Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tapasztalatok akik koplalással...

Tapasztalatok akik koplalással fogytak?

Figyelt kérdés

Aki így fogyott le,leírná a tapasztalatait?

Mennyit evett?

Mennyi ideig csinálta?

Hány kg-t fogyott?

Sikerült-e megtartani az elért súlyt?

Elégedett volt-e az eredménnyel?


!!Nem kérek olyan választ,amiben az van,hogy ez mivel jár és mennyire káros!!



2016. júl. 2. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Anorexiás voltam.

Gyümölcsöt ettem és pár falat melegételt.

Fél évig csináltam.

20 kg-t fogytam.

Visszahíztam.

Nem tudtam megtartani, amint elkezdtem enni visszajött 30 kg.

Nem voltam elégedett, mert a betegesen sovány testalkatom ellenére kövérnek láttam magam, plusz nem voltam elég feszes, csak plötyi.

Ha tehetném visszaforgatnám az időt. Soha nem kezdenék bele.

2016. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Anorexiás lettem miatta.

200 kalóriát ettem egy nap, néha talán havonta háromszor ettem mondjuk egy tál meleg ételt.

30 kilót fogytam, feszült, ideges és hamar fáradó lettem. A menzeszem kezdett elmúlni, a hajam hullot, sápadt voltam, beesett volt az arcom és iszonyatosan fáztam.

Az eredménye még az lett, hogy vashiányos lettem és gond vam a vércukrommal.

Nem éri meg a koplalás egyáltalán.

2016. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
10 kilót fogytam így, nem tudom mennyit ettem, keveset, napi egyszer, pár hónapig. Állandóan gyenge, fáradt voltam, rosszul lettem minden héten párszor, fekete árkok voltak a szemem alatt állandóan, rémesen néztem ki. Mellesleg a munkahelyemről is kirúgtak mert nem tudtam úgy dolgozni mint mások, gyakran voltam beteg. Aztán amint normálisan kezdtem enni 2 hónap alatt 18 kilót híztam vissza. Semmi értelme koplalni szerintem sem. Csak negatívuma van, hiába lesz az ember vékonyabb, akkor is rosszabbul fog kinézni... és normális diétával sokkal többet ér az ember.
2016. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Koplaltam másfél hónapig. 14 kilót fogytam. Majd elkezdett a hajam hullani nagyon durván, fogmosáskor az ínyem durván vérzett, állandó fáradtság, rosszkedv. Nem egészen 1 hónap alatt mind a 14 kiló visszajött.

Most ott tartok, hogy normális étrenddel, rendszeresen sporttal igyekszem fogyni. 1 hónap alatt 2.5 kilót fogytam le. A hajam már kevésbé hullik, a közérzetem jobb lett, és az ínyem sem vérzik már.

2016. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
2 hónapig nem ettem, csak vizet és heti 2x fekete kávét ittam. 15kg-t fogytam, 3x ájultam el, a 3. alkalommal kórházba vittek, ahol felhizlaltak (2.5 hónapot voltam ott) A szüleimtől eltávolodtam... (nekik ez kb 380.000ft-ba került, kórházi ellátás+pszichológus)
2016. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, kizart hogy ket honapig csak vizen elj, es ezalatt 3x ajulj el. Valamit enned kellett. Ennyi ideig vizen meghaltal volna.
2016. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen , 30 kg-t fogytam koplalással 8 hónap alatt.

175 centimhez 100kg voltam, 70 lettem. Napi 1 zacskó saláta öntet nélkül, mellé pár szelet sonka, vagy 1 szelet natúr sült csirkemell

2 db alma vagy narancs


A Tapasztalataim

- állandó éhség, görcsös gyomorfájás

- intenzív hajhullás

- szédülés, hányinger, fejfájás majdnem minden nap

- gyengeség, fáradtság

- természetesen nem tudtam megtartani a súlyomat.

- fura lehet, de egyáltalán nem emlékszem rá, hogy hogy néztem ki. Fogalmam sincs róla, milyen alak rejtőzik a háj alatt. Fotó nem készült és nem tudom felidézni. Úgyhogy nem tudom tetszett -e az eredmény. A magasságomhoz telt, de már normál súly kategóriába tartozik a 70 kg egyébként elvileg.


Az ember nem bírja a végtelenségig éhezéssel. Én sem bírtam. A sokszorosát híztam vissza pár év alatt, teljesen felborult a szervezetem működése, annak ellenére, hogy soha nem zabáltam kifejezetten hatalmas mennyiségeket, extrém kövér lettem, hormonzavaros lettem, inzulinrezisztenciám lett, petefészek cisztáim lettek, meddő lettem, a vérzésem kimaradozik, évente 3-4 alkalommal jön csak meg.

Mára már tudom, hogy hatalmas hiba volt így nekiállni, de akkoriban még nem volt annyi forrásom mint most, nem tudtam mit hogyan kellene. Az iskolai orvosi vizsgálat alkalmával kaptam a tanácsot, az volt a javaslat, hogy a lehető legkevesebbet egyem, én pedig belementem:( A szüleimnek csak az volt a fontos, hogy ne legyek ronda kövér, nem foglalkoztak vele mit és hogyan csinálok. Örültek, hogy nem ciki velem mutatkozni az utcán. (ezt ők mondták így, többek között)


Ma már teljesen máshogy csinálom, mert természetesen szeretnék lefogyni. Az elmúlt pár hónap alatt kidolgoztam egy saját módszert. Adtam időt annak, hogy megtapasztaljam mennyi lemondást tud elviselni a szervezetem, mi az amit a sikeres fogyás, és majd az elért súly megtartása érdekében jobb ha megtartok csak esetleg ritkábban fogyasztom stb.

Tudatosan készítettem elő ezt az egészet. Lelkileg felkészültem arra, hogy évekig tartó folyamat lesz, nem lehet bomba alakot várni 1-2 hónap alatt, de nálam még egy év alatt sem. Nekem ezt volt a legnehezebb elfogadni, hogy nem megy másképp, csak hosszú idő alatt. Összeállítottam magamnak egy élethosszig tartandó diétát, és mozgást is végzek. Működik, csak nagyon lassan, és sokat stagnálok is.


Qurvára rossz ötlet koplalással fogyni. A visszájára fordul a dolog, és rosszabb helyzetben leszel mint mikor elkezdted.

2016. júl. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, tényleg nem ettem semmit. Lettek is következményei, a mai napig...
2016. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
8éve 43kg-t fogytam koplalással,abból kb.10 jött vissza,igaz,közben született még egy gyermekem.De nem éri meg:legyengült az immunrendszerem,akkoriban 10 hónapig nem menstruáltam,kihullott a hajam,és azóta sem sűrűsödött vissza.😞
2016. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
47%

Először nehéz volt, majd fokozatosan könnyebb lett "nem enni". Egy idő után elmaradt a menstruációm (már egy éve nincs) és elment az étvágyam. Nincs korgó has, nincs éhezés. Ezt hívják anorexiának és én azt hiszem beleestem bár ezt magamnak még mindig nem tudom bevallani.

Először 1300kcal, majd fokozatosan csökkent, 800, 500kcal. Minden nap ettem valami keveset, de szinte csak zöldséget és gyümölcsöt.

Még mindig csinálom.

3hónap alatt 5kg-ot fogytam, de volt hogy egy héten egy kiló mínusz is lement.

Sosem voltam elégedett az eredménnyel. 50kg-osan kezdtem el koplalni, de 42kg-osan sem tetszettem magamnak.

2016. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!