Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen hamar tudok leadni...

Milyen hamar tudok leadni 10-12 kg-t, ha így koplalok? 2-3 hónap alatt összejöhet?

Figyelt kérdés

Napi 3 gyümölcsös cerbona müzliszeletet ennék meg napközben és egy knorr brokkolis bögrés levest innék meg vacsorára. Emellett napi 2-3 kávét innék (hosszú kávé, kis tejjel, 2 dl). Szeptemberben kezdeném.

Adataim: 162 cm/ 59 kg, 17/L

Milyen hamar adnék le 10-12 kg-t? 2-3 hónap alatt összejöhet, ha mindennap ennyit eszek?

Heti 2x-3x még sétálnék 5-6 km-t. Ez kb másfél óra alatt van meg. Nincs időm sportolni az iskola és a délutáni/hétvégi tanulás miatt.


Köszi előre is a válaszokat.



2016. aug. 11. 13:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem értelmetlen a paleo, de attól még nem fogy az ember, ha nincs kalóriadeficitben... Egyeseknek összejön, másoknak nem.


Kérdező, elég sok vad dolgot írtál.


1. Nem tudom, miért akarsz ilyen sokat fogyni, persze nem látlak s nem tudom az ízlésedet sem. De sokkal jobb lenne, ha csak egypár kilót fogynál és inkább izmosodnál egy kicsit.

2. Hiperidióta "étrendet" írtál. Eleve ne koplalj, de ha már csinálod, akkor legalább az esszenciális fehérjét és zsírt vidd be s szedj valami jó multivitamint s ásványi anyagokat... S rendes ételt egyél már, ne cukrot meg ipari izéket, jaj. Sok hasznod nincs belőlük, de bizonyára éhes leszel, még jobban, mintha épeszűbb ételekkel koplalnál. Ha én koplalnék, ami speciel esélytelen, akkor tojáson (fehérjetöbbséggel) és zöldségen élnék (ha ennék húst, akkor pedig azon is)... Sokféle (bár elégtelen mennyiségű) tápanyag és az inzulincibálás alacsony foka, rendes ételekkel, ennek több értelme van. S szednék mindenfélét, főleg magnéziumot, mert nem finoman az izomgörcsök, s ugyebár az idegeknek is kell... De nem lenne jó nekem. Neked se lesz az.

3. Alig van felesleged, a csudának akarsz gyorsan fogyni? De 3 hónap alatt 10 kilót sokkal több evéssel is lefogyhatsz, nem kell hülyeségeket csinálnod.

Komolyan azt gondolod, hogy bírod ezt hónapokig??????

4. Ha nincs időd sportolni, akkor sétálni sincs, az a legidőigényesebb, nagyon kevés kalóriát éget. Én is szeretem, de időigényes, akkor inkább fuss néha közben (ha bírod, futhatsz végig is) vagy eddz teljes testre... De akkor ne koplalj, persze. Meg máskor sem.


Nem elkerülhetetlen a visszahízás koplalás után, de határozottan nehéz tud lenni a lelassult anyagcsere és az önsanyargató koplalás utáni visszatérés mellett nem többletbe kerülni. Ismerek olyat, aki koplalással fogyott (azért egy fokkal értelmesebben), ő valahogy szerencsés alkat volt az ilyesmihez, de a fogyása után nagyon, nagyon, nagyon sokáig ügyelnie kellett az evésre. Nem koncentrált rá olyan nagyon, de emiatt folyton megszaladt a súlya és újra éheznie kellett kicsit, hogy visszamenjen. Szerintem sokkal egyszerűbb eleve normálisan fogyni, már ha valaki megszerzi az információt, hogy azt hogyan kell. S persze tartani az életmódot, a régire visszatérés sokaknál nem működik (persze van, akinél igen, kevés általános igazság van fogyásnál).

2016. aug. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mi történik akkor, ha mégis bírom ezt az étrendet 5-6 hónapig? Ha betartom, kb mennyit fogyhatok? A hosszú kávé nekem elveszi az étvágyamar, így miután megenném a müzlit, amikor/mielőtt megéheznék (ugye a cukor miatt) innék 2 vagy 3 dl kávét.

