Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a diétámról?

Mit gondoltok a diétámról?

Figyelt kérdés

Étel:

Reggeli: 2,5dl yoghurt, 1tk lenmag, 6szem aszalt vörösáfonya, 2ek zabpehely

Ebéd: Heti 2x saláta tejfölös salátaöntettel pár szem pirított zsemlekocka, kisebb adag 3x rántott csirke, 1x hátszín, 1x roston sütött hal mellé hasábkrumpli kókuszzsíron sütve vagy rizs

Uzsonna: Nagyobb adag gyümölcs

Nasi(2-3naponta): 2tucat kölesgolyó, 2dl zsírszegény tej, kis adag napraforgómag

Vacsora: 2 vékony szelet kenyér, felvágottnak 2szelet sonka vagy 4szelet szalámi, vékony vaj, trappista sajt, zsírszegény túró, Activia yoghurt

Ital: Reggel 2dl tea 1kanál mézzel, átlagban 3dl üdítő, 2l ásványvíz


Edzésnek: Heti 5x 40perc aerob edzés+10perc súlyzós

1x 20perc talajtorna has és hátizommal


Eddigi infók, egyéni ízlésem és anyagi helyzetemből eddig ezt tudtam kihozni. 6hete kezdtem és -6kilónál tartok. Min érdemes még változtatni?



2016. jún. 19. 11:59
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Az üdítőt próbálom tovább csökkenteni, már azt is nagy eredménynek tartom, hogy napi 8-10deciről levittem 3-ra. Én erre vagyok kissé függő, édességet nem ettem több mint 2hónapja, az csak kicsit hiányzik.

Nálam az probléma még, hogy sok ajánlott étel egyszerűen nem ízlik, rosszabb esetben undorodom is tőlük. Ilyen pl a tojás fehérje, a basmati rizs, a csirkemell, a párolt zöldség.

2016. jún. 19. 14:06
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben gratula, 3 deci jobb, mint 8-10, az biztos :) Remélem, sikerül majd tovább csökkenteni probléma nélkül. Az ember sokat tud változni. Én is meg tudom inni a kávét édesítés nélkül, sokáig tartott, de összejött (jó, mindig meg tudtam inni, de most már nem is hiányzik s így is ízlik). Értékelem a lépéseidet, s nagyon megértem, hogy nem tudsz hirtelen szakítani minden előnytelenebb elemmel.


A felsoroltakat én sem enném meg, kivéve a tojásfehérjét, de sok évig azt is ízetlennek tartottam. Házi tojásból nem az, de miért kellene magában enni, a sárgája nélkül? Bár néha hasznos tud lenni, főleg, ha az ember nem eszik meg más sovány fehérjeforrást.

Annyiféle jó étrend van, nem kell magunkra kényszerítenünk másokét.

Azért az étrendedbe férne több zöldség, ahogy elnézem. Bár anélkül is lehet élni s bevinni, amit kell, ezt a műfajt nem ismerem.

2016. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Én nemrég a tükörtojást is úgy ettem, hogy csak a sárgáját kenyérrel xD
2016. jún. 19. 14:26
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ilyen pl a tojás fehérje, a basmati rizs, a csirkemell, a párolt zöldség."


Kérlek, ebben az esetben szokj hozzá hogy kövér maradsz. Fejben dől el minden. Majd ha valóban változtatni akarsz, nem fogsz kifogásokat gyártani! Tudom, én 30 kilót adtam le teljes életmód váltással! Kenyér és édességfaló voltam, ma már csak néha-néha eszem 1-2 szelet CH csökkentett kenyeret, illetve ilyenkor nyáron eszem fagylaltot, jégkrémet alkalmanként.


Annak a válaszolónak aki szerint súlyzós edzés nem kell a fogyás, diéta alatt, azt ajánlom kicsit tájékozódjon, mielőtt olyanba üti az orrát, amihez halvány lila gőze sincs. Magamból kiindulva, ha én 30 kg-ot leadtam volna súlyzós edzés nélkül, csak aerob edzéssel, egy felfújt, lógó bőrű izé lettem volna. Másrészt fogyáshoz nem a kardió a legjobb, hanem az aerob pulzus tartományban végzett folyamatos, legalább 40perc-1 órán át tartó edzés átlagban 120-140 közötti pulzusszámon. Kardió csak az állóképesség javítására ideális, fogyáshoz nem feltétlen.

2016. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló, te vagy súlyosan eltévedve, és félrevezeted a kérdezőt. Komolyan kardio edzést ajánlasz a fogyáshoz, súlyzós edzést meg nem? Tisztában vagy azzal, mi a kardio edzés? Olvassál már utána, mielőtt ilyeneket írogatsz! Köszi.


Kérdező, aerob edzés kell neked heti min. 3x40 perc, meg heti 3x teljes testes súlyzós edzés - ami nem csak 10 perc. Az aerob persze lehet több is, mint 3x egy héten, ha neked belefér az 5, akkor menjen annyi.

