok dologban, pl. a vaj nem hizlal, kizárólag a kalóriatöbblet hizlal és a vaj sokaknak inkább segít, de ez emberfüggő. A napraforgómaggal ugyanaz, én is mindig ettem olajos magvat fogyáskor, általában elég sokat. Attól még esetenként lehet előnytelen, de ez mindenre igaz s ezt az embernek magának kell kitapasztalnia.


Ha az ebéd saláta, akkor elég fehérjeszegénynek néz ki a nap, amúgyis esélyes, ki kellene számolni.


A tej előnytelen, a felvágottak zöme sem minőségi, bár ez a trappistára is áll. A joghurtnak rég van magyar írásmódja, nem tudom, miért használják az angolt.

Az üdítő teljesen buta ötlet bármilyen étrendben.


A többivel nincs bajom, ha nem nekem kell enni, nyilván lehet így is fogyni, mennyiség kérdése. A sült krumplit egyesek egészségtelennek tartják, én nem, mindenki döntse el maga, mit gondol róla.


Súlyzós edzés több kellene, csináld már komolyan akkor, a teljes testet nem lehet 10 perc alatt megedzeni, kezdőknek pedig teljes testes kell, heti háromszor (ha az túl sok, akkor kétszer, de 3 is menni szokott, inkább csak az első héten van hosszabb izomláz, persze ez az edzésprogramon s az ember edzettségén is múlik).

2016. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
46%
A fogyáshoz vezető út részben lemondásokról is szól. Az attitűdöd kell megváltoztatni ehhez. De igen, letudsz mondani az üdítődről és a krumplidról, mert tudod, hogy hasztalanok, akadályoznak a célod elérésében. A főtt krumpli is jobb alternatíva. Az étkezés az félig segít, a másik fele az, hogy mit iszol. L-carnitin tartalmú, cukormentes üdítőket is javaslom. A cardio pedig kifejezetten fogyásra van, amit leírtál csak az egyik pozitív mellékhatása. Miért segítene fogyni? Mozogsz, nem? Az is sport.. Nekem addig ment el az életkedvem, amíg nem éreztem azt, hogy gyorsabb, erősebb vagyok.
2016. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
26%
#4, súlyosan elvagy tévedve. Aki azt mondja, hogy a sültkrumpli nem egészségtelen, szerintem ne cáfolja meg senki válaszát ilyen magabiztosan. Ráadásul súlyzós edzést ajánlani fogyáshoz? LOL.
2016. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
L-karnitint 1000mg-os tabletta formájában szedem meg mellé multivitamint. Kardiót mennyi ideig érdemes csinálni, ameddig bírom? És milyen fehérjeforrást érdemes még enni, ami nem túl drága vagy időigényes?
2016. jún. 19. 13:43
 8/19 anonim ***** válasza:

#6: Nem fogyáshoz, az élethez. A súlyzós edzés jó. Ha a kérdező nem írt volna róla, nem biztos, hogy említem, de ha már súlyzózik, akkor rendesen csinálja. Amúgy az aerob a jó fogyáshoz, tudom, illetve igazából bármi, ami kalóriát éget. A teljes testes edzés az egész testet felpörgeti, ami az anyagcserére jó hatással lehet, de elsősorban nem a kalóriaégetés miatt csináljuk.

A sült krumpli nem a legideálisabb, de pl. a tk kenyérnél elég sokak szerint jobb, nem is véletlenül... Ahhoz képest még a kenyérbe se szoktam beleköütni, ha valaki azt akarja enni néha, tegye.


Kérdező, az üdítőt akkor is jobb lenne cserélni, minimalizálni. Persze ha konkrétan elmegy az életkedved nélküle, akkor igyad, de mivel ez nem eléggé logikus, azért próbálj kevesebbet s mást. A testednek egyáltalán nem szükséges, sőt, a lelki függéstől is jobb lenne szabadulni. Ha nem is drasztikusan, de fokozatosan.

A sült krumplit még megértem, nekem is nagy kedvencem volt, annyira mondjuk nem, hogy vagy 4 évig ne tudtam volna szinte nullára vinni hirtelen, de nekem passzolnak a drasztikus váltások. Az édességeket viszont nem hagytam el soha. Mindenkinek megvannak a maga kis kedvencei, jó esetben ezeket be lehet passzintani egy, az átlagemberénél nagyságrendekkel egészségesebb életmódba (az édességekkel ez elég könnyű, mert nincs fix elem. a sült krumplira ez nem igaz). Vagy ritkán és/vagy keveset enni belőle. Sokunknak nem való a totális tiltás. Könnyű mondani, hogy ne egyél ezt s ne igyál azt, de nem mindenkinek célszerű mindenáron betartani ezeket. Vannak elemek, amikhez csak óvatosan szabad nyúlni, különben minimum egy kisebb tragédia lesz belőle. Vagy felesleges önsanyargatás.

2016. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Sok fehérjét tartalmaz a csirkehús, pulykahús és a hal, rizs is. Elegendő mennyiségűt, ha rendszeresen eszed.
2016. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A rizs azért elég kevés fehérjét tartalmaz s nem is komplett. Persze ha rengeteget eszik az ember s komplettálja, úgy már számít. De az inkább szénhidrátbomba. A zabban több van, de nekem az is szénhidrátbombának minősül, elvégre az.

Egyszerűbb a komplett állati fehérjékre fókuszálni (a tej, joghurt és társai elég fehérjeszegények, inkább szénhidrátosak, a többi OKbb).

2016. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!