Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sajnos terhesség alatt meghízt...

Sajnos terhesség alatt meghíztam, s sok megjegyzést kapok, amik nem direkt sértőek, legalábbis nem mind, de mégis nagyon rosszul esnek. Hogy lehet ezt könnyebben viselni? Mármint lelkileg? Szinte folyton keserűen érzem magam.

Figyelt kérdés

Sosem voltam igazán sovány, inkább amolyan sportosan formás.De jól éreztem magam a bőrömben, sportoltam, s észrevettem hogy jó értelemben megnéztek, ami jól esett, jót tett a mindig is szegényes önbizalmamnak. Aztán terhességem alatt veszélyeztetettként nagyon sokat pihentem, s bár sosem zabáltam, felmentem 110kg-ra igaz egy része viz volt és le is ment utána hamar. Most másfél évesemmel vagyok itthon már csak 80néhány kilo vagyok, viszont háztartás és gyerek mellett nemigen van időm direkt sportolni max itthoni torna, s a rohangálás vele, meg a séták. De ettől nem nagyon fogyok, pedig hat után nem eszek, meg amúgy se sokat, s kicsim is szopizik még ami állítólag segítené a fogyást.

Főként a régi most nem jó ruháim szekrényben való pihenése bánt, na meg hogy bár legtöbben azt mondják nem vagyok úgy istenigazából kövér,csak van egy kis felesleg, mégis kapok bántó dolgokat. Például ma a boltban egy bácsitól akit én nem is ismerek (a párom szülőfalujába költöztünk, sokan nem ismernek engem)A boltos mondta neki hogy kik vagyunk a kislányommal, s a bácsi erre kedélyesen mondta hogy ilyen erős deltás asszonyka összeroppantja azt a csenevész fiút. (Mármint a páromat) Kb szó szerint ezeket a szavakat használta.S folyton ilyeneket kapok mindenfelöl.A férjem, aki kimondottan sovány azt mondja átlagos testalkatú vagyok, viszont most már sokszor mellette is kényelmetlenül érzem magam, mert kb egy magasak vagyunk de én termetesebb. Rossz érzés, s kicsit depisnek érzem magam tőle. Mások hogy dolgozzák ezt fel? Nyilván a fogyás a megoldás, de az nem nagyon megy, ráadásnak úgy érzem csak akkor nem szólnának meg ha kb csontsovány lennék, vagy akkor meg már azért? Észrevettem, hogy hasonló arányú, sőt nálam kövérebb, de alacsonyabb, vagyis magasság miatt nem feltűnő nőket itt nem piszkálják. Az átlagos miért nem jó manapság? aki magas annak feltétlen iszonyú vékonynak kell lennie, különben kövérnek titulálják? 181cm vagyok és utoljára mérve 82kg voltam.


Ha valaki válaszol, azt köszönöm, s bocsánat de nem biztos hogy hamar tudok rá reagálni, nem sokat ülök a gép előtt.



2016. aug. 1. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne elkezdened fogyókúrázni és mozogni. Én is otthon sportolok és nagyon is hatásos, nem kell ehhez edzőterem. Plusz másfél éves gyereket én már semmiképpen sem szoptatnék, vannak akik azt mondják, hogy a szoptatás után híznak el, de van akinél éppen az ellenkezője van, talán ha abbahagyod a szoptatást, akkor lemegy pár kiló. Egyébként nagyon magas vagy, így nem tűnik olyan vészesnek a 80 kiló. Ja és ha valaki nekem ilyet beszólna, hát úgy küldeném el a francba, hogy a fal adná a másikat, nehogy már a szexuális életemet, vagy a testalkatomat egyáltalán szóba hozza egy idegen bácsi, főleg ilyen hangnemben, semmi köze hozzá.
2016. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Pedig a mozgás a sport lenne a kegjobb megoldás. Annak lenni kell időnek rá. Nem síránkozni kell hanem tenni érte. Tudom , mikor az ember elkényelmesedik borzasztó nehéz neki indulni. Egy gyerek mellett sok szabad időd van. Akarni kell.
2016. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%

az aránynál nem mindegy a test összetétel,hogy miből van az a 82 kilód.

de ez a kép elég jól demonstrálja-

[link]

6 után nem eszel...erre most írhatnék nagyon csúnyákat,de inkább azt írom,hogy ha az időszakos böjt ami fekszik neked,akkor olvass utána csináld logikusan és ne ebben a formában.

az meg hogy a gyerkőc mellett nincs időd edzeni még érthető,ahogy az is,hogy a fogyás 80%ban az étrenden múlik nem az edzésen.

a piszkálás meg?

akárhogy nézzük a 181/82 felnőtt sportos férfi arány,vagyis nem éppen egy átlagos női arány.

ez akkor lenne csak elismerésre méltó nőként ha a sok éves rendszeres edzés következtében komoly izomzattal rendelkeznél.

2016. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Kedves első, igazad van, a beszolásra a francba küldés lenne a jó, csakhogy túl csendes nyugis tipus vagyok ahhoz, kerülöm a konfliktust, csak belül emészt minden. Próbálok ezen változtatni, több-kevesebb sikerrel. A szopizás meg, a kislányom csak úgy tud elaludni a délutáni illetve esti altatásnál. És mivel sokat kel éjjel, akkor is, de csak kevesett. apról napra egyre kevesebb dőre kel neki. Védőnő szerint hagyjam, mert magától is elhagyja.