Megjegyzés: valóban a nap nagy részét tanulással töltöm. Nagyon korán kelek, 8-ra a suliban kell lennem mindennap, és a hét mind az 5 napján fél 4-ig vagyok suliban. Másfél óra, amíg hazaérek. 17 óra, 10 perc pihenés, aztán készülés a következő napra (házi, írásbelik, esszék, stb). Csak ez 1 óra. 10 perc pihi, aztán készülés a többi dolgozatra, ami a köv napokon/héten lesz. Megint 1 óra. Aztán nyelvtanulás - muszáj, hogy meglegyen a nyelvvizsgám - az pedig fél-egy óra. Máris majdnem 9 óra lett. Ezután szeretnék fél órát olvasni, kicsit pihenni, sok prezentációs feladatot is kapunk, azt pedig csoportosan kell csinálni, valami baromságot majdnem minden hétre kitalálnak, így még arra is elmegy 30-45 perc. Majdnem 10 óra, mennem kell aludni, hogy ne aludjak be másnap. Persze valami mindig közbejön, valami iskolai szar, vagy átnézem még más napra a dolgokat, valahogy ágyba keveredek 10 és 11 között. Hogy a viharba tornázzak/menjek el futni ilyen órarend mellett? Főleg ha közbejön valami délután (családi dolgok, tanulószoba, kínja van valami tanárnak és behív délután, akármi) na és akkor csúszik az egész nap.

Muszáj lesz ennyit tanulnom (főleg jövőre, hogy normális eredményeket hozzak. Nem vagyok megelégedve a kinézetemmel, szeretnék fogyni, még ha nem is 10-12-t hogy ne jöjjön vissza olyan sok, de a felét akkor már minimum. Ha mozogni nem tudok mindennap (én is nagyobb örömmel mennék el bicajozni egyet a matekozás helyett) akkor marad a kajamegvonás.


Nos, 5-6 kg lemenne 5-6 hónap alatt ilyen étrend mellett? Mennyi ideig kellene még utána kevés kalóriát bevinnem, hogy ne jöjjön vissza olyan sok?

2016. aug. 12. 18:09
 13/17 A kérdező kommentje:

Hozzátenném az utolsó válaszoló hozzászólása miatt:

1. Én NEM BÍROM A FUTÁST, max futógépen, de mint leírtam, nincs időm konditerembe járni, különben is drága és másra kell a pénz. 2. A suliban töltöm a napom nagy részét, este megfőzni magamnak másnapra nincs időm, és a kaja drága a büfében, ugyanakkor kevés zöldséget/tojást tartalmazó ételt árulnak. A sulim közvetlen közelében nincs étterem/étkezde, időm pedig nincs mindennap elmenni valahová Pestre az ebédszünetben. Annyira nem hosszú.

2016. aug. 12. 18:15
 14/17 anonim ***** válasza:

Ilyen étkezés mellett nem fog menni a tanulás, nem lesz meg a nyelvvizsga, se a jó eredmények.


Ha nem hiszed, próbáld ki most pár napra.


Ha nem tetszik az alakod, akkor alakformálás is kell, ami ugye izomépítést igényel. A lehető legrosszabb dolog, amit tehetsz, ez a koplalás, mivel maradandóan tönkreteszi az anyagcseréd, kínlódva fogod megtartani az 59kg-ot is.

2016. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
paleo, low carb diétával siman összejön és koplalni sem kell.
2016. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

el se kezd ha ez neked kúra...

legyen életmód. innentől életed végéig.

2016. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha ennyire koplalsz akkor a szervezeted nemmkapja meg a neki szükséges tápanyagokat vitaminokat és ásványi anyagokat.

A másik nem fogodbirni pár napnál tovább mert olyan éhes leszel, hogy mindent meg fogsz enni ami a kezed ügyébe kerül.

2016. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!