Az étrendedben szerintem kevés a fehérje, és sok a szénhidrát, meg a tejtermék. Olvass utána a szálkásító diétának, számold ki a makróidat, és úgy egyél, hogy a keretedbe beleférj. A rántott dolgok vsz. nem férnek bele, de ha nem hagyományos módon csinálod, hanem sütőben sütöd, és a panírod sem zsemlemorzsás, hanem inkább paleós, akkor akár még bele is férhet. Ahogy a sült krumpli is sütőben sütve. Úgy állítsd össze az étrendet, hogy beleférj a makrókba, de ne menjen el tőle az életkedved. Piszok jókat lehet enni diéta közben is, csak kreatívnak kell lenni.

Egyébként én alapból nem vagyok egy nagy krumplifogyasztó - izzad tőle a lábam :D -, de jobbnak tartom a sült krumplit, mint akármilyen kenyeret. Csak az van a köztudatban, hogy a tk kenyér egészséges, a sült krumpli meg nem, mert utóbbi esetében mindenki a bő olajban sült krumplira gondol. Pedig el lehet azt minimális zsiradékkal is készíteni. Amúgy én most a sült cukkinire vagyok ráfüggve, meg a sült gombára.

A csirkemellet próbáld meg sütőzacsiban elkészíteni, úgy szaftosabb marad. Ha úgy sem jön be, akkor egyél csirkecombot, halat, sovány sertést, marhát. Olyat egyél, ami ízlik, alakíts ki egy olyan étrendet, életmódot, amit nem kúraszerűen, hanem akár élethosszig is tudsz követni.

Nem kell párolt zöldséget enni, egyed nyersen. Párolva, főve én sem eszem meg a céklát, répát, nyersen viszont szeretem. A cukkini is jó nyersen, a káposzta, paprika, paradicsom, saláta, és több vitamin van benne, ha nem hőkezeled. A tojást sem kell sárgája nélkül enni, és a rizs helyett is lehet más köretet választani. Egyél krumplit, ha az bejön, próbáld ki a kölest, bulgurt, zabot meg mit tudom én miket szoktak még ajánlani alternatív köretnek, a testépítés rovatban, ilyesmikkel én nem élek. :) Csak a makróidba férjél bele.

Heti 0,5-1 kg fogyás a normális, ha ennél többet fogysz, akkor több szénhidrát kell, ha kevesebbet, akkor meg csökkenteni kell a szénhidrátot.

A teádban lévő egy kanál méz sem fog megártani meg a 3 dl üdítő sem, de férjen bele a szénhidrátba. Magyarul ha az üdítőt választod, akkor aznap kevesebb legyen a köret. Hamar rá fogsz jönni, hogy megéri-e egy pohár cukros víz miatt kevesebbet enni. ;)

Amúgy a basmati rizzsel mi a bajod, ha amúgy szoktál enni rizst? Annak más íze van? Ezt tényleg kíváncsiságból kérdezem, nem ettem még basmati rizst, sőt mostanában rizst se nagyon. Majd tömegeléskor. :)

Egyébként meg nincs olyan, hogy az egyik étel hizlal, a másik meg nem. A mennyiség az, ami hizlal. Csirkemellből meg salátából is meg lehet enni annyit, hogy kalóriapluszban legyen tőle az ember, de ha valaki a napi szükséges kalóriamennyiséget csak csokiból, vajból, krumpliból meg szotyiból viszi be, vagy kalóriadeficitben van, akkor nem fog attól hízni, hogy ilyesmiket eszik. Az már más kérdés, hogy mennyire lesz egészséges, milyen lesz a bőre, és úgy összességében hogy fog kinézni.

A szálkásító diéta voltaképpen a mennyiségben különbözik a tömegnövelő diétától. Ha leegyszerűsítjük, akkor egy testépítő akkor is csirke+rizst eszik, ha fogyni akar, meg akkor is, ha hízni=izmot felszedni. Ugyanazokkal az ételekkel mindkettő megy is neki, csak nem mindegy, hogy mennyit fogyaszt belőlük. Tömegeléskor azért kajál minél tisztábban, hogy az izom mellett kevesebb zsír jöjjön fel. Szálkásításkor meg azért, hogy a zsírveszés mellett csak minimális izmot veszítsen. A súlyzós edzés is emiatt kell szálkásításkor is, hiszen ha az izmok terhelésnek vannak kitéve, akkor a szervezet kevésbé szívesen bontja le őket, sőt kezdetben kalóriadeficit mellett is létre jöhet izomtömeg-növekedés - ez a kezdő effektus.

Kérdező, olvasgass sokat ebben a témakörben, mert rengeteget tudnék még írni, de felesleges lenne, mivel mások már megtették helyettem. Sok sikert kívánok neked, a kitartó munkának mindig megvan az eredménye. ;)

2016. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam a basmati, jázmin és barnarizst is, de mind borzasztó ízűek voltak, úgyhogy én maradok a sima fehér rizsnél. Nem hiszem hogy az olyan rossz volna.
2016. jún. 19. 15:21
 17/19 anonim ***** válasza:
A reggeli még relatív okés lenne, ha az a vacsora lenne... Egyébként a többi étkezésnél nem csinálsz mást, mint az inzulin szintedet hintáztatod...
2016. jún. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

16#

Ajánlom a fekete rizst, az finom, igaz méregdrága...

Az én kedvencem a gersli, hajdina, és a bulgur. Ebből a gersli a legolcsóbb.

2016. jún. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
17-es ezt kifejtenéd?
2016. jún. 20. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!