Második. Én nem hinném hogy siránkozok, csupán elkeseredtem, sleírva a tényeket tanácsot kérek. S rengeteget mozgok, csak nem éppen „direkt” sportot, mint például futni menni meg hasonlók. Vannak napok hogy összeségében órákat futkározok vele, de az egész más mint egy ütemes tempoban futni. Biciklizünk, sétálunk, táncolunk, s rengeteg egyéb mozgásforma megvan a mindennapjainkban. Plusz tornázom itthon, amikor tudok, s hagyja. Ezt is vele együtt.

S egy gyerek mellett sok szabadidő? Nem tudom hány gyereked van, s minden tiszteletem a tied ha neked esetleg több mellett is van időd, de én speciel egy gyerköccel is időhiányban szenvedek. Gondolom ez gyerek-szülő párostól is függ. Mindig velem van, nincs aki vigyázzon rá, párom 7-7ig dolgozik, sokszor hétvégén is, fözünk, takarítunk, boltba, ha kell védőnőhőz, postára, ide-oda megyünk, lemegyünk segíteni az idős dédiéknek a kertben, s el is megy a nap.S ugyebár gyerekkel minden lassabban megy, legalábbis az enyémmel. Most is, itt ül mellettem, de ki tudja meddig birja türelemmel, s mikor kezd huzkodni, hogy menjek már vele. Mikor alszik, akkor meg azt csinálom meg amit vele együtt nem lehet. Nem érzem ugy hogy elkényelmesedtem, csak nem látom hatását a sok mozgásnak. De különben szeretnék visszatérni a rendes rendszeres sporthoz , akarom, csak elkeserítő hogy nem úgy mennek a dolgok ahogy szeretném. De előbb utobb sikerül.


Harmadik. Igen, teljesen egyetértek, nem mindegy milyen az összetétel. Hát nem tudom, hogy irhatnám le az enyémet. Egyikhez se vagyok hasonló amik a linkelt képeken vannak. Nem vagyok a modellszerű fitneszes kinézet, de se hurkáim se itt-ott logó bőrőm sincsen. Egyszerüen olyan „tömör” lettem. Viszonylag kemény a karom lábam mindenem, nem olyan zsírpuha. Nincsenek ruhából kibuggyanó részeim sem. A nadrágjaim is azért nem jók mert vastagodott a combom és a fenekem, de a hasam például tök lapos mintha nem is lettem volna terhes. Az evés, meg megszokás, sosem voltam ez az este evős, aztán egy idő után szándékosan elkezdtem be is tartani ezt a 6 után nem dolgot, ez nekem nem nehéz. Nem tartok kimondottan étrendet be, azt eszem amit fözök, de kis adagokat eszem, többször, s pl sült husi mellé inkább salátát, vagy ha néha eszem kenyeret akkor rozsosat. De ilyesmit nem fogyásért, hanem mert jobban szeretem. Fogalmam sincs mennyi izomatom van, de teherbeesés előtti évben hagytam abba több mint 10 évnyi kosarazást, s country táncolást, mert más munkám lett, s reggeltől estig dolgozva, már alig éltem mire hazaértem. Magasságomról meg nem tehetek, és igencsak kövér nem vagyok, szóval a piszkálás szerintem nem jogos. Elismerésre nem vágyok,csak hogy hagy legyek olyan amilyen.


remélem mindenre válaszoltam, s mégegyszer köszönöm. Majdcsak megoldodik valahogy ez a kis lelki válságom, régen is volt, bár akkor simán csak magasság miatt.

2016. aug. 2. 11:29
 5/6 egybaba ***** válasza:
38%

Két dolgot is tehetsz azonnal. Az egyik h beveszed a "leszarom" tablettát, a másik meg h visszakérdezel a beszólóknak

- Milyen ágon is vagyunk rokonok, hogy beleszól a magán életembe? Nincs saját élete h a máséval foglalkozik? - ha ezt fennhangon, rendreutasítón teszed, mér előnyödre is válhat. Megtudják milyen belevaló csajszi lettél :D

2016. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tényleg annyit tehetsz, hogy vagy elfogadod magad, vagy teszel érte, hogy a helyzet változzon. Most tegyük fel, hogy jelenleg nem tudsz változtatni. Fogadd el, hogy ilyen vagy, fogadd el, hogy erős vagy, hogy önfeledten tudsz játszani a gyermekeddel. Ha a férjednek tetszel, tulajdonképpen más nem számít, nem igaz? Az átlagos, az szerintem nagyszerű. :) Mit gondolsz, az a bácsi "jól" nézett ki? Vagy a boltos, vagy bárki más? Annyira különbözőek vagyunk, mindenki más, és nagyon kevés a tökéletes alakú, de őket is csak mi nevezzük tökéletesnek, mert csak mi találtuk ki a tökéletes paramétereit. Tudod, a barokk korban pl. a husis-duci (sőt, kövér) nők voltak az ideál. Tök mindegy, mit mondanak mások. Élvezd a napokat, aztán amikor már több időd lesz mondjuk 1 év múlva, akkor komolyan nekiállhatsz edzeni, ahogy szeretnéd. :)
2019. